جذب افراد سرمایه‌گذار

شما یک ایده‌ی عالی برای یک کسب‌وکار دارید و محصول یا خدمتی که فکر می‌کنید می‌تواند صنعت را متحول کند.

اما برای اینکه کسب‌وکار خود را به سطح بالاتری ببرید و آن را به بازار گسترده‌تری معرفی کنید، به بودجه نیاز دارید.

قبل از اقدام به جذب سرمایه‌گذاران، به یک طرح کسب‌وکار قوی و یک تیم قوی که روی کسب‌وکار شما کار کنند نیاز دارید.

با داشتن یک برنامه‌ی مناسب، می‌توانید سرمایه‌گذاران را جذب کنید. همه‌ی کشورها در سراسر جهان برای جذب سرمایه‌گذاری داخلی بر اساس مزیت‌های رقابتی خود در بخش‌های مختلف رقابت می‌کنند.

به‌طورمعمول سرمایه‌گذاران وقت آزاد بسیار اندکی دارند. پس از ملاقات با آن‌ها باید ایده‌ی کسب‌وکار خود را همان ابتدای جلسه و به زبان ساده بیان کنید.

چگونه افراد سرمایه‌گذار را برای کسب‌وکار خود جذب کنیم؟

جذب افراد سرمایه‌گذار برای ایده‌ها، از مهم‌ترین کارها در هر کسب‌وکارها است. ازطرف‌دیگر شاید صدها ایده‌ی مختلف در سراسر کشور وجود داشته باشد که نیازمند حضور سرمایه‌گذاران هستند.

به‌عنوان مثال خودتان را جای سرمایه‎‌گذار قرار دهید؛ آیا حاضرید مقداری از سرمایه‌ی خود را در اختیار شرکت خود بگذارید؟ چه انتظارهایی دارید؟ انتظار چه مقدار سود را دارید؟

شما باید به تمامی سؤالات سرمایه‌گذاران پاسخ دهید، اعتمادشان را جلب کنید و به حقوقشان احترام بگذارید تا آن‌ها قبول کنند در کسب‌وکار شما سرمایه‌گذاری کنند.

جذب افراد سرمایه‌گذار چه اهمیتی داد؟

سرمایه‌گذاران برای هر کسب‌وکاری بسیار مهم هستند. به‌این‌دلیل که رشد و پیشرفت شرکت‌ها را سرعت می‌بخشند و از به ‌وجود آمدن بسیاری از مشکلات که ریشه در مسائل مالی دارد، جلوگیری می‌کنند.

نقش مهم سرمایه‌گذاران در یک کسب‌وکار، فراهم کردن سرمایه‌ی موردنیاز است. زمانی که شما یک ایده‌ی خوب دارید، به افراد بسیار ماهری نیاز دارید که بتوانند در کنار شما این ایده را به واقعیت تبدیل کنند.

سرمایه‌گذاری می‌تواند راه بسیار خوبی برای جمع‌آوری سریع سرمایه در مراحل اولیه برای تأمین مالی و سرمایه‌گذاری تجاری باشد.

آیا می‌خواهید سرمایه‌گذاران را برای کسب‌وکار خود جذب کنید؟

باید ثابت کنید که شرکت شما آماده است تا سرمایه‌های سرمایه‌گذار خود را به حداکثر بازدهی برساند. سرمایه‌گذاران علاوه‌بر تأمین مالی، مشاوره، راهنمایی و شبکه‌های وسیع ارتباطی را ارائه می‌دهند که به شما کمک می‌کند به اهداف تجاری خود برسید.

همسویی رهبری

هنگام انجام بررسی‌های لازم، یکی از اولین مواردی که سرمایه‌گذاران فراتر از مسائل مالی به آن نگاه می‌کنند، تیم رهبری شما است.

آن‌ها امیدوارند ببینند که شما یک تیم رهبری دارید که چشم‌انداز شرکت را می‌بیند و از هوش لازم برای اجرای استراتژی‌ها برخوردار است. برای اکثر سرمایه‌گذاران، داشتن یک تیم مدیریتی قوی بسیار مهم است.

سرمایه‌گذاران می‌خواهند ببینند که کسب‌وکار شما فراتر از یک ایده‌ی عالی است. آن‌ها هر ساله صدها ایده‌ی عالی می‌بینند، اما بسیاری از این شرکت‌ها هرگز از این مرحله فراتر نمی‌روند.

چگونه از طریق سرمایه‌گذاران برای کسب‌وکار خود سرمایه دریافت کنید؟

اگر به‌دنبال جذب سرمایه ازطریق سرمایه‌گذاران هستید، قدم بعدی شما این است که بدانید چگونه آن‌ها را جذب کنید.

طرح کسب‌وکار شما باید مسئله‌ی بسیار مهمی را برای سرمایه‌گذاران توضیح دهد؛ اینکه ارزش کسب‌وکار شما به اندازه‌ی کافی مناسب سرمایه‌گذاری هست یا خیر.

اهداف کسب‌و کار خود را به‌وضوح ترسیم کنید و تخصص تیم خود را نشان‌دهید. اذعان کنید که درک عمیقی از مخاطبان هدف خود دارید و درمورد محصولات و خدماتی که ارائه می‌دهید توضیحاتی آماده کنید.

ثابت کنید که چگونه مدل کسب‌وکار شما به سودآوری شرکتتان کمک می‌کند. مسائل مالی و بازار را مشخص کنید؛ زیرا این‌ها زمینه‌هایی مهم و تأثیرگذار برای سرمایه‌گذاران هستند.

یک مدل پیش‌بینی واقع‌بینانه، ابزاری برای سرمایه‌گذاران است تا شناسایی کنند که شما چقدر بازار و موفقیت احتمالی خود را درک می‌کنید.

سرمایه‌گذاران می‌خواهند اطمینان حاصل کنند که بهترین منافع آن‌ها با بنیان‌گذاران هم‌سو است و سهام کافی برای جذب سرمایه‌گذاران در دورهای بعدی وجود دارد.

برای آن‌ها مهم است که بدانند شرکت شما چگونه قصد استفاده از این سرمایه‌ها را دارد.

برای جذب سرمایه‌گذاران باید عناصر مهم را در طرح کسب‌وکار خود قرار دهید

ایجاد یک طرح کسب‎وکار برای هر کسب‌وکاری ضروری است، چه تازه شروع به کار کرده باشید و چه سال‌ها در کسب‌وکار بوده باشید.

یک طرح کسب‌وکار به شما کمک می‌کند تا اهداف و ایده‌های خود را سازماندهی کنید و کسب‌وکارتان را به سرمایه‌گذاران ارائه دهید.

اگر به‌دنبال جمع‌آوری سرمایه از سرمایه‌گذاران هستید، باید مطمئن شوید چند نکته‌ی مهم را در طرح کسب‌وکار خود لحاظ می‌کنید.

مزایای استفاده از طرح کسب‌وکار

  • نوشتن طرح کسبوکار فایده‌های زیادی برای شما دارد. از جمله موارد زیر:
  • به شما کمک میکند تا افکار خود را سازماندهی کرده و پیشرفت خود را دنبال کنید؛
  • میتوانید از آن برای برنامهریزی مالی داخلی استفاده کنید؛
  • میتواند به شما کمک کند تا مناطقی را که برای بهبود عملکرد کسبوکار خود نیاز به ایجاد تغییرات دارد، شناسایی کنید؛
  • طرح کسب‌وکار گویای این است که شما در کار خود جدی هستید؛
  • طرح کسب‌وکار به شما کمک میکند تا ایده‌ی کسبوکار خود را برای سرمایهگذاران توضیح دهید؛
  • پایههای موفقیت کسبوکار را فراهم میکند؛
  • با تکمیل یک طرح کسبوکار، می‌توانید اطمینان حاصل کنید که کسبوکار شما شانس موفقیت را دارد و تمام جنبههای اداره‌ی یک کسبوکار را در نظر گرفتهاید.

تفاوت بین وام‌دهندگان و سرمایه‌گذاران چیست؟

کسب‌وکارها در اشکال و اندازه‌های مختلفی وجود دارند، اما وجه مشترک همه‌ی آن‌ها نیاز به تأمین منابع مالی برای شروع، رشد و گسترش فعالیت‌هایشان است.

برخی به سمت مؤسسات‌ مالی می‌روند تا برای دریافت وام اقدام کنند و برخی دیگر برای تأمین منابع مالی موردنیاز خود به‌دنبال جذب افراد سرمایه‌گذار هستند. هر دوی این راه‌ها مزایا و معایب خود را دارند.

تأمین مالی در مراحل اولیه‌ی کسب‌وکارها بسیار مهم هستند. بسیاری از کارآفرینان مطمئن نیستند که وام برای آن‌ها مناسب‌تر است یا سرمایه‌گذاری.

متأسفانه، پاسخ قطعی برای آن وجود ندارد و اغلب به شرایط کسب‌وکار وابسته است. برای کمک به شفاف‌سازی در تصمیم‌گیری و کمک به درک انتخاب‌ها، درباره‌ی گزینه‌های موجود صحبت خواهیم کرد و تفاوت‌ها و مزایای کلیدی هر دو مسیر را ارائه می‌کنیم.

یک وام‌دهنده، مانند بانک یا موسسات اعتباری، موافقت می‌کند که سرمایه‌ای را در اختیار شما قرار دهد تا در کسب‌وکارتان استفاده کنید. این سرمایه باید با مبلغ ثابتی بهره در مدت معینی بازپرداخت شود.

وام‌دهنده در سود کسب‌وکار سهیم نیست؛ بنابراین فقط به توانایی شما برای بازپرداخت وام اهمیت می‌دهد. برای او فرقی نمی‌کند که روند رشد کسب‌و‌کار خوب است یا خیر. آن‌ها همان مبلغ را همراه با سود وام از شما دریافت می‌کنند. اگر کسب‌وکار شما خوب پیش می‌رود، سود شما با وام‎دهنده تقسیم نمی‌شود.

یک سرمایه‌گذار در ازای دریافت سود مشخصی در کسب‌وکار شما سرمایه‌گذاری انجام می‌دهد. اگر کسب‌وکار خوب پیش ‌برود، آن‌ها از موفقیت شما سود خواهند برد.

برعکس، اگر کسب‌وکار خوب پیش نرود، آن‌ها چیزی از آن کسب‌وکار طلبکار نیستند. این بدان معنی است که آن‌ها ریسک را با کارآفرین تقسیم می‌کنند، اما اگر شرکت به‌خوبی فعالیت کند و بازده خوبی داشته باشد در نهایت سرمایه‌گذاران نیز سود خوبی دریافت می‌کنند.

بیشتر بدانید: دعوت افراد سرمایه‌گذار در تهرانهمکاری با سرمایه‌گذاران کشورسرمایه‌گذاری مطمئن باسود بالا

سرمایه‌گذاران  در یک تجارت به‌دنبال چه چیزی هستند؟

اولویت‌های سرمایه‌گذار با اولویت‌های وام‌دهنده متفاوت است. سرمایه‌گذاران به‌دنبال کسب‌وکارهایی با پتانسیل بالا و قوی برای رشد هستند.

آن‌ها در‌حالی‌که سعی می‌کنند ریسک سرمایه‌گذاری خود را به حداقل برسانند، در صورت وجود پتانسیل قوی برای صعود و بازگشت سرمایه‌ی خود، ریسک بیشتری را تحمل می‌کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مقاله زیر بر روی آن کلیک کنید.

طرح کسب‌وکار چقدر برای جذب سرمایه‌گذاران و وام‌دهندگان مهم است؟

طرح کسب‌وکار یکی از مهم‌ترین عوامل در جذب سرمایه برای یک کسب‌وکار است. چه وام‌دهنده باشد چه سرمایه‌گذار هرچه صاحب کسب‌وکار بتواند اطلاعات بیشتری ارائه کند، احتمال تأمین مالی موردنیازشان بیشتر می‌شود.

به‌همان‌اندازه که طرح کسب‌وکار اهمیت دارد، پیش‌بینی جریان نقدی نیز مهم است؛ زیرا که پیامدهای مالی تصمیمات را نشان می‌دهد.

همه‌ی وام‌دهندگان و بیشتر سرمایه‌گذاران، باید قبل از تأمین مالی، یک طرح تجاری و جریان نقدی را ببینند. این کار نه‌تنها برنامه‌های شما را برای کسب‌و‌کار نشان می‌دهد، بلکه نشان‌دهنده‌ی کوشش و قابل‌اعتماد بودن شما نیز هست، همچنین درک درستی از کاری که می‌خواهید انجام دهید و نحوه‌ی انجام آن به سرمایه‌گذار یا وام‌دهنده می‌دهد.

سرمایه‌گذاری بخش ضروری موفقیت در کسب‌وکار است. با درک اهمیت سرمایه‌گذاری و اجرای استراتژی‌های سرمایه‌گذاری مؤثر، کسب‌وکارها می‌توانند به رشد، افزایش رقابت و دستیابی به موفقیت بلندمدت کمک برسند.

سرمایه‌گذاری در کسب‌وکار شما نه‌تنها رشد را به حداکثر می‌رساند، بلکه شما را قادر می‌سازد با تغییرات بازار سازگار شوید، سرمایه‌گذاران را جذب کنید و نوآوری را پرورش دهید.

به یاد داشته‌باشید که یک ارزیابی کامل کسب‌وکار انجام دهید، اهداف سرمایه‌گذاری مشخصی را تعیین کنید، از روندهای بازار مطلع باشید، به‌دنبال مشاوره تخصصی باشید و عملکرد سرمایه‌گذاری خود را نظارت کنید.

بیشتر بدانید: سرمایه‌گذاری روی ایده‌هاجذب سرمایه‌گذار برای ایدهسرمایه‌گذاری با سودتضمینی

ما با مشتریان زیادی کار می‌کنیم و طیف گسترده‌ای از خدمات را ارائه می‌دهیم. برای تمام نیازهای خود برای کسب و جذب سرمایه روی ما حساب کنید.

ما مایل هستیم با شما در این رابطه گفت‌وگو کنیم. می‌توانید از طریق شماره‌ تلفن‌های ما، تماس برقرار کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *