همکاری با سرمایه‌گذاران

معنای سرمایه‌گذاری این است که پول خود را در یک شرکت یا تجارت قرار دهید که می‌تواند از نظر ارزش رشد کند یا درآمد ایجاد کند یا هر دو را برای شما به ارمغان بیاورد. به عنوان مثال، می‌توانید سهام یک شرکت را به امید دریافت سود سهام منظم و افزایش سرمایه در قالب قیمت سهام خریداری کنید. پس‌اندازهای شما زمانی به سرمایه‌گذاری تبدیل می‌شوند که در دارایی‌هایی قرار بگیرند که ریسک سرمایه‌گذاری یا درجه‌ای از نقدینگی را به همراه دارند. چنین سرمایه‌گذاری‌هایی به شما کمک می‌کند تا ثروتی ایجاد کنید که می‌تواند به‌عنوان صندوق اضطراری، مجموعه بازنشستگی، برای خرید خانه یا تأمین مالی تحصیل کودک و غیره استفاده شود.

اهداف سرمایه‌گذاری

با پیشروی درزندگی، نیاز به سرمایه‌گذاری افزایش می‌یابد. افزایش مسئولیت‌ها مستلزم افزایش سرمایه‌گذاری است. اهداف اولیه سرمایه‌گذاری به شرح زیر است:

از پول خود محافظت کنید

سرمایه‌گذاری پول شما را از هزینه‌هایی که گاهی در مسیرهای غیرضروری خرج می‌شوند حفظ می‌کند. همچنین به شما کمک می‌کند پول خود را از اثرات تورم ایمن و محفوظ نگه دارید. تورم ارزش پول شما را از بین می‌برد مگر اینکه در یک دارایی سودآور سرمایه‌گذاری کرده باشید. بنابراین، سرمایه‌گذاری به شما کمک می‌کند تا به طور خودکار با تورم همراه شوید و دارایی خود را افزایش دهید.

پس انداز خود را افزایش دهید

سرمایه‌گذاری تنها راه برای شروع رشد پول سرمایه‌گذاری شده شما است. این کار اجازه می‌دهد تا پول شما سود کسب کند و اگر سود سرمایه‌گذاری شده را حفظ کنید، شروع به کسب سود نیز می‌کند.

برای مواقع اضطراری بودجه بسازید

زندگی معمولاً یک سری فراز و نشیب است. چند بار شما در حال کسب درآمد مناسب و صرفه جویی در پول هستید در حالی که در موارد دیگر به مبلغ هنگفتی برای شرایط اضطراری نیاز دارید. ساخت بسترهایی برای سرمایه‌گذاری در چنین روزهای سختی به شما کمک می‌کند.

زندگی بازنشستگی شما را تضمین می‌کند

زندگی بازنشسته جایی است که شما منبع درآمدی برای حفظ زندگی خود ندارید. هنگامی که یک مجموعه بازنشستگی ایجاد کردید، می‌توانید از لحاظ مالی بازنشستگی خوبی را تجربه کنید.

انواع مختلفی از سرمایه‌گذارانی که می‌توانید برای کسب وکار خود با آن‌ها ملاقات کنید

اولین قدمی که مردم اغلب برای داشتن یک کسب‌وکار  موفق به آن فکر می‌کنند، یافتن شکاف در بازار و پر کردن آن با یک خدمات یا محصول مناسب است. در واقع، قبل از اینکه بتوانید این کار را انجام دهید، باید کسب‌وکار  خود را راه اندازی… و این به پول زیادی نیاز دارد.

همکاری با سرمایه‌گذاران در کسب و کار شما می‌تواند گامی حیاتی برای شروع کسب‌وکار شما باشد، اما تأمین بودجه کسب و کارهمیشه آن‌قدر که به نظر می‌رسد آسان نیست. انواع مختلفی از همکاری با سرمایه‌گذاران در اطراف شما وجود دارند که ممکن است به دلایل زیادی به پیشنهاد شما علاقه‌مند باشند یا نباشند. سرمایه‌گذاران تجاری به دنبال پروژه‌هایی هستند که معتقدند موفق خواهند بود یا با علایق یا اعتقادات آن‌ها مطابقت دارند. مهم است که چند نوع سرمایه گذار را پیدا کنید که فکر می‌کنید به موفقیت می‌رسید.

سرمایه‌گذاران چه کسانی هستند؟

به عبارت ساده، یک سرمایه‌گذار می‌تواند یک فرد، یک واحد تجاری یا یک نهاد مالی باشد که سرمایه مالی خود را در یک ایده شرکت خاص، کسب‌وکار ، کالا و غیره سرمایه‌گذاری می‌کند، به این امید که در آینده بازده مالی خوبی داشته باشد.

سرمایه‌گذاری برای راه اندازی کسب وکارها و یا شرکت‌ها انواع مختلفی دارند که کارآفرینان از بین آن‌ها انتخاب می‌کنند. از حمایت مالی از خانواده و دوستان گرفته تا سرمایه‌گذاران ، اجازه دهید در مورد انواع همکاری با سرمایه‌گذاران در شرکت‌ها صحبت کنیم:

انواع همکاری با سرمایه‌گذاران در شرکت‌ها

این واقعیت را نمی‌توان انکار کرد که اگر به دنبال ارتقاء کسب‌وکار  خود به سطح بعدی هستید، باید برای شرکت خود بودجه دریافت کنید. اجازه دهید انواع سرمایه‌گذارانی که می‌توانید به آن‌ها همکاری کنید را بررسی کنیم.

سرمایه‌گذاران شخصی:

هر کسی که در کسب‌وکار  شما سرمایه‌گذاری می‌کند شرایط و ضوابطی دارد – مالکیت، سهام، نرخ بهره، نقش عضو هیئت مدیره و غیره. از طرف دیگر، خانواده و دوستان می‌خواهند به شما کمک کنند.

سرمایه‌گذاران:

این‌ها افرادی هستند که دارایی خالص بالایی دارند. اهمیت سرمایه‌گذاران در این است که آن‌ها پول خود را در شرکت‌ها سرمایه‌گذاری می‌کنند تا بازدهی بالا یا سهمی در کسب‌وکار داشته باشند. سرمایه‌گذاران به‌صورت جداگانه عمل می‌کنند، بنابراین این تنها تصمیم آن‌ها است که آیا می‌خواهند سرمایه‌گذاری کنند یا نه. اگر ایده شما برای آن‌ها جالب باشد و نظرشان را جذب کند، شانس شما برای افزایش سرمایه تجاری چندین برابر افزایش می‌یابد.

سرمایه‌گذاران سرمایه‌گذاری خطرپذیر و سهام خصوصی:

آن‌ها سرمایه‌گذارانی دارای سهام خصوصی هستند که در ازای سهام خود، سرمایه را در اختیار شرکت‌هایی با پتانسیل رشد بالا قرار می‌دهند. آن‌ها اغلب بخشی از یک شرکت سرمایه‌گذاری خطرپذیر بزرگ‌تر هستند که هیئت مدیره‌ای دارد که در مورد افزایش سرمایه رأی می‌دهد.

بانک‌ها:

می‌توانید به بانک بروید و برای کسب وکار خود وام بگیرید. بدیهی است که باید مدرکی مبنی بر درآمد یا وثیقه ارائه دهید.

بیشتربدانید؛همکاری با سرمایه‌گذاران کشوردعوت به همکاری کارآفرین در تهراندعوت افراد سرمایه‌گذار در تهران

چرا همکاری با سرمایه‌گذاران برای یک کسب‌وکار ها مهم هستند؟

به عنوان یک سرمایه‌گذار، شما می‌خواهید فرصتی برای دریافت بازدهی بالا از سرمایه خود داشته باشید. یک تیم روابط سرمایه‌گذار می‌تواند در دستیابی به این هدف به شما کمک کند. یک بخش روابط با سرمایه‌گذاران به صورت  شفاف و مشارکتی در ایجاد روابط مثبت با سرمایه‌گذاران ضروری است که منجر به بازگشت سرمایه (بازدهی سرمایه) قوی می‌شود. هدف اصلی سرمایه‌گذاران این است که بازدهی قوی در سرمایه‌گذاری خود ببینند. حتی سرمایه‌گذارانی که انتظار دریافت سود سهام یا بهره از سرمایه‌گذاری خود را ندارند، می‌خواهند ارزش دارایی‌هایشان در طول زمان به طور چشمگیری افزایش یابد.

اگر سرمایه‌گذاران مطمئن باشند که به بازگشت سرمایه بالایی دست خواهند یافت، احتمال بیشتری برای سرمایه‌گذاری مجدد در یک کسب‌وکار خواهند‌داشت. اگر سرمایه‌گذاران فکر نمی‌کنند که بهترین بازده سرمایه‌گذاری خود را به دست می‌آورند، سرمایه‌گذاران در عوض به دنبال سرمایه‌گذاری در یک فرصت تجاری جدید خواهند بود.

روابط سرمایه‌گذار ارتباط بین یک شرکت و سرمایه‌گذاران آن است که هدف آن آگاه نگه‌داشتن سرمایه‌گذاران از وضعیت یک کسب وکار و همچنین فرصت‌های سرمایه‌گذاری فعلی است. با آگاه نگه‌داشتن سرمایه‌گذاران از سلامت مالی کسب‌وکار، به سرمایه‌گذاران کمک می‌کند تا تصمیم‌گیری آگاهانه در مورد محل سرمایه‌گذاری بگیرند.

روابط سرمایه‌گذاربا بازاریابی سرمایه‌گذار متفاوت است که عبارت است از ارتقای سهام یک شرکت به سرمایه‌گذاران از طریق تبلیغات. روابط وهمکاری با سرمایه‌گذاران بیشتربه گفتگوی بازمداوم بین سرمایه‌گذاران و کسب‌وکار اشاره دارد. سرمایه‌گذاران می‌توانند مستقیماً از نمایندگان روابط سرمایه‌گذار که برای شرکت کار می‌کنند سؤال کنند.

داشتن روابط قوی با سرمایه‌گذاران می‌تواند به همکاری با سرمایه‌گذاران کمک کند تا درسرمایه‌گذاری اعتماد بیشتری داشته باشند و سرمایه‌گذارانی مانند صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک و سایر سرمایه‌گذاران، در صورت داشتن رابطه قوی با کسب‌وکار، ممکن است کمتر سرمایه‌گذاری‌های خود را جذب کنند.

ارتباط با سرمایه‌گذار یکی از مهم‌ترین جنبه‌های جذب سرمایه‌گذار برای یک شرکت است. یک تیم خوب باید بتواند به هر سوالی که سرمایه‌گذاران ممکن است در مورد شرکت داشته باشند پاسخ دهد. تیم ارتباط با سرمایه‌گذار باید بتواند اطلاعاتی در مورد بازده سهام‌داران، صورت‌های مالی و پیش بینی‌ها در اختیار سرمایه‌گذاران قرار دهد. وقتی سرمایه‌گذاران به سرمایه‌گذاری خود اطمینان دارند، احتمال بیشتری دارد که در فرصت‌های تجاری شرکت سرمایه‌گذاری مجدد کنند.

اگر ارتباط ضعیفی بین تیم روابط سرمایه‌گذاران وجود داشته باشد، ممکن است سرمایه‌گذاران از یک کسب‌وکار دور شوند. اگر سرمایه‌گذاران احساس خود را در مورد اینکه تیم روابط سرمایه‌گذاران برای سؤال یا همکاری با آن‌ها صادق نیستند و مسائل را کسب وکار را به اشتراک نمی‌گذارند، سرمایه‌گذاران ممکن است در عوض سرمایه‌گذاری در شرکت دیگری را انتخاب کنند.

داشتن رابطه و همکاری با سرمایه‌گذاران به عنوان بخشی از یک تجارت مزایای زیادی دارد. زمانی که سرمایه‌گذاران در سرمایه‌گذاری احساس اطمینان می‌کنند، اعتماد بیشتری به یک شرکت خواهند داشت و احتمال اینکه سرمایه‌گذاری‌های خود را از شرکا پس بگیرند، کمتر خواهد بود. سرمایه‌گذارانی که به سرمایه‌گذاری مجدد در یک شرکت ادامه می‌دهند، سرمایه‌گذارانی هستند که می‌توانند به رشد سود شرکت کمک کنند و سرمایه‌گذاران آینده نیز تمایل بیشتری به سرمایه‌گذاری داشته باشند. با داشتن یک تیم روابط با سرمایه‌گذاران، همچنین به سرمایه‌گذاران نشان می‌دهد که کسب وکار بالاتر از بازده سهام‌داران است و علاقه به رشد سرمایه‌گذاری دارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مقاله زیر بر روی آن کلیک کنید.

اعضای تیم روابط با سرمایه‌گذاران موفق باید از انتظارات سرمایه‌گذاران، سوالات سرمایه‌گذاران و نگرانی‌های سرمایه‌گذاران آگاه باشند. این به همکاری با سرمایه‌گذاران کمک می‌کند تا در کسب وکار اعتماد بیشتری داشته باشند و بهتر بفهمند که چگونه می‌توانند سرمایه‌گذاری کنند. رابطه بین روابط سرمایه‌گذاران و ارزش سهام‌داران متقابل است: روابط سرمایه‌گذار به ایجاد ارزش سهام‌دار کمک می‌کند، که فعالیت روابط سرمایه‌گذار را هدایت می‌کند.

اگر سرمایه‌گذاران در مورد سرمایه‌گذاری احساس اطمینان کنند، سرمایه‌گذاران در شرکتی سرمایه‌گذاری مجدد می‌کنند که به افزایش ارزش سهام‌داران کمک می‌کند. برعکس، اعضای تیم روابط خوب با سرمایه‌گذاران، با تشویق سرمایه‌گذاران به سرمایه‌گذاری مستمر و سرمایه‌گذاری مجدد دارایی‌هایشان، رشد شرکت و بازگشت سرمایه بالا را افزایش می‌دهند.

این انگیزه در واقع گاهی اوقات به سرمایه‌گذاران کمک می کند: وقتی سرمایه‌گذاران احساس می‌کنند بهترین بازده سرمایه ممکن را ندارند، سرمایه‌گذاران سرمایه خود را کاهش می دهند که باعث می‌شود روابط و همکاری با سرمایه‌گذاران آسیب ببیند. با این حال، سرمایه‌گذارانی که به طور مداوم در یک شرکت سرمایه‌گذاری می‌کنند، می‌توانند به رشد تیم روابط سرمایه‌گذاران کمک کنند و با سرمایه‌گذاران ارتباط برقرار کنند تا بازدهی را افزایش دهند.

فرآیند همکاری با سرمایه‌گذاران باید قبل از اینکه هر فرصت تجاری برای بررسی ایجاد شود، آغاز شود. برای داشتن یک تیم مناسب با سرمایه‌گذاران، اعضای تیم روابط سرمایه‌گذار باید با شروع روابط سرمایه گذار در رسانه های اجتماعی شروع کنند. در این عصر دیجیتال، سرمایه‌گذاران به احتمال زیاد قبل از سرمایه‌گذاری در مورد یک کسب‌وکار در رسانه‌های اجتماعی تحقیق می‌کنند، بنابراین اعضای تیم روابط سرمایه‌گذار باید فعال باشند و از طریق این رسانه‌ها در دسترس سرمایه‌گذاران باشند.

اعضای تیم روابط سرمایه‌گذار می‌توانند پروفایل‌های خود را برای سرمایه‌گذاران ایجاد کنند تا آن‌ها را دنبال کنند و پیام‌هایی را با هر به‌روزرسانی یا اطلاعاتی برای سرمایه‌گذاران ارسال کنند. یکی دیگر از جنبه‌های مهم، داشتن یک صفحه وب قوی با سرمایه‌گذاران است که سرمایه‌گذاران می‌توانند از آن به عنوان مکانی رسمی برای اعضای تیم روابط سرمایه‌گذار برای انتشار اطلاعات و در دسترس عموم استفاده کنند. وقتی سرمایه‌گذاران احساس می‌کنند که با آن‌ها ارتباط برقرار می‌شود، سرمایه‌گذاران نسبت به سرمایه‌گذاری خود اطمینان بیشتری پیدا می‌کنند و سایر سرمایه‌گذاران را نیز تشویق می‌کنند که  با شرکت شما همکاری کنند و به فکر سرمایه‌گذاری در شرکت شما باشند.

همچنین برای اعضای تیم روابط سرمایه‌گذار نظارت بر رسانه‌های اجتماعی مهم است. با نظارت بر رسانه‌های اجتماعی، سرمایه‌گذاران متوجه خواهند شد که به نظرات آن‌ها اهمیت داده می‌شود این باعث ایجاد اعتماد بیشتر بین اعضای تیم روابط سرمایه‌گذار و سرمایه‌گذاران می‌شود.

بیشتربدانید:همکاری با سرمایه‌گذاراندعوت به همکاری کارآفرینان

اهمیت شناخت سرمایه گذار مناسب برای شرکت‌ها

از آنجایی که کسب و کارها برای عرضه محصولات و خدمات خود به بازار و گسترش کسب وکار خود رقابت می‌کنند، سرمایه‌گذاران نقش مهمی را دراین بین ایفا می‌کنند. سرمایه‌ای که آن‌ها به میان می‌آورند می‌تواند شتاب یک کسب وکار را تسریع کند و آن را به سطح بعدی در بازدهی برساند و موجب رشد و پیشرفت یک کسب و کار شوند.

سرمایه‌گذاران معمولا در چه شرکت‌هایی سرمایه‌گذاری می‌کنند؟

در هر دو فضای مالی عمومی و خصوصی، گزینه‌های سرمایه‌گذاری متنوعی برای سرمایه‌گذاران در دسترس است. هر نوع از سرمایه‌گذاری سطح نقدینگی خود را دارد. نقدیندگی و مقدار سرمایه‌گذاری برای هر سرمایه‌گذار متفاوت است – برخی از سرمایه‌گذاران مانند بانک‌ها ممکن است سطوح بالایی از سرمایه را برای سرمایه‌گذاری در پروژه‌های گران قیمت و در مقیاس بزرگ در اختیار داشته باشند. دیگران، مانند سرمایه‌گذاران شخصی، ممکن است توانایی پذیرش سرمایه‌گذاری‌های پرخطر را نداشته باشند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *