همکاری با متخصصان ایرانی خارج از کشور

همکاری تجاری برای بسیاری از شرکت‌ها، اکنون به یک استراتژی ضروری برای سازمان‌ها در هر اندازه و صنعتی تبدیل شده است. همکاری مستلزم ایجاد مشارکت بین نهادها برای رسیدگی به چالش‌های پیچیده، دستیابی به اهداف بلندپروازانه و غلبه بر محدودیت‌هایی است که مانع پیشرفت فردی می‌شوند.

با ادغام منابع، دانش و تخصص، شبکه‌های مشارکتی شرکت‌ها را قادر می‌سازند تا نوآوری، تقویت رشد، و برتری رقابتی خود را در بازار ارتقا دهند. همکاری تجاری می‌تواند به اشکال مختلف، از اتحادهای استراتژیک و سرمایه‌گذاری مشترک گرفته تا ادغام و تملک باشد. هر یک از این ساختارها بسته به اهداف و نیازهای خاص سازمان‌های درگیر، مزایای منحصربه‌فردی را ارائه می‌دهند.

همکاری منجر به یک محیط کاری شادتر می‌شود

افزایش حس همکاری در شرکت به افراد کمک می‌کند تا درباره تیم‌ها و کارمندانی که معمولاً با آن‌ها تعامل ندارند، اطلاعات بیشتری کسب کنند. دنیای کامپیوتر نشان می‌دهد که همکاری منجر به ایجاد محیط دوستانه‌تری در محل کار می‌شود. هنگامی که همکاری منجر به مشارکت بیشتر کارکنان یک شرکت از نظر اجتماعی می‌شود، این منجر به بهره‌وری بالاتر و اساساً یک محل کار شادتر می‌شود.

دسترسی به دیدگاه‌ها و ایده‌های جدید

همکاری با دیگران، بدون توجه به هم تخصص بودن شما، می‌تواند دیدگاه‌ها و ایده‌های تازه‌ای را در اختیارتان قرار دهد که در نهایت هم‌افزایی را افزایش می‌دهد. وقتی با دیگران کار می‌کنید، به تجربیات، دانش و روش‌های تفکر منحصربه‌فرد آن‌ها دسترسی پیدا می‌کنید که می‌تواند فرصت‌های جدیدی را برای کسب‌وکار شما باز کند. شما ممکن است در مورد روندهای جدید بازار بیاموزید، راه‌های نوآورانه حل مشکلات را پیدا کنید، یا فرصت‌های جدیدی را برای رشد پیدا کنید که قبلاً در نظر نمی‌گرفتید. با ترکیب تخصص خود با دیدگاه‌های دیگران، می‌توانید رویکردی جامع‌تر و دقیق‌تر برای استراتژی کسب‌وکار خود ایجاد کنید. این می‌تواند به شما یک مزیت رقابتی در بازار بدهد و به شما کمک کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مقاله همکاری با متخصصان ایرانی خارج از کشور به مطالعه این مطالب ادامه دهید.

مجموعه مهارت‌ها و دانش متنوع

یکی از بزرگترین مزایای همکاری برای موفقیت کسب‌وکار، دسترسی به مجموعه مهارت‌ها و دانش متنوعی است که دیگران می‌توانند آن‌ها را به میز بیاورند. با کار با افرادی که سوابق، تجربیات و تخصص‌های متفاوتی دارند، می‌توانید تیمی بسازید که بسیار قوی‌تر و جامع‌تر از هر فرد دیگری است که به تنهایی می‌تواند باشد. این می‌تواند منجر به حل مشکلات نوآورانه‌تر و افزایش کارایی و بهره‌وری شود.

به‌عنوان مثال، اگر شما یک متخصص فنی در حوزه کاری خود اما فاقد مهارت‌های بازاریابی هستید، همکاری با یک بازاریاب می‌تواند به شما کمک کند تا به مخاطبان بیشتری دسترسی داشته باشید و محصول یا خدمات خود را در معرض دید افراد بیشتری قرار دهید.

وقتی با دیگرانی کار می‌کنید که پایه‌های دانش متفاوتی دارند، می‌توانید از یکدیگر یاد بگیرید و مهارت‌های جدیدی را کسب کنید که می‌توانید در کار خود به کار ببرید. این می‌تواند به شما کمک کند تا مجموعه مهارت‌های متنوع و سازگارتری را ایجاد کرده و تضمینی برای موفقیت طولانی مدت و ارزشمند شما باشد.

منابع و شبکه‌های مشترک

وقتی با دیگران در صنعت خود یا زمینه های مرتبط همکاری می‌کنید، می‌توانید از منابع و شبکه‌های مشترک به نفع خود استفاده کنید. به‌عنوان مثال، اگر روی پروژه‌ای کار می‌کنید که به تجهیزات خاصی نیاز دارد، ممکن است بتوانید آن را از یک همکار قرض گرفته اگر می‌خواهید به مخاطب خاصی دسترسی پیدا کنید، ممکن است بتوانید از ارتباطات قوی یکی از همکاران خود بهره‌مند شوید. منابع فیزیکی و شبکه‌ها درمجموع همکاری با دیگران نیز می‌تواند به شما در به اشتراک گذاشتن دانش و تخصص کمک کند که می‌تواند در پیشبرد کسب‌وکار شما ارزشمند باشد.

کاهش هزینه‌ها و افزایش بهره‌وری

همکاری می‌تواند به کاهش هزینه‌ها و افزایش بهره‌وری برای کسب‌وکارها کمک کند. برای مثال، وقتی با دیگران کار می‌کنید، می‌توانید حجم کار را به اشتراک بگذارید، در نتیجه به توزیع هزینه‌های یک پروژه کمک کنید.

برای مثال، ممکن است شما به عنوان کارآفرین با استارت‌آپ دیگری همکاری کنید تا هزینه‌های تلاش‌های بازاریابی یا تبلیغات را تقسیم کنید، همین موضوع می‌تواند هزینه قابل توجهی را از هر کسب‌وکاری کاهش دهد.

وقتی با دیگرانی که مجموعه مهارت‌های متفاوتی دارند همکاری می‌کنید که این موضوع می‌تواند به کاهش فشارهای کاری کمک کند و اطمینان حاصل کنید که پروژه‌ها به موقع و با استاندارد بالا تکمیل می‌شوند. همان‌طور که قبلاً ذکر شد، همکاری می‌تواند با استفاده از منابع و شبکه‌های مشترک به کاهش هزینه‌ها کمک کند. زمانی که مجبور نیستید بار کامل هر هزینه‌ای را به دوش بکشید، می‌توانید منابع خود را دقیق‌تر تخصیص دهید و بر روی زمینه‌هایی تمرکز کنید که بیشترین تأثیر را بر موفقیت شما دارند. بطور کلی، همکاری می‌تواند به کسب‌وکارها کمک کند تا کارآمدتر و مقرون ‌به‌صرفه‌تر فعالیت کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مقاله همکاری با متخصصان ایرانی خارج از کشور به مطالعه این مطالب ادامه دهید.

کاهش ریسک و افزایش نوآوری

همکاری می‌تواند به کسب‌وکارها برای کاهش خطرات و افزایش نوآوری از طرق مختلف کمک کند. با همکاری دیگران می‌توانید بار ریسک را تقسیم کرده و تأثیر هر گونه شکست را به حداقل برسانید. برای مثال، اگر در حال توسعه محصول جدید هستید، ممکن است با کسب‌وکار دیگری همکاری کنید تا هزینه تحقیق و توسعه را به اشتراک بگذارید. این می‌تواند به توسعه ریسک سرمایه‌گذاری و افزایش شانس موفقیت کمک کند. بطور مشابه، اگر وارد بازار جدیدی می‌شوید، همکاری با یک شریک که چشم‌انداز فرهنگی و تجاری را درک می‌کند، می‌تواند به شما کمک کند تا از اشتباهات و شکست‌های احتمالی جلوگیری کنید.

همکاری می‌تواند منجر به افزایش نوآوری شود. وقتی با دیگران کار می‌کنید، در معرض روش‌های مختلف تفکر و حل مسئله قرار می‌گیرید که می‌تواند به جرقه زدن ایده‌ها و رویکردهای جدید کمک کند. جلسات هم‌فکری و گفتگوهای آزاد با همکاران می‌تواند به پیشرفت‌هایی منجر شود که ممکن است به تنهایی امکان‌پذیر نباشد. هنگامی که افراد با مهارت‌های مختلف در مجموعه شما مشغول به کار هستند، دانش در زمینه‌های مختلف ترکیب شده تا در نهایت محصولی با خلاقیت ارائه شود. با استفاده از نقاط قوت همکاران‌تان، می‌توانید کسب‌وکار خود را به مسیرهای جدید و هیجان‌انگیز ببرید و فرصت‌های رشد و موفقیت را باز کنید.

بهبود تصمیم‌گیری و حل مسئله

همکاری می‌تواند به روش‌های مختلفی منجر به بهبود تصمیم‌گیری و حل مشکل برای کسب‌وکارها شود. وقتی با دیگران کار می‌کنید، از دیدگاه‌ها و ایده‌های متنوعی بهره‌مند می‌شوید که می‌تواند به شما کمک کند تا تمام زوایای یک مشکل یا تصمیم را در نظر بگیرید. این می‌تواند منجر به تصمیم‌های دقیق‌تر و آگاهانه‌تر شود و به شما کمک کند از نقاط کور یا سوگیری‌هایی که ممکن است از کار به تنهایی ناشی می‌شوند، جلوگیری کنید.

همکاری می‌تواند با ترکیب نقاط قوت و تخصص افراد متعدد به حل بهتر مشکلات منجر شود. به عنوان مثال، اگر روی یک مشکل فنی پیچیده کار می‌کنید اما در زمینه خاصی تخصص ندارید، همکاری با فردی که آن تخصص را دارد می‌تواند به شما کمک کند تا راه‌حل موثرتری پیدا کنید. هنگامی که با هم کار می‌کنید، می‌توانید موانع یا مشکلات احتمالی را نیز سریع‌تر شناسایی و برای یافتن راه حل‌ها با یکدیگر همفکری داشته باشید.

بیشتر بدانید:جذب کارآفرین در تولید –جذب سرمایه‌گذار –نیاز به سرمایه‌گذار تهران

همکاری می‌تواند به تسهیل ارتباطات و هماهنگی مؤثرتر بین اعضای تیم کمک کند. وقتی همه در یک مسیر هستند و برای هدف مشترک کار می‌کنند، تصمیم‌گیری و حل مشکلات سریع و موثر آسان‌تر است. این می‌تواند به صرفه‌جویی در زمان و منابع کمک کند. با بهبود تصمیم‌گیری و حل مشکلات گوناگون، همکاری می‌تواند به راه‌اندازی کسب‌وکار شما برای موفقیت بلندمدت کمک کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مقاله زیر بر روی آن کلیک کنید.

دسترسی به منابع مالی و فرصت‌های سرمایه‌گذاری

همکاری می‌تواند به کسب‌وکارها در ایجاد دسترسی به منابع مالی و فرصت‌های کمک چشمگیری کند. هنگامی که کسب‌وکارها با سایر شرکت‌ها، کارشناسان صنعت‌ها همکاری می‌کنند، می‌توانند از این مشارکت‌ها برای دسترسی به منابع جدید بودجه یا سرمایه‌گذاری بهره ببرند.

برای مثال، همکاری با شرکت‌های معتبر یا کارشناسان صنعت می‌تواند دسترسی کسب‌وکار را به شبکه‌های سرمایه‌گذارانی که علاقه‌مند به حمایت از کسب‌وکارهای نوآورانه هستند، فراهم کند. با همکاری با این شرکا، کسب‌وکارها می‌توانند در دید سرمایه‌گذاران قرار بگیرند و ایده‌های کسب‌وکار خود را در فضای مطلوب‌تری مطرح کنند. بطور مشابه، همکاری با دانشگاه‌ها یا مؤسسات تحقیقاتی می‌تواند به کسب‌وکارها دسترسی به بودجه تحقیقاتی یا کمک‌های بلاعوض را بدهد که می‌تواند به حمایت از کار آن‌ها و ایجاد نوآوری کمک کند.

دسترسی به منابع مالی و فرصت‌های سرمایه‌گذاری، می‌تواند به کسب‌وکارها کمک کند تا برای سرمایه‌گذاران جذاب‌تر شوند. زمانی که کسب‌وکارها بتوانند همکاری‌ها و مشارکت‌های موفقی را نشان دهند، می‌تواند به سرمایه‌گذاران نشان دهد که شبکه‌ای قوی دارند و برای رشد آینده موقعیت خوبی دارند. افزایش ارزش در این موقعیت در نهایت منجر به افزایش فرصت‌ها نیز می‌شود.

بیشتر بدانید:سرمایه‌گذاری برای تولیدی –جذب کارآفرین –جذب سرمایه‌گذار خارجی

دسترسی به منابع مالی و فرصت‌های سرمایه‌گذاری برای موفقیت کسب‌وکارها بسیار مهم است و همکاری می‌تواند راهی مؤثر برای بهره‌گیری از منابع جدید حمایت و سرمایه‌گذاری باشد. با استفاده از مشارکت‌ها و همکاری‌ها، کسب‌وکارها می‌توانند به منابعی که برای تقویت رشد و نوآوری نیاز دارند دسترسی پیدا کرده و آن‌ها را برای موفقیت در بلند مدت آماده کنند.

نتایج شگفت‌انگیز همکاری برای دستیابی به موفقیت

همکاری موثر شامل تیم‌هایی است که ایده‌ها و مهارت‌ها را برای دستیابی به هدف مشترکی به اشتراک می‌گذارند. وقتی کارکنان با دیدگاه‌ها، ایده‌ها و تجربیات مختلف برای یافتن راه‌حل‌های نوآورانه با یکدیگر همکاری می‌کنند، سازمان‌ها پیشرفت می‌کنند.

چرا همکاری مهم است؟

همکاری تیم‌ها را قادر می‌سازد بهترین کار خود را انجام دهند و جزء ضروری برای حل مسئله و تصمیم‌گیری است. همکاری موفق از دیدگاه‌های منحصربه‌فرد تیمی استفاده کرده، اعتماد و توانمندی را در بین همکاران ایجاد می‌کند و راه‌های جدیدی را  برای برقراری ارتباط در زمان واقعی فراهم می‌سازد.

 1. افراد در همکاری با هم بهتر عمل می‌کنند

سازمان‌ها به همان اندازه که به استخدام استعدادهای برتر نیاز دارند، قطعا هدفی مانند همکاری را نیز در بین این افراد دنبال می‌کنند. کارشناسان نه تنها در بیان ایده‌های خود ضمن همکاری با دیگران بهتر عمل می‌کنند، بلکه دانش خود را نیز در این فرآیند به دیگران منتقل می‌کنند.

 1. مسیری به سوی دیدگاه‌ها و تجربیات منحصربه‌فرد است

ناگفته نماند که افراد مختلف دیدگاه‌های منحصربه‌فرد، تجربیات دست اول و مجموعه مهارت‌های متفاوتی دارند. وقتی افراد با پیشینه‌های مختلف دور هم جمع می‌شوند و ایده‌های خود را به اشتراک می‌گذارند، به موفقیت دست می‌یابند. یکی از بزرگ‌ترین مزایای کار مشترک با دیگرانی که دیدگاه‌ها و تجربیات متفاوتی دارند، فرصت یادگیری از یک‌دیگر است.

 1. کارآمدتر است

مدیران اغلب باید بین واگذاری کار تیمی یا فردی یکی را انتخاب کنند. با این حال، تیم‌های مشترک بهترین گزینه برای کارهای پیچیده‌تر هستند. تیم‌ها سریع‌تر کارها را انجام می‌دهند، از پایگاه دانش گسترده‌تری استفاده می‌کنند، می‌توانند خطاهای یک‌دیگر را برطرف کنند، راه‌حل‌های بیشتری تولید کنند.

 1. برای حل مسئله ضروری است

وقتی در مشکلی گیر کرده‌اید چه می‌کنید؟ فرض کنید در حال کار بر روی ارائه فروش هستید و کمی پیشرفت کرده‌اید، اما با مانع‌ای مواجه شده‌اید. شما فاقد ایده هستید و نمی‌دانید چگونه به جلو بروید. آیا به سادگی تسلیم می‌شوید؟

خیر. بهتر است از همکاران خود کمک بخواهید. شاید جلسه فکری را برنامه‌ریزی کنید یا به دنبال دیدگاه دیگری باشید. به‌طور خلاصه، شما با تیم خود برای حل مشکل همکاری می‌کنید. وقتی گروهی از افراد دانش، مهارت و تخصص را به اشتراک می‌گذارند، پروژه‌های متوقف شده به مسیر خود بازمی‌گردند.

باید نحوه عملکرد تیم شما را به طور کامل آگاه کند. توجه بیشتر به پروژه از ابتدا به این معنی است که بسیاری از آن مشکلات را می‌توان زودتر تشخیص داد و به طور کلی از آن‌ها اجتناب کرد یا سریع‌تر حل کرد.

 1. باعث رشد و همکاری می‌شود.

اگر متوجه شده‌اید که تیم‌های خاصی در سازمان شما به ندرت با دیگران تعامل دارند، ممکن است بخش غیرفعالی در دست داشته باشید. این می‌تواند کاهش رشد باشد و باعث کارهای تکراری، ارتباطات ضعیف و گردش کار ناکارآمد شود. بهترین راه برای غلبه بر این چالش، همکاری سالم در محل کار است.

شما می‌توانید تیمی ترکیبی را برای مقابله با پروژه‌ای خاص تشکیل دهید و ببینید که چگونه همه چیز به خوبی پیش می‌رود. به‌عنوان مثال، تیم ترکیبی ممکن است شامل طراح محصول، توسعه دهنده و نویسنده محتوا باشد. می‌توانید آن‌ها را با پروژه مشترک راه‌اندازی کنید، اعضای سه تیم مختلف را گرد هم بیاورید و ارتباطاتی را راه‌اندازی کنید که در آینده به خوبی به شما کمک کند. وقتی از همکاری با متخصصان در سازمان خود استفاده می‌کنید، رشد و پیشرفت را در میان بخش‌های عملکردی تقویت می‌کنید.

 1. راه‌های جدیدی برای ارتباط ایجاد می‌کند

یکی از دلایلی که بسیاری از افراد گزارش می‌دهند که در محل کار احساس عدم ارتباط می‌کنند این است که احساس می‌کنند برای برقراری ارتباط ماهرانه مجهز نیستند. وقتی تیم‌ها ارتباط مستقیم و منظمی را حفظ می‌کنند، بینش ارزشمندی در مورد نحوه تفکر و کار دیگران به دست می‌آورند. در نتیجه اختلافات سریع‌تر حل می‌شود و سوء تفاهم کمتری ایجاد می‌شود. علاوه‌بر این، ارتباطات قوی همه را نزدیک‌تر و به آن‌ها کمک می‌کند تا بخشی از مأموریت سازمان را احساس کنند.

 1. باعث ایجاد اعتماد می‌شود

همان‌طور که تیم‌ها و بخش‌ها بایکدیگر ارتباط برقرار می‌کنند، افراد به‌طور طبیعی به یکدیگر اعتماد بیشتری دارند. این نه تنها برای بهره‌وری تیم و کارکنان خوب است، بلکه باعث تقویت روحیه در سراسر شرکت می‌شود. بدون اعتماد، تیم‌ها با هم کار نخواهند کرد و اگر تیم‌ها نتوانند با هم همکاری کنند، نوآوری به سادگی اتفاق نمی‌افتد و رضایت شغلی کاهش می‌یابد. همکاری با دیگران یکی از موثرترین راه‌ها برای ایجاد اعتماد است.

همچنین هنگامی که تیم‌ها سطح بالایی از اعتماد را ایجاد می‌کنند، تمایل بیشتری به همکاری با یکدیگر دارند. گزارش منتشر شده‌ای نشان داد که 92 درصد از پاسخ دهندگانی که به افرادی که با آن‌ها همکاری می‌کردند اعتماد داشتند، در دستیابی به اهداف خود موفق بودند.

 1. احتباس را افزایش می‌دهد

کارگران به‌طور فزاینده‌ای به دنبال مکان‌های کاری مرتبط‌تر و فعال‌تر هستند. طبق نظرسنجی، 33 درصد از کارمندان می‌گویند که توانایی همکاری آن‌ها را وفادارتر می‌کند. از آن‌جایی که همکاری مبنایی برای تیم‌های مرتبط‌تر و متعهدتر است، منطقی است که محل کار مشترک برای کارمندان آینده جذاب‌تر باشد.

بیشتر بدانید:شرایط سرمایه‌گذاری خارجی در ایران –جذب سرمایه‌گذار برای ایده در تهراندعوت به همکاری نخبگان در تولید

ارتباط در محل کار برای مردم اهمیت دارد. همه می‌خواهند با افرادی کار کنند که فعال، قابل اعتماد، فهمیده، به نظرات دیگران احترام می‌گذارند و با دیگران خوب کار می‌کنند. به زبان ساده، همکاری با متخصصان این امکان را فراهم می‌کند.

 1. کارمندان را قادر می‌سازد تا ایده‌های خود را به اشتراک بگذارند

همکاری همچنین به افراد قدرت می‌دهد تا ایده‌های خود را به اشتراک بگذارند. وقتی تیم‌ها فقط در طول جلساتی که در مقابل مدیران خود با یکدیگر تعامل می‌کنند، به سختی می‌توان شجاعت صحبت کردن را به دست آورد. اما زمانی که آن‌ها به همکاری و گفتگو با یکدیگر عادت دارند، احساس قدرت می‌کنند تا از این طریق ارتباط برقرار کنند. همکاری به اعضای تیم اعتماد به نفس می‌دهد تا ایده های خود را به اشتراک بگذارند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مقاله زیر بر روی آن کلیک کنید.

اقتصاد جهانی چیست؟

اقتصاد جهانی صرفاً تلاش‌هایی است که در داخل و بین کشورها رخ می‌دهد. این تلاش‌ها به‌عنوان مبادله کالاها و خدماتی است که برای ایجاد یک بازار جهانی گسترده کار می‌کنند.

تبدیل شدن به بخشی از اقتصاد جهانی از طریق استخدام می‌تواند تاثیرگذار باشد و از طریق دانش به دست آمده منجر به پیشرفت‌های شغلی شود.

در بخش زیر پنج مزیت کار برای سازمان‌های جهانی و نکاتی برای کمک به شما در به دست آوردن فرصت‌های شغلی جهانی آورده شده است:

 1. قرار گرفتن در عملیات تجاری بین‌المللی

مقیاس عملیاتی که شرکت‌های بین‌المللی در آن فعالیت می‌کنند می‌تواند به‌طور قابل توجهی متفاوت باشد و فرصت‌هایی برای کسب تجربه در عملیات برون مرزی ایجاد کند. به‌عنوان مثال، کسانی که با حقوق و دستمزد و منابع انسانی سر و کار دارند، باید قوانین مربوط به استخدام، پرداخت و ارائه مزایا را در حوزه‌های قضایی متعدد بدانند.

نظارت بر حساب‌های بین‌المللی مستلزم درک مسائل تجاری، حقوقی و فرهنگی است که بر قلمرو آن‌ها تأثیر می‌گذارد. نقش‌هایی که شامل جابجایی کالا یا مدیریت دارایی‌های دیجیتال بر روی مرزها می‌شود، باید قوانین را رعایت کنند. این موقعیت‌ها ممکن است به کارکنان در گسترش مهارت‌های تجاری و کسب تجربیات ارزشمند کمک کند.

 1. فرصت‌های رشد شغلی منحصربه‌فرد

کار در شرکتی بین‌المللی می‌تواند تجربیات یادگیری را ارائه دهد که عملیات عادی کسب‌وکار را در مقیاسی بسیار بزرگ‌تر گسترش دهد. به‌عنوان مثال، نقش مدیریت پروژه زمانی که در پروژه‌های بزرگ در تیم‌های بین‌المللی اعمال می‌شود، ممکن است ابعاد جدیدی پیدا کند. همین امر ممکن است در مورد نقش منابع انسانی در کنار بسیاری دیگر گفته شود.

 1. دسترسی به فناوری‌های نوآورانه

شرکت‌های بین‌المللی ممکن است منابع بیشتری نسبت به سازمان‌های کوچک‌تر، مانند بودجه‌های بیشتر و بودجه برای پروژه‌های قابل توجه داشته باشند. شرکت‌هایی که در مقیاس جهانی فعالیت می‌کنند، ممکن است فناوری‌های جدیدتر و دسترسی به ابزارهای گسترده‌تری نسبت به همتایان کوچک‌تر خود داشته باشند.

 1. قرار گرفتن در محیط‌های کاری متنوع و چندفرهنگی

شرکت‌ها به‌طور فزاینده‌ای از تنوع در محیط کار با مزایای قابل مشاهده استقبال می‌کنند. تحقیقات نشان داده است که شرکت‌ها 35 درصد بیشتر احتمال دارد که بازده مالی بیشتری با نیروی کار متنوع داشته باشند تا شرکت‌های قابل مقایسه که تنوع کمتری دارند.

 1. فرصت سفر و زندگی در خارج از کشور

شرکت‌های بین‌المللی که در مکان‌های مختلف فعالیت می‌کنند، ممکن است استعدادها را از ترکیبی از پایگاه‌های استعداد از راه دور و با ملیت مختلف جذب کنند.

بیشتر بدانید: جذب نخبگان بدون شرکت در فراخوانفراخوان نخبگان در تهرانجذب نخبگان و پژوهشگران جوان با هدف کارآفرینی

فرصت‌های سفر به خارج از کشور اغلب در شرکت‌هایی که فعالیت جهانی دارند فراوان است. شرکت‌هایی که نیاز به جابجایی به کشورهای دیگر دارند، ممکن است راهنمایی‌های مالی و حقوقی برای کمک به استخدام‌های جدید ارائه دهند تا قوانین قانونی کار در یک کشور خارجی را دنبال کنند.

در مجموع نمی‌توان از فرصت خاص متخصصان خارجی در صنایع گوناگون چشم‌پوشی کرد. ورود علم از کشورهای مبدا به کشور مقصد که ایران باشد، در نهایت منجر به افزایش نرخ بازدهی و سرعت رشد خواهد شد که این امر قطعا مستلزم توجه به قوانین و نیازمندی‌های کنونی و آتی سازمان است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *