دعوت افراد سرمایه‌گذار در تهران

اگر به دنبال یک ایده نو و پراز سود هستید، اما نمی‌دانید سرمایه خود را در چه زمینه‌ای به کار بگیرید، ما درگروه تخصصی فنکام به شما کمک می‌کنیم. در ارزیابی‌هایی که انجام شده درباره‌ی فضای سرمایه‌گذاری در تهران اظهار داریم که متخصصین  گروه ما در فنکام در تلاش هستند تا فضای امن سرمایه‌گذاری را برای سرمایه‌گذاران فراهم کنند. بهتر است بدانید یکی از افتخارات ما جذب سرمایه‌گذاران از خارج از کشور نیز می‌باشد.

ویژگی هایی که کارآفرینان باید همواره به آن پایبند ‌باشند شامل موارد زیر است:

قبل از اینکه یک سرمایه‌گذاری جدید به دنبال یک پروژه مناسب باشد، ابتدا باید بدانند که به چه چیزی علاقه دارند. قطعا کارافرین موفق در زمینه علایق شما گزینه‌های بسیار خوبی را پیشنهاد می‌دهد. مسلماً شروع یک کسب‌وکار جدید می‌تواند بسیار پرهزینه باشد. فقط تعداد کمی از کارآفرینان می‌توانند بدون سرمایه‌گذاری خارجی گام‌هایی را که می‌خواهند بردارند. بنابراین، کارآفرینان موفقی که می‌خواهند رشد کنند، ابتدا باید انتظارات سرمایه‌گذاران را درک کنند.

کارآفرینان ابتدا باید تفاوت بین سرمایه‌گذاران و وام‌دهندگان را درک کنند. وام‌دهندگان این پول را برای سرمایه‌گذاری در کسب‌و‌کار شما نمی‌دهند. آن‌ها قصد دارند آن را با بهره دوباره بخرند. از سوی دیگر، سرمایه‌گذاران در ازای دریافت مقدار مشخصی پول، شریک کسب‌و‌کار شما می‌شوند. بنابراین، سرمایه‌گذاران ممکن است از شما بخواهند که پیش از برداشتن هر اقدام بزرگی، تأییدیه آن‌ها را دریافت کنید یا یک هیئت مدیره مستقل تشکیل دهید.

کارافرینان می‌توانند به‌طور باورنکردنی برای سرمایه‌گذاری‌های جدید مفید باشند. اولا، آن‌ها انتظار بازپرداخت منظم هر ماه مانند وام را ندارند. دوم اینکه یک کارآفرین می‌تواند مشاور خوبی نیز باشد. بهره‌مندی از تجربه یک کارافرین قوی بسیار مهم است. سوم، آن‌ها یک شبکه تجاری دارند که ممکن است سال‌ها نتوانید آن را به تنهایی ایجاد کنید.

بنابراین چگونه کارافرینان؛ سرمایه‌گذار جدید را به پروژه‌های خود جذب می‌کنند؟

چه عواملی باعث می‌شود آن‌ها در یک تجارت سرمایه‌گذاری کنند؟

ملاحظات جذب سرمایه‌گذار

سرمایه‌گذاران سرمایه‌گذاری می‌کنند تا در زمان مناسب پول بیشتری به دست آورند. ما اگر بتوانیم به راحتی به سرمایه‌گذار نشان دهیم که در آینده  سود زیادی را دریافت می‌کند، در واقع 90 درصد کار را به تنهایی انجام داده ایم.

البته هر سرمایه‌گذار میخواهد سود زیادی دریافت کند. چالش این است که بدانیم چگونه هر سرمایه‌گذار را بر اساس علایقشان جذب کنیم. به یاد داشته باشید که همیشه معیارهایی وجود دارد که توجه آن‌ها را به خود جلب می‌کند، جدای از داده های مالی. در واقع، برخی از سرمایه‌گذاران دوست دارند بر اساس غرایز خود عمل کنند.

بیشتربدانید؛همکاری با سرمایه‌گذاران کشوردعوت به همکاری کارآفرین در تهران

یک طرح کامل

یکی از اولین معیارهایی که یک سرمایه‌گذار بررسی می‌کند این است که آیا یک طرح تجاری، برنامه ریزی اصولی کامل دارد یا خیر. 

به همین دلیل است که کارآفرینان باید هم یک طرح تجاری قوی و هم اهداف سال به سال داشته باشند. البته این طرح توسط کارافرینان  قابل ارزیابی است و ممکن است مطالبات خاصی پیش بیاید.

کارآفرینان می‌توانند در این فرآیند از کارشناسان حمایت کنند. از آنجایی که یک طرح کسب‌وکار خوب در دوره تاسیس، توجه سرمایه‌گذاران خوبی را در آینده به خود جلب می‌کند، منطقی است که در ابتدای راه بودجه‌ای برای این کسب‌وکار اختصاص داده شود.

یک طرح تجاری قوی به سرمایه‌گذاران نشان می‌دهد که ما در مورد کسب‌وکار خود جدی هستیم و هدف ما کسب درآمد است. 

اگرچه یک طرح تجاری به تنهایی نمی‌تواند سرمایه‌گذار را متقاعد کند، اما برای یک استارتاپ بدون طرح تجاری، سرمایه‌گذاری بسیار دشوار است.

به طور کلی، یک طرح تجاری باید شامل موارد زیر باشد:

 • داده‌هایی که بازار هدف را توصیف می‌کند و چرا این بازار هدف قرار گرفته است
 • پیش بینی‌های مالی مبتنی بر داده
 • توضیح کانال‌های فروش با داده و اینکه چرا این کانال‌ها موفق خواهند بود
 • برنامه‌ها و اهداف بازاریابی
 • تجزیه و تحلیل رقابت برای محصول یا خدمات
 • جدول زمانی نشان می‌دهد که چه زمانی استارتاپ سود بالایی ایجاد می‌کند
 • موانع احتمالی و برنامه ریزی برای مقابله با آن‌ها

صحبت در مورد ایده های منحصر به فرد

هم سرمایه‌گذاران و‌هم عموم مردم عبارت «نوآورانه و‌‌‌ جدید» را دوست دارند. بنابراین، ایده‌های منحصر به فرد که استارتاپ ما را متمایز می‌کند، به جای محصولاتی که بازار از آن‌ها اشباع شده است، با سرمایه‌گذاران به اشتراک میگذاریم.

این محصول لزوماً نباید جدید یا منحصربه‌فرد باشد. با این حال، کار آفرین باید یک ویژگی خاص به آن محصول یا خدمات اضافه کند. حداقل با این نکات باید آن را بازاریابی کند. به سرمایه‌گذار می‌گوییم که آن محصول یا خدمات چه تفاوتی با دیگر محصولات مشابه دارد. این مزیت رقابتی برای ما نیز می‌باشد.

داستان شرکت ما

سرمایه‌گذاران دائماً به ارائه‌های پر از داده گوش می‌دهند. آن‌ها را با ارائه ای متفاوت و چشم‌نواز آماده می‌کنیم. هنگامی که لازم است یکی از دو کارآفرینی را انتخاب کنند که محصول یا خدمات مشابهی را با داده های مشابه ارائه می‌دهند، عنصری که سرمایه‌گذار را قادر به تصمیم گیری می‌کند داستان موفقیت است.

ما کسب‌وکار خود را روایت می‌کنیم و آن را به سرمایه‌گذار نشان می‌دهیم.

 1. انگیزه ما برای شروع این ابتکار چیست؟
 2. کجا و چرا می‌خواهید سرمایه‌گذاری خود را انجام دهیم؟
 3. ابتکار ما چه نیازی از انسانیت را برآورده خواهد کرد؟
 4. چه چیزی ما را خاص و متمایز می‌کند؟

داشتن داستانی که برای احساسات انسانی جذاب باشد، توجه بسیاری از سرمایه‌گذاران را به خود جلب می‌کند.

آماده بودن برای کار

هر استارتاپی ایده‌های تجاری دارد که قصد دارد در آینده آن‌ها را انجام دهد. متأسفانه بسیاری از آن‌ها قدرت تبدیل این ایده‌ها را ندارند. به سرمایه‌گذاران خود نشان می‌دهیم که نه تنها برای صحبت، بلکه برای کمک کردن به آن‌ها آماده هستیم.

ما می‌توانیم نشان دهیم که همه اجزای کلیدی درجای مناسب خود هستند، به راحتی سرمایه‌گذاران را جذب خواهیم کرد. زیرا آن‌ها می‌دانند که دیر یا زود بازده سرمایه‌گذاری خود را دریافت خواهند کرد.

به عنوان مثال، حضور در مقابل سرمایه‌گذار با تحقیقات بازار، تفاوت زیادی ایجاد خواهد کرد.

به طور کلی، یک طرح تجاری باید شامل موارد زیر باشد:

سرمایه‌گذاران به کارآفرینان سرمایه می‌دهند و کنار نمی‌روند. آن‌ها همیشه می‌خواهند ابتکارعمل برای بازگشت پول را دنبال کنند. به همین دلیل است که همیشه شفاف و‌ صادقانه به آن‌ها توضیح می‌دهیم که چرا به سرمایه‌گذاری نیاز داریم و دقیقاً با این سرمایه چه خواهیم کرد. همچنین به سرمایه‌گذار اطلاع می‌دهیم که چه زمانی پول بازگردانده می‌شود. ما می‌توانیم این کار را بخشی از طرح کسب وکار خود را در نظر بگیریم.

از سوی دیگر، سرمایه‌گذاران همیشه به دنبال استراتژی خروج هستند. ما باید از قبل به آن‌ها اطلاع دهیم که چه شرایطی را برای خروج از سرمایه‌گذاری ارائه خواهیم کرد. آیا ملک را پس خواهیم داد یا می‌توانند آن را به سرمایه‌گذار دیگری بفروشند؟ دانستن این‌که آن‌ها می‌توانند هر زمان که بخواهند خارج شوند به سرمایه‌گذاران اطمینان می‌دهد.

بیشتربدانید:همکاری با سرمایه‌گذارانسرمایه گذاری مطمئن با سود بالاهمکاری با سرمایه‌گذاران کشوردعوت به همکاری کارآفرینان

حضور در یک صنعت شناخته شده

گاهی اوقات سرمایه‌گذاران نمی‌خواهند با سرمایه‌گذاری در حوزه‌ای که نمی‌شناسند ریسک کنند. به همین دلیل، آن‌ها ممکن است بخواهند در زمینه‌هایی که می‌شناسند حضور داشته باشند و به بخش‌هایی که می‌شناسند تمایل دارند. سرمایه‌گذاری ما در صنعتی است که شناخته شده، مورد تقاضا، و‌ همچنین بازگشت سرمایه طولانی مدت را فراهم می‌کند، ما می‌توانیم به کمک سرمایه‌گذارانی که نمی‌خواهند در زمینه‌هایی که نمیشناسند ریسک کنند کمک کنیم.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مقاله زیر بر روی آن کلیک کنید.

ساختار سرمایه‌گذاری روشن

برخی از سرمایه‌گذاران نیز می‌خواهند در سرمایه‌گذاری‌های مختلف، سرمایه‌گذاری کنند که در صنعت منحصربه فرد یا بی‌نظیر هستند. اگرچه این بخش جدید است، اما شانس بالایی برای دستیابی به سرمایه‌گذارانی خواهیم داشت که با مدل کسب ‌وکار مناسب و سهم بازار بالقوه به این روش فکر می‌کنند. اصیل بودن و داشتن موقعیت خوب در بازار یک ویژگی است که می‌تواند به سرمایه‌گذاران نیز کمک کند تا به ما دسترسی پیدا کنند.

راه‌های قانونی برای سرمایه‌گذاری در استارت ‌آپ وجود دارد و سرمایه‌گذاران می‌خواهند راه‌هایی را ببینند که کارآفرین از قبل آن‌ها را می‌داند. بنابراین، اطمینان حاصل می‌کنیم که مسیر سرمایه‌گذاری برای سرمایه‌گذاران باز است. در فرآیند سرمایه‌گذاری نباید مشکل قانونی وجود داشته باشد. ما همچنین یک برنامه روشن برای نحوه کار سرمایه‌گذاری داریم.

ما میتوانیم یک قرارداد سهام‌داران ایجاد کنیم که به وضوح تمام مالکان و حقوق سرمایه‌گذاری ما را مشخص می‌کند. بنابراین، تمام فرآیندهای قانونی مانند حقوق و تعهدات مالکان، این‌که وقتی مالک بخواهد بفروشد چه اتفاقی می‌افتد، در صورت تغییر رهبر چه اتفاقی می‌افتد از قبل تعیین شده است. به همین ترتیب، سرمایه‌گذاران باید بدانند که آیا سود سهام دریافت خواهند کرد یا ارزش سهام آن‌ها در طول زمان افزایش خواهد یافت.

سرمایه‌گذاران ممکن است به مرور زمان سهام بزرگ‌تر را با قیمت پایین‌تر بخواهند. آن‌ها همچنین ممکن است درخواست اصلاح یا اضافات در قرارداد سهام‌داری کنند. ترفند این است که از قبل برای همه این ها آماده هستیم. راه برای انجام این کار، تهیه یک ساختار سرمایه‌گذاری روشن است. در این فرآیند از کارشناسانی مانند وکلا حمایت می‌کنیم. به یاد داشته باشید، ما نمی‌خواهیم صاحب یک کسب و کار موفق باشیم که کاملاً تحت کنترل سرمایه‌گذاران باشد.

ساختار سرمایه‌گذاری روشن

 داشتن یک تیم قوی

شرکت‌ها می‌توانند با تیم ‌هایشان که در پشت کسب ‌وکار ایستاده‌اند موفق باشند. داشتن تیمی که می‌داند چه کار می‌کند، با تجربه است و پویایی‌های این بخش را به خوبی می‌خواند و اقدامات لازم را انجام می‌دهد، توجه سرمایه‌گذاران را به خود جلب می‌کند. سرمایه‌گذاران ترجیح می‌دهند با افرادی که کسب و کارشان را میشناسند کار کنند. به همین دلیل، قبل از سرمایه‌گذاری، تیم‌های شرکت‌ها را نیز بررسی می‌کنند. ایجاد یک تیم قوی و مشارکت با افراد مناسب توجه سرمایه‌گذاران را به خود جلب می‌کند.

داشتن سهم خوب در بازار

سهم بازار سرمایه‌گذاری ما نیز یکی از ویژگی‌هایی است که توجه سرمایه‌گذاران را به خود جلب می‌کند. حضور خوب در بازار، داشتن یک پایگاه مشتری خاص و قرار گرفتن در موقعیت خوب در مقابل رقبا به ما کمک می‌کند تا سرمایه‌گذاران را به سرمایه‌گذاری در پروژه‌های خود علاقه‌مند کنیم. زیرا در بیشتر مواقع هدف از سرمایه‌گذاری‌های انجام شده دریافت بازده مالی از این سرمایه‌گذاری‌ها است، بنابراین سرمایه‌گذاران بازده سرمایه‌گذاری خود را محاسبه می‌کنند. داشتن سهم بازار بالا نیز فرصت خوبی برای سرمایه‌گذاران است.

یک طرح تجاری خوب

داشتن یک طرح تجاری جامع نیز بسیار مهم است. از آن‌جایی که این طرح شامل فروش، بازاریابی، برنامه‌های مالی و اهداف کوتاه و بلندمدت ما می‌شود، می‌توانید در جلسات خود با سرمایه‌گذاران کل طرح کسب‌وکار خود را با جزئیات ارائه دهیم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *