جذب سرمایهگذار برای ایده ؛ یافتن سرمایه‌گذار یکی از بزرگ‌ترین چالش‌های راه‌اندازی و توسعه‌ی یک کسب‌وکار است. برای کسب اطلاعات مورد نیاز در این زمینه می‌توانید از مقاله زیر کمک بگیرید:

چگونه سرمایهگذارانی را پیدا کنید که به کسب‌وکار شما کمک کنند؟

به‌عنوان یک صاحب کسب‌وکار، کارهای زیادی را به‌تنهایی انجام میدهید. احتمالاً ایده‌های خود را مطرح کرده‌اید، بسیاری از بخش‌های کسب‌وکارتان را راه‌ انداخته‌اید و با کمک کم اطرافیانتان به جایی که هستید رسیده‌اید، اما زمانی فرا می‌رسد که بودجه‌ی بیشتری برای توسعه‌ی کسب‌وکار خود لازم دارید.

در چنین مواقعی، دانستن چگونگی یافتن سرمایهگذار بسیار مهم است. سرمایهگذاران مناسب میتوانند به مقیاس کسب‌وکار شما کمک کنند. برای کسانی که هنوز در مراحل ایده‌پردازی هستند، یک سرمایه‌گذار می‌تواند ایده‌ی شما را به واقعیت تبدیل کند.

 البته یک ایده باید آنقدر قوی باشد تا نظر یک سرمایه‌گذار را به خود جلب کند.

تأمین مالی مرحله‌ی ایده چیست؟

مرحله‌ی ایده زمانی است که شما به‌عنوان صاحب کسب‌وکار باید امکان‌سنجی ایده‌ی خود را در محصول یا خدمات بررسی کنید و محصولی بادوام ایجاد کنید که میتواند آزمایش شود، بهبود یابد و در بازار هدف ارائه شود.

سرمایهگذاری در مرحله‌ی ایده، سرمایه‌ای است که کارآفرینان قبل از تولید یک محصول یا خدمات دریافت میکنند.

هدف از این مرحله، جمع‌آوری سرمایه برای یک ایده‌ی کسب‌وکار و درعین‌حال توسعه‌ی برنامه‌های بازاریابی و فروش برای راه‌اندازی کسب‌وکارتان است.

سرمایه‌گذاران خطرپذیر برای ایده

سرمایه‌گذاران خطرپذیر سرمایه‌گذاران خصوصی هستند که از سرمایه‌ی خود برای تأمین مالی مشاغل استفاده میکنند.

از آنجایی که سرمایه‌گذاران خطرپذیر اغلب به یک گروه وابسته نیستند، می‌توانند الزامات مختلفی را که همراه با تأمین مالی است، تحمیل کنند.

برخی از سرمایه‌گذاران خطرپذیر به سهام یا نقش هیئت‌مدیره نیاز دارند، در‌حالی‌که برخی دیگر ممکن است فقط به جمع‌آوری سود یا شکل دیگری از پرداخت علاقهمند باشند.

شرکت‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر معمولاً استانداردتر از سرمایه‌گذاران خطرپذیر هستند؛ به‌این‌معنی که الزامات استاندارد و انتظارات پرداخت بیشتری نیز دارند. یک شرکت سرمایهگذاری خطرپذیر کمتر احتمال دارد که سهام یا مالکیت خاصی را بخواهد.

سرمایه‌گذاران خطرپذیر معمولاً به دنبال کسب‌وکارهایی با پتانسیل رشد هستند. اگر کسب‌وکار شما به‌سرعت درحال رشد است، یک سرمایه‌گذار یا شرکت می‌تواند راهی عالی برای جمع‌آوری سرمایه‌ی شما باشد.

نکات زمان گفت‌وگو با سرمایه‌گذار

  • صحبت خود را مختصر و برای افراد معمولی طراحی کنید؛
  • از استفاده از کلمات تخصصی صنعت که سرمایهگذاران ممکن است با آنها آشنا نباشند پرهیز کنید؛
  • باید سریع به اصل مطلب برسید و درمورد ایده‌ی خود گفت‌وگو کنید؛
  • درمورد محصولات، خدمات و قیمت خود دقیق باشید؛
  • تأکید کنید که چرا بازار به کسب‌وکار شما نیاز دارد؛
  • با به اشتراک گذاشتن تجربیات مرتبط، برای خود اعتبار ایجاد کنید؛
  • درآمد پیش‌بینیشده‌ی خود را در چند سال آینده نشان دهید؛
  • به این موارد اشاره کنید: اینکه درحالحاضر چه میزان سرمایه در شرکت سرمایهگذاری شده است، سرمایهگذاران فعلی چه کسانی هستند و برای رسیدن به مرحله‌ی بعدی چقدر بیشتر سرمایه نیاز دارید؛
  • اگر بهدنبال مقدار زیادی سرمایه برای سرمایهگذاری هستید، به سرمایهگذاران بگویید که استراتژی خروج شما در صورت شکست کسب‌وکار چیست؛
  • به یاد داشته باشید، سرمایهگذاران قبل از ایدهها روی افراد سرمایهگذاری میکنند، بنابراین شما میخواهید آنها را تحتتأثیر قرار دهید. به آنها بگویید که چرا شما فرد مناسبی برای رهبری شرکت هستید و در ازای سرمایه‌گذرای چه چیزی میتوانید به آنها پیشنهاد دهید.

یک طرح تجاری عالی پیش‌نیاز شماره یک است

سرمایهگذاران افراد پرمشغلهای هستند. آنها سالها تجربه در مدیریت شرکت‌ها دارند و میتوانند بلافاصله افرادی را که در راهاندازی یک تجارت حرفه‌ای هستند و کسانی که تلاش آماتور انجام میدهند، به‌خوبی تشخیص دهند.

برای تحت‌تأثیر قرار دادن یک سرمایهگذار، شما نیاز به یک طرح تجاری قوی دارید. برنامههای تجاری خوب نیاز به تحقیق و ساعتها آماده‌سازی دارند.

شما باید با بازار، با نیازهای مالی خود و با ویژگیهای محصولی که آن را به موفقیت می‌رساند، آشنا باشید. یک طرح تجاری ضعیف فوراً کنار گذاشته میشود؛ به‌این‌معنی که تلاشهای تجاری شما قبل از اینکه حتی شانس اثبات خود را به‌دست آورید به پایان میرسد.

چیزی منحصربهفرد و باارزش ارائه دهید

حتی اگر شما بهترین ایده را برای یک محصول داشته باشید، ممکن است همچنان به‌سختی سرمایه دریافت کنید. سرمایهگذاران پتانسیل درآمدزایی ایده را تجزیه‌وتحلیل خواهند کرد.

بازار مناسب را انتخاب کنید. تلاش برای رقابت کردن با رقیبان بزرگ و باسابقه، کسب سهم بازار و شروع به کسب درآمد را برای شما دشوار میکند.

انتظارات واقع‌بینانه داشته باشید

داشتن انتظارات واقع‌بینانه و درک این موضوع که شکست یک احتمال است، به شما کمک میکند تا طرح کسب‌وکار خود را به شیوهای محکم و حرفه‌ای ارائه دهید.

سرمایهگذاران از همکاری با افراد رؤیاپرداز اجتناب میکنند. اگرچه داشتن یک چشم‌انداز بزرگ برای شروع عالی است، اما باید یاد بگیرید که چگونه آن را واقعی نگه دارید.

سرمایهگذاران با کارآفرینان زیادی ملاقات میکنند. انتظارات واقع‌بینانه و درک فرایندهای کسب‌وکار به شما کمک میکند تا خود را متمایز کنید و به هدف اصلی برسید.

بیشتر بدانید: سرمایه‌گذاری با سود تضمینی – پرسود ترین سرمایه‌گذاری در ایران – جذب سرمایه

نحوه‌ی مذاکره را بیاموزید

پیدا کردن سرمایهگذار برای پروژه به این معنی است که باید با سرمایه‌گذاران مذاکره کنید. بیاموزید که چگونه این کار را به گونهای انجام دهید که سرمایه‌گذار را جذب کنید تا به شما کمک کنند هم‌زمان به اهداف سرمایهگذاری خود برسید.

سرمایهگذاران اغلب علاقهمند به سرمایه‌گذاری در یک کسب‌وکار پرسود هستند، شما باید درباره‌ی کسب‌وکار خود به‌خوبی صحبت کنید و به توافقی برسید که به نفع هر دو طرف باشد.

مهارت‌های ارتباطی و مذاکره‌ی خوب به شما کمک می‌کند اولین تصور عالی را ایجاد کنید، این یکپارچگی ایده‌ی تجاری شما را نیز حفظ می‌کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مقاله زیر بر روی آن کلیک کنید.

به آنها نشان دهید که چرا باید برای ایده شما سرمایهگذاری کنند

زمانی که فرصت گفت‌وگو با سرمایه‌گذار را دارید، نهایت استفاده را از آن ببرید. به آنها دلیل محکمی برای سرمایهگذاری در کسب‌وکار خود بدهید.

هدف خود را مشخص کرده و توجیه کنید که چرا سرمایهگذاری در کسب‌وکار شما برای آنها سودآور خواهد بود.

اگر ایده‌ی کسب‌وکار شما قبلاً انجام نشده است، شانس بیشتری برای جلب نظر آنها خواهد داشت. نشان دهید که چگونه کسب‌وکار شما مسائلی را که درحال‌حاضر توسط کسب‌وکارهای دیگر حل نمیشود، حل میکند.

اگر ایده‌ی کسب‌وکار شما شبیه به کسب‌وکارهای موجود است، نشان دهید که چگونه ایده‌تان درمقایسه با آن‌ها بهتر است، نکته‌ی منحصربه‌فرد شما چیست یا چگونه به رفع نیازی کمک می‌کند که کسب‌وکارهای مشابه دیگر نمی‌توانند انجام دهند.

آماده شدن برای یک جلسه جذب سرمایهگذار برای ایده

برای هر کارآفرینی که به‌دنبال تأمین مالی است، آماده شدن برای یک جلسه‌ی گفت‌وگو با سرمایه‌گذار اولین گام مهم است.

قبل از رفتن به یک جلسه، باید اهداف شفاف خود را مشخص کرده باشید. اگر به‌دنبال تأمین مالی هستید، یک طرح تجاری قوی بهترین همراه شما است.

شما باید پیشبینیهای مالی، توضیح مفصلی درمورد نحوه‌ی استفاده از بودجه و اطلاعاتی درمورد مدل کسب‌وکار و رقبای خود داشته باشید.

ارائه‌ی شما باید جذاب و آموزنده باشد و داستان برند شما را به شیوهای واضح و قانع‌کننده بیان کند.

ارائه‌ی شما شانس شما برای به نمایش گذاشتن نقاط قوت کسب‌وکار و تحت‌تأثیر قرار دادن سرمایهگذاران است. نحوه‌ی ارائه دادن کسب‌وکار خود را از قبل تمرین کنید تا مطمئن شوید که همه‌چیز به‌خوبی پیش میرود.

در نهایت، مطمئن شوید که سؤالات سرمایه‌گذاران را پیش‌‌بینی کردهاید. پاسخ دادن به سؤالات سخت درمورد کسب‌وکار شما احتمالاً چالش‌برانگیزترین بخش یک جلسه است.

سرمایهگذاران معمولاً درمورد شرکت شما یا محصول یا خدماتی که ارائه میکنید، سؤال میکنند. پاسخ به سؤالات سرمایه‌گذاران ممکن است آسان باشد، به‌خصوص اگر چندین بار به ارائه خود پرداخته باشید و کسب‌وکار خود را به‌خوبی بشناسید. با‌این‌حال، هرچندوقت یکبار ممکن است با یک سؤال پیچیده روبه‌رو شوید که ممکن است شما را در موقعیت‌های پرفشار قرار دهد.

برخی از سرمایه‌گذاران دوست دارند درمورد اشتباهات یا حتی سؤالات شخصی که ممکن است شما را غافلگیر کند، بپرسند. این سؤالات به آن‌ها اجازه می‌دهد تا جنبه‌های خاصی از سبک رهبری و شخصیت شما و نحوه‌ی برخورد شما با موقعیت‌های خاص را بسنجند. نکته‌ی مهم حفظ آرامش در این شرایط، پیش‌بینی و آماده شدن به بهترین شکل ممکن است.

چگونه برای ایده کسب‌وکار خود سرمایهگذار پیدا کنید

امکان سرمایهگذاری برای یک ایده‌ی تجاری پرسود وجود دارد، حتی اگر اقتصاد  کشور کند باشد. ارائه‌ی ایده و داشتن یک طرح تجاری بسیار حرفهای به سرمایهگذاران نشان میدهد آنچه را که برای موفقیت لازم است در خود دارید.

بهترین سرمایه‌گذار را جذب کسب‌وکار خود کنید

جذب سرمایه برای کسب‌وکار ها به‌عنوان یکی از مهم‌ترین موضوع‌ها و همینطور دغدغه‌های اصلی کارآفرینان برای شروع یک ایده‌ی خوب است.

بخش خیلی مهمی که کارآفرینان و بنیان‌گذاران یک ایده باید به آن توجه ویژه داشته باشند این است که کدام نوع از جذب سرمایه برای کسب‌وکار آن‌ها مناسب است.

درحقیقت بعضی از کسب‌وکار‌ها و شرکت‌ها، سرمایه‌های زیادی لازم دارند تا بتوانند  ایده‌ی خود را توسعه دهند، به‌همین‌دلیل با بررسی کردن انواع روش‌های جذب سرمایه برای کسب‌وکارها می‌توان در زمینه‌ی جذب سرمایه‌گذار برای ایده‌ی موفق عمل کرد و یک سرمایه‌گذار خوب برای کسب‌وکار پیدا کرد.

کارآفرینان و بنیان‌گذاران برای رشد و توسعه‌ی کسب‌وکار خود از روش‌های متفاوتی مثل سرمایه‌گذاران و وام‌های بانکی استفاده می‌کنند که هر کدام از این‌ها مزایای خود را دارند. جذب سرمایه‌گذار برای همة کسب‌وکار‌ها برای ادامه‌ی تولید و توسعه‌ی آن ضروری است.

بیشتر بدانید: همکاری با سرمایه‌گذارانهمکاری با سرمایه‌گذاران کشورسرمایه‌گذاری مطمئن با سود بالا

سرمایهگذاران به‌دنبال چه چیزی هستند؟

سرمایه‌گذاران می‌خواهند شرکت‌هایی را تأمین مالی کنند که معتقدند موفق خواهند بود و شرکت شما را قبل از تصمیم‌گیری درمورد اینکه آیا این جهش را انجام دهند، به‌طور انتقادی بررسی می‌کنند.

طرح سرمایه‌گذار شما جزئیاتی مانند نمای کلی شرکت، پیش‌بینی‌های مالی، معیارهای موفقیت، تیم مدیریت، بازار و موارد دیگر را پوشش می‌دهد. برای جذب سرمایه‌گذار برای ایده‌های خود با ما در گروه فنکام تماس بگیرید. ما مشتاق هستیم تا با شما گفت‌وگو کنیم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *