ارتباط با سرمایه‌گذاران

دانستن نحوه برقراری ارتباط با سرمایه‌گذاران بسیار مهم است؛ به‌عنوان مثال، روشی که برای برقراری ارتباط انتخاب می‌کنید، نحوه مدیریت انتظارات آن‌ها، سطح اعتمادی که به شما دارند و همچنین ارزشی که از تجربه آن‌ها دریافت می‌کنید از جمله شرایط داشتن ارتباط با سرمایه‌گذاران است.

در این مقاله به نحوه ارتباط شما با سرمایه‌گذاران در مراحل مختلف رابطه و نکاتی برای کمک به شما برای به حداکثر رساندن آنچه از آن به دست می‌آورید، گفت‌وگو‌ می‌کنیم.

ابتدا توجه داشته باشید که شما باید قبل از ایجاد پیشنهاد سرمایه‌گذاری کسب‌وکار، در مورد هدف خود تحقیق کنید.

مطمئن شوید که در مورد موضوعاتی که سرمایه‌گذاران در آن تخصص دارند، تحقیق کرده‌اید. هدف در این مرحله جمع‌آوری هر چه بیشتر اطلاعات است تا به شما کمک کند پس از تلاش برای برقراری رابطه، گفتگو را به نفع خود هدایت کنید. بهترین راه حفظ ارتباطات منظم با سرمایه‌گذاران، برنامه‌ریزی جلسات و گزارش‌ها قبل از برقراری ارتباط است. بهتر است هرچه زودتر آن‌ها را تنظیم کنید و در تقویم خود علامت بزنید. سپس، هدف‌ها را در تقویم خود تنظیم کنید تا زمان کافی برای برنامه‌ریزی مکالمات در اختیار شما قرار گیرد. شما باید در هر جلسه هدفی داشته باشید.

چگونه به طور موثر با سرمایه‌گذاران ارتباط برقرار کنیم؟

هنگامی که صحبت از برقراری ارتباط با سرمایه‌گذاران برای کسب‌وکار شما می‌شود، مهم است که اصول انجام این کار را به طور موثر درک کنید. برای برقراری ارتباط صحیح با سرمایه‌گذاران باید از عناصر ضروری ارتباط و موثرترین روش‌های ارتباط با آن‌ها آگاه باشید. این مقاله نکات ضروری ارتباط با سرمایه‌گذاران را توضیح می‌دهد و نکاتی را در مورد نحوه برقراری ارتباط موثر با آن‌ها در اختیار شما قرار می‌دهد.

اولین عنصر ضروری در برقراری ارتباط با سرمایه‌گذاران، درک نیازها و اهداف آن‌هاست. سرمایه‌گذاران به دنبال بازگشت سرمایه خود هستند و بنابراین ضروری است قبل از اینکه بتوانید به طور مؤثر با آن‌ها ارتباط برقرار کنید، نیازها و اهداف سرمایه‌گذار را درک کنید. شما باید بتوانید به وضوح طرح کسب‌وکار خود را توضیح دهید و اینکه چرا این فرصت سرمایه‌گذاری برای آن‌ها مناسب است. این امر مستلزم داشتن درک کامل از وضعیت نیاز مالی و توانایی در مورد بحث در مورد آن‌ها است. علاوه‌بر این، شما باید بتوانید با اطمینان به هر سؤالی در مورد خطرات و مزایای سرمایه‌گذاری در کسب‌وکار خود پاسخ دهید.

دومین عنصر ضروری در برقراری ارتباط با سرمایه‌گذاران، داشتن درک از صنعت فعال شما است. دانستن روندهای صنعت، پویایی بازار و چشم‌انداز رقابتی به شما آموزش می‌دهد تا به سرمایه‌گذاران در توانایی خود برای هدایت موفقیت آمیز محیط کسب‌وکار در حال تغییر اعتماد کنید. علاوه‌بر این، داشتن درک خوب از روندهای صنعت به شما کمک می‌کند تا خطرات و فرصت‌هایی آتی ممکن را پیش‌بینی کنید.

سومین عنصر ضروری در برقراری ارتباط با سرمایه‌گذاران، داشتن یک استراتژی ارتباطی موثر است. داشتن استراتژی ارتباطی موثر به شما این امکان را می‌دهد که برنامه‌ها و اهداف خود را به‌طور واضح بیان کنید. این شامل توانایی ارائه داده‌های خود به شیوه‌ای جامع، توانایی توضیح واضح استراتژی خود و داشتن درک درست موقعیت برای موفقیت است.

در نهایت، ضروری است که هنگام برقراری ارتباط با سرمایه‌گذاران مراحل ارتباط سازماندهی کنید. این شامل پیگیری تمام مکالمات، یادداشت‌ها، اسناد و ایمیل‌های مربوط به ارتباطات شما با سرمایه‌گذاران است. علاوه‌بر این، داشتن سیستم بایگانی کارآمد کمک می‌کند تا اطمینان حاصل شود که تمام اسناد مربوطه در صورت نیاز به راحتی قابل دسترسی هستند.

با درک اصول ارتباط موثر با سرمایه‌گذاران، می‌توانید اطمینان حاصل کنید که کسب‌وکار شما بهترین شانس را برای جذب سرمایه سرمایه‌گذاری دارد. با صرف زمان برای درک اهداف و نیازهای آن‌ها و هم‌چنین داشتن استراتژی ارتباطی مؤثر و سازماندهی در طول فرآیند، می‌توانید اطمینان حاصل کنید که کسب‌وکار شما در تأمین سرمایه سرمایه‌گذاری موفق خواهد بود.

برای ارتباط بهتر با سرمایه‌گذاران، برنامه‌ریزی کنید:

برقراری ارتباط با تماس

اگر با گروهی از سرمایه‌گذاران در تماس هستید، باید ارتباطی موثر و درست هنگام تماس با آن‌ها داشته باشید. ابتدا تماس‌های منظم و برنامه‌ریزی شده را با هر سرمایه‌گذار آغاز کنید. تماس‌های اعلام حضور می‌توانند به ایجاد این رابطه کمک کنند، اما شما همیشه باید هدفی مشخص برای تماس خود داشته باشید –برای مثال پاسخ دادن به پرسش، ارائه گزارش پیشرفت شخصی یا دلایل دیگر است.

گزارش ماهانه

قبل از گزارش ماهانه مکتوب، باید گزارش‌های پیشرفت ماهانه درباره شاخص‌های کلیدی عملکرد و مالی ارسال کنید. شما باید در ابتدای رابطه خود گفت‌گوهایی داشته باشید تا بدانید سرمایه‌گذاران چه اطلاعاتی را به‌عنوان بخشی از گزارش شما می‌خواهند. بطور معمول، شما روی پیشرفت در برابر اهداف، پول نقد در بانک، نرخ سوخت و هر مشکل یا موانعی که پیش آمده تمرکز کنید.

گزارش ماهانه مکتوب

گزارش ماهانه مکتوب باعث صرفه‌جویی در وقت شما در تماس می‌شود. به جای خواندن اعداد، می‌توانید تحلیل داده مکتوب ارائه دهید و به سؤالات سرمایه‌گذار پاسخ دهید تا مطمئن شوید که با مسیری که می‌روید درست است.

جلسات مجازی و حضوری

از آنجایی که می‌خواهید شرایط سرمایه‌گذاران خود را درک کنید، بپرسید که آیا ترجیح می‌دهند جلسات را به صورت مجازی برگزار کنند یا خیر. شما همیشه می‌خواهید به زمان و ترجیحات آن‌ها احترام بگذارید. با این حال، بهتر است در صورت امکان جلسات را به صورت حضوری انجام دهید. در حالی که اخیراً همه ما مجبور به برقراری تماس از راه دور و کنفرانس‌های ویدیویی شده‌ایم، اما هیچ چیز بهتر از ملاقات حضوری با سرمایه‌گذاران نیست.

باید برای به اشتراک گذاشتن پیشرفت‌های مهم، نقاط عطف، موانع یا درخواست مشاوره، ارتباطاتی نزدیک داشته باشید. چالش‌های غیرمنتظره برای طرح کسب‌وکار شما باید همیشه به اشتراک گذاشته شوند.

چگونه با سرمایه‌گذاران صحبت کنیم؟

سرمایه‌گذاران با افراد زیادی گفت‌وگو می‌کنند، بنابراین ارتباط با سرمایه‌گذاران را کوتاه و مختصر نگه دارید. به این موارد در صحبت خود با سرمایه‌گذاران دقت کنید:

مشکل واقعی که مشتریان با آن مواجه هستند را تعریف کنید.

توضیح دهید که راه حل شما چگونه مشکل را حل می‌کند.

اقداماتی را که برای اثبات کارکرد آن انجام داده‌اید و نتایج هر آزمایش را نشان دهید.

توضیح دهید که به چه چیزی نیاز دارید، چرا به آن نیاز دارید و انتظار دارید سرمایه‌گذاری چه کاری انجام دهد.

بیشتر بدانید:شرایط سرمایه‌گذاری خارجی در ایرانجذب سرمایه‌گذار برای ایده در تهرانجذب سرمایه‌گذار خارجی

یک استراتژی خروج و تحلیل ریسک ارائه دهید

هنگام انجام جلسات بعدی پس از دریافت بودجه، باید بروزرسانی‌های مداوم در مورد پیشرفت اهداف در سرمایه‌گذاری ارائه دهید.

هنگامی که تأمین مالی را دریافت و سرمایه‌گذاران را جذب کردید، همچنان می‌خواهید مکالمات خود را متمرکز و دقیق نگه ‌دارید. وقتی فرصتی برای نشستن حضوری یا انجام چت تصویری به دست می‌آورید، بهتر است برای هر جلسه استراتژی مشخصی داشته باشید.

برای ارائه‌های رسمی و گزارش ماهانه مکتوب، پیشنهاد می‌شود دستور کار مختصر تهیه کنید. لازم نیست شامل جزئیات باشد، اما شما می‌خواهید که سرمایه‌گذاران از قبل بدانند در مورد چه چیزی صحبت می‌کنید تا زمانی برای آماده کردن افکار خود داشته باشند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مقاله زیر بر روی آن کلیک کنید.

آماده شدن برای جلسات سرمایه‌گذاران

ارتباط با سرمایه‌گذاران

یکی از اشتباهاتی که بنیان‌گذاران به طور مداوم مرتکب می‌شوند، عدم آمادگی کافی برای جلسات سرمایه‌گذار است. در حالی که امیدوارید رابطه دوستانه ایجاد کنید، هرگز فراموش نکنید که این سرمایه آن‌ها است و بنابراین برابر آن‌ها پاسخ‌گو هستید. از این رو، در این مقاله نکاتی وجود دارد که باید در نظر داشته باشید:

  • همیشه برنامه‌ای داشته باشید که نکات مورد بحث و هم‌چنین زمان مورد نیاز برای گذراندن جلسه را مشخص کند.
  • اگر می‌خواهید درباره چالش‌ها و تنگناها بحث کنید، مطمئن شوید که ابتدا سعی کرده‌اید آن‌ها را حل کنید، یا حداقل ایده‌ای در مورد راه حل‌ها داشته باشید.
  • هرگز بیش از حد قول ندهید – انجام این کار به دلیل ناتوانی شما در برآورده کردن انتظارات سرمایه‌گذار منجر به بی اعتمادی می‌شود.

بهترین روش‌ها برای ارتباطات سرمایه‌گذار

وقتی نوبت به برقراری ارتباط با سرمایه‌گذاران می‌رسد، مهم است که چند روش برتر را در ذهن داشته باشید. پیروی از بهترین شیوه‌ها می‌تواند به اطمینان حاصل کند که ارتباطات شما مؤثر، جذاب و مورد قدردانی سرمایه‌گذاران است.

شفاف باشید:

شفافیت در برقراری ارتباط با سرمایه‌گذاران بسیار مهم است. در مورد کسب‌وکار خود و پیشرفت آن تا حد امکان اطلاعات بیشتری ارائه دهید. این شامل امور مالی، پیش‌بینی درآمد و معیارهای کلیدی است. سرمایه‌گذاران می‌خواهند بدانند که در چه چیزی سرمایه‌گذاری می‌کنند، بنابراین در مورد جزئیات صادق باشید. هم‌چنین مهم است که بروزرسانی‌های منظم در مورد چگونگی پیشرفت کسب‌وکار ارائه شود. شفافیت به سرمایه‌گذاران نشان می‌دهد که در کسب‌وکار خود مطمئن هستید و رویکردی فعال برای مدیریت سرمایه‌گذاری‌های آن‌ها در پیش گرفته‌اید.

هنگام برقراری ارتباط با سرمایه‌گذاران، مهم است که واضح و مختصر توضیح دهید. ایمیل‌ها و ارتباطات را کوتاه و دقیق نگه‌ دارید. اجتناب از اصطلاحات تخصصی صنعتی یا زبان بیش از حد فنی کمک می‌کند که پیام شما توسط همه خوانندگان قابل درک باشد. علاوه‌بر این، اطمینان حاصل کنید که هر گونه تصویری مانند نمودارها قابل تفسیر هستند.

پاسخگو باشید:

سرمایه‌گذاران از پاسخ‌های سریع به سوالات یا نگرانی‌های خود از  شما خوشحال خواهند ‌شد. سعی کنید ظرف 24 ساعت پس از دریافت پیام یا درخواست از سرمایه‌گذار به آن‌ها پاسخ دهید. اگر پاسخی در این بازه زمانی ارائه نشد، تصدیق کنید که درخواست دریافت شده است و یک جدول زمانی تخمینی برای زمان ارائه پاسخ ارائه دهید.

بیشتر بدانید:پلتفرم جذب سرمایه در تهرانجذب کارآفرین جوان در تهرانمعرفی سرمایه گذار در تهران

فعال باشید:

ارتباط فعال در رابطه با روابط سرمایه‌گذار ضروری است. منتظر نباشید تا سرمایه‌گذار با تماس فعالانه با به‌روزرسانی‌ها و گزارش‌های پیشرفت، پیشتاز بازی شود. علاوه‌بر این، قبل از نیاز به پول، از تماس با سرمایه‌گذاران نترسید. آگاه نگه داشتن آن‌ها در مورد پیشرفت خود قبل از سرمایه‌گذاری می‌تواند به ایجاد روابطی کمک کند که در صورت نیاز به سرمایه، سود سهام را کاهش دهند.

کانال‌های ارتباطی مناسب را انتخاب کنید

به‌عنوان صاحب کسب‌وکار، استراتژیک بودن در هنگام برقراری ارتباط با سرمایه‌گذاران ضروری است. ترکیب مناسب کانال‌های ارتباطی باعث می‌شود پیام شما به درستی و با وضوح کامل توسط سرمایه‌گذران دریافت شود.

زمان‌بندی در کسب‌وکار همه چیز است

به‌عنوان صاحب کسب‌وکار، برقراری گفتگوی واضح و مختصر هنگام ارتباط با سرمایه‌گذاران ضروری است. طرح شما باید بتواند برای مشکلاتی که در کسب‌وکارتان به وجود می‌آید، راه حلی مناسب ارائه ‌دهد، فرصت بازار، چشم‌انداز رقابتی و فرصت مالی را بیان کند.

مهم‌ترین چیزی که باید هنگام ارائه پیشنهاد به سرمایه‌گذاران به خاطر بسپارید این است که زمان‌بندی همه چیز است. شما باید مطمئن شوید که در زمان مناسب و شرایطی که الان شرکت شما در آن قرار دارد صحبت می‌کنید. اگر خیلی زود وارد بازار شوید، سرمایه‌گذاران برای اقدامات خود مردد خواهند بود زیرا پتانسیل رشد را نمی‌بینند. اگر خیلی دیر وارد میدان شوید، سرمایه‌گذاران فرصت ورود به شرکت را از دست خواهند داد.

بهترین زمان برای انجام مذاکره با سرمایه‌گذاران هنگامی است که شما محصول یا خدماتی قوی دارید که توسط مشتریان یا کاربران تایید شده که این موضوع هم معمولاً پس از جذب سرمایه اولیه رخ می‌دهد. در این مرحله، شما باید درک روشنی از مدل کسب‌وکار خود و نحوه برنامه‌ریزی برای درآمدزایی داشته باشید. شما همچنین باید استراتژی خوبی برای ورود به بازار داشته باشید.

هنگام ارائه پیشنهاد به سرمایه‌گذاران، آگاهی از شرایط فعلی بازار نیز مهم است. اگر شرایط فروش محصول شما در بازار مناسب باشد، سرمایه‌گذاران بیشتری در شرکت شما سرمایه‌گذاری خواهند کرد. اگر شرایط فروش محصول شما در بازار نامناسب باشد، سرمایه‌گذاران با احتیاط بیشتری نسبت به سرمایه خود عمل خواهند کرد.

بیشتر بدانید: همکاری با نخبگان کشورفراخوان نخبگان در تهرانهمکاری با متخصصان ایرانی خارج از کشورسرمایه‌گذاری برتر

باید مطمئن شوید که طرح مالی خوبی دارید. این بدان معناست که درک روشنی از میزان سرمایه‌ای مورد نیاز برای رسیدن به نقاط عطف دارید. سرمایه‌گذاران می‌خواهند ببینند که شما برنامه‌ای مناسب برای استفاده از سرمایه آن‌ها دارید و مسیر روشنی برای سودآوری در نظر گرفته‌اید. اگر بتوانید همه این اطلاعات را به‌طور موثر به سرمایه‌گذاران منتقل کنید، در موقعیت خوبی برای افزایش سرمایه برای کسب‌وکار خود خواهید بود. فقط به یاد داشته باشید که زمان‌بندی همه چیز در مورد ارائه پیشنهاد به سرمایه‌گذاران است.

در این‌جا چند نکته برای کمک به شما در برقراری ارتباط موثر با سرمایه‌گذاران وجود دارد:

  1. طرح کسب‌وکار خود را ساده بیان کنید

همان‌طور که اشاره کردیم، کلید موفقیت این است که طرح کسب‌وکار  خود را ساده بیان کنید و در حقیقت خود را ساده نگه ‌دارید. زمانی که سعی دارید سرمایه جذب کنید یا سهام‌داران خود را در مورد پیشرفت خود آگاه کنید، مهم است که روی نکات مهم تمرکز داشته باشید.

  1. مخاطبان خود را بشناسید

قبل از شروع ارتباط با سرمایه‌گذاران، مهم است که بدانید مخاطبان شما چه کسانی بوده و به دنبال چه چیزی هستند. آیا سعی دارید از سرمایه‌گذاران خطرپذیر سرمایه جمع‌آوری کنید؟ درنتیجه باید روی مدل کسب‌وکار خود و نحوه برنامه‌ریزی برای درآمدزایی تمرکز کنید. آیا سعی می‌کنید سهام‌داران فعلی خود را در جریان پیشرفت خود نگه‌دارید؟ پس باید روی نقاط عطف خود و آن‌چه اخیراً به دست آورده‌اید تمرکز کنید.

  1. برای بیان طرح خود آماده باشید

سرمایه‌گذاران اغلب سوالاتی از شما خواهند داشت، بنابراین مهم است که آماده پاسخگویی به آن‌ها باشید. اگر هدف تامین مالی هستید، مطمئن شوید که طرح تجاری و پیش‌بینی‌های مالی سنجیده‌ای دارید. اگر فقط سرمایه‌گذاران خود را در مورد پیشرفت خود آگاه می‌کنید، حتماً اطلاعاتی واضح و مختصری آماده داشته باشید.

  1. در کسب‌وکار خود حرفه‌ای باشید

سرمایه‌گذاران وقتی روی کسب‌وکاری سرمایه‌گذاری می‌کنند به دنبال طرحی حرفه‌ای هستند. این بدان معناست که شما باید بتوانید به‌طور موثر با آن‌ها ارتباط برقرار کنید و به سوالات آن‌ها به شیوه‌ای حرفه‌ای پاسخ دهید. استفاده از اصطلاحات عامیانه یا خاص را کنار بگذارید.

همچنین مهم است که هنگام برقراری ارتباط با سرمایه‌گذاران آماده باشید. قبل از شروع مکالمه، تمام اطلاعات و مطالب مرتبط را آماده کنید. این شامل مواردی مانند پیش‌بینی‌های مالی، طرح‌های تجاری و تحقیقات بازار می‌شود. اگر آماده نباشید، حفظ توجه و علاقه سرمایه‌گذارتان بسیار دشوار خواهد بود. آن‌ها می‌خواهند ببینند که شما به شرکت و محصول یا خدمات خود علاقه‌مند هستید. آن‌ها همچنین می‌خواهند ببینند که شما در کاری که انجام می‌دهید آگاه و مطمئن هستید. هر تعامل با سرمایه‌گذار را به‌عنوان فرصتی برای ایجاد رابطه در نظر بگیرید و به آن‌ها نشان دهید که چرا شما و شرکتتان ارزش سرمایه‌گذاری را دارید.

  1. سرمایه‌گذاران را پیگیری کنید

بعد از اینکه با سرمایه‌گذاران ارتباط برقرار کردید، مهم است که یادداشت تشکر یا ایمیل برای آن‌ها ارسال کنید این حسن‌نیت شما را نشان می‌دهد که مورد قدردانی قرار خواهد گرفت و همچنین به حفظ نام خودتان و شرکت شما در ذهن سرمایه‌گذار کمک می‌کند. علاوه‌بر این، پیگیری پس از تماس اولیه نشان می‌دهد که شما در مورد کار با این سرمایه‌گذار خاص جدی هستید. آن‌ها را مطمئن کنید که در جریان پیشرفت خود قرار می‌دهید. با پیگیری، به آن‌ها نشان خواهید داد که در مورد کسب‌وکارخود جدی هستید و برای سرمایه‌گذاری آن‌ها ارزش قائل هستید.

به‌عنوان صاحب کسب‌وکار، یکی از مهم‌ترین اهداف شما برقراری ارتباط موثر با سرمایه‌گذاران است. این می‌تواند چالشی باشد، به خصوص اگر عادت نداشته باشید که به طور منظم با سرمایه‌گذاران دیدار کنید. با این حال، با رعایت برخی نکات ساده، می‌توانید مطمئن شوید که تعاملات شما با سرمایه‌گذاران سازنده و موفق است.

نکته مهم دیگر این است که هنگام برقراری ارتباط با سرمایه‌گذاران شفاف باشید. آن‌ها افراد پرمشغله‌ای هستند و وقت ندارند ایمیل‌ها یا پیشنهادات طولانی را بخوانند. بهتر است اصل مطلب را ساده و مختصر بیان کنید و مطمئن شوید که پیام شما  مفید است. اگر چندین نکته دارید که می‌خواهید به آن‌ها اشاره کنید، آن‌ها را یکی یکی و به ترتیب منطقی بیان کنید. تفکیک موضوعات پیچیده به بخش‌های کوچک‌تر و قابل مدیریت‌تر به تمرکز سرمایه‌گذار شما بر آنچه می‌گویید کمک می‌کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مقاله زیر بر روی آن کلیک کنید.

برای پاسخ به سوالات سخت آماده باشید

مهم است که به یاد داشته باشید سرمایه‌گذاران به محصول یا خدمات شما علاقه دارند و برنامه‌ای واضح برای رشد کسب‌وکارتان درنظر گرفته‌اید یا خیر؟

برای برقراری ارتباط موثر با سرمایه‌گذاران، چند نکته وجود دارد که باید به آن توجه کنید. ابتدا برای پاسخ دادن به سوالات سخت آماده باشید. سرمایه‌گذاران می‌خواهند همه چیز را در مورد کسب‌وکار شما بدانند، بنابراین شما باید بتوانید چشم‌انداز و استراتژی خود را به وضوح بیان کنید.

 دوم، از نشان دادن هیجان خود نترسید. سرمایه‌گذاران می‌خواهند ببینند که شما به کسب‌وکارتان علاقه دارید، بنابراین اجازه دهید. در نهایت، در مورد خطرات و چالش‌های موجود در تجارت خود صادق باشید. سرمایه‌گذاران به دنبال شرکت‌هایی هستند که برای بدترین شرایط آماده باشند، بنابراین سعی نکنید ریسک‌های موجود در سرمایه‌گذاری خود را کنار بگذارید.

اگر این موارد را در نظر داشته باشید، به‌خوبی در مسیر برقراری ارتباط موثر با سرمایه‌گذاران خواهید بود. فقط به یاد داشته باشید که پرشور و صادق باشید و مطمئن باشید که تاثیر خوبی خواهید گذاشت.

ارزیابی دقیق داشته باشید

به‌عنوان صاحب کسب‌وکار، بسیار مهم است که به طور موثر با سرمایه‌گذاران خود ارتباط برقرار کنید. بالاخره آن‌ها کسانی هستند که سرمایه‌شان را به شما سپرده‌اند و برای رشد کسب‌وکار روی شما حساب می‌کنند.

پاسخگو باشید: مطمئن شوید که بی‌درنگ به سوالات سرمایه‌گذاران پاسخ می‌دهید. اگر مدت زیادی طول بکشد تا به آن‌ها پاسخ دهید، ممکن است اعتمادشان را به توانایی شما برای اداره کسب‌وکار از دست بدهند.

صادق باشید: مهم است که با سرمایه‌گذاران خود صادق باشید، حتی اگر به معنای به اشتراک گذاشتن اخبار بد باشد. آن‌ها باید بدانند که واقعاً چه خبر است تا بتوانند تصمیمات آگاهانه‌ای در مورد سرمایه‌گذاری خود بگیرند.

ارزیابی و تعدیل: به‌طور مرتب ارزیابی کنید که چگونه با سرمایه‌گذاران خود ارتباط برقرار برای مثال، اگر بازخورد زیادی از آن‌ها دریافت نمی‌کنید، سعی کنید بیشتر با آن‌ها تماس بگیرید یا اطاعات دقیق‌تری را ارسال کنید.

با رعایت این نکات، می‌توانید روابط قوی با سرمایه‌گذاران خود ایجاد کنید و آن‌ها را در جریان پیشرفت کسب‌وکارخود قرار دهید. در حقیقت ارائه بازخورد و برقراری ارتباط موثر بین کارفرما و سرمایه‌گذار علاوه‌بر ایجاد احساس اعتماد، فرصت‌های جدید و مناسبی را در اختیار شما قرار می‌دهد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *