جذب سرمایه برای پروژه با سود بالا

برای توسعه طرح تجاری متقاعد کننده با استفاده از شبکه خود، علاوه‌بر شفافیت در انجام کار، می‌توانید ضمن نشان دادن پتانسیل بازار و برخورداری از تخصص تیم قوی، شانس خود را برای جذب سرمایه‌گذاران مناسب و تامین بودجه مورد نیاز تا اندازه قابل توجهی افزایش دهید. درک نیازهای خاص پروژه به شما کمک می‌کند تا مناسب‌ترین سرمایه‌گذاران را شناسایی کنید و نوع سرمایه‌گذاری مورد نیاز خود را مانند سرمایه‌گذاران خطرپذیر یا شرکت‌های سهام خصوصی در نظر بگیرید. برای موفقیت در صنعت، می‌توانید سرمایه‌گذارانی را که سابقه کار بالایی دارند یا در گذشته به پروژه‌های مشابه علاقه نشان داده‌اند را هدف خودتان قرار دهید.

مطالعه این مقاله به شما کمک می‌کند تا در رابطه با انواع جذب سرمایه برای پروژه با سود بالا بیشتر بدانید.

سرمایه‌گذاران علاقهمند به پروژههایی هستند که نیاز بازار را در قدم اول برطرف می‌کنند. به این ترتیب، ابتدا مخاطبان هدف خود را شناسایی کنید و نشان دهید که چگونه پروژه شما می‌تواند مشکلات مشتریان را بهتر از راه حل‌های موجود در بازار حل کند.

مراحل ارزیابی پروژه برای سرمایه‌گذاری با سود بالا

تعامل موثر با سرمایه‌گذاران در تمامی مراحل ارزیابی پروژه سرمایه‌گذاری ، شانس جذب تامین مالی لازم را به میزان قابل توجهی افزایش می‌دهد. یافتن منابع مالی خارجی برای اجرای ایده‌هایی با سود بالا در حال حاضر اصلی‌ترین و دشوارترین کار برای هر کسب‌وکاری است. ما برای کمک به موفقیت شما در تمام مراحل ارزیابی پروژه سرمایه‌گذاری، از مدل سازی مالی تا کمک در مذاکرات، به شما کمک می‌کنیم.

یک کارآفرین علاوه‌بر منابع مالی، می‌تواند از فرصت همکاری با یک سرمایه‌گذار مالی یا صنعتی بهره‌مند شود. این همکاری به کسب‌وکار مزیت رقابتی قوی می‌دهد تا به سرعت رشد کند و شانس موفقیت بیشتری داشته باشد. ما آماده هستیم تا شما را در کل فرآیند جذب سرمایه برای پروژه با سود بالا راهنمایی کنیم.

مراحل اصلی ارزیابی پروژه سرمایه‌گذاری: جذب منابع مالی

درک اهداف و علایق سرمایه‌گذار به عنوان کلید جذب منابع مالی برای پروژه با سود بالا در نظر گرفته می‌شود. اهداف کوتاه مدت یک کارآفرین معمولاً دستیابی به مقدار کافی منابع ارزان قیمت برای اجرای پروژه و رسیدن به شاخص‌های مالی برنامه‌ریزی شده است.

از سوی دیگر، سرمایه‌گذار وظایف بلند مدتی را در قالب دستیابی به بازده سرمایه‌گذاری بالا، با سطح ریسک قابل قبولی برای خود تعیین می‌کند. ریسک عدم دستیابی به نتایج مورد انتظار پروژه متوجه سرمایه‌گذار است. سرمایه‌گذاران به دنبال کاهش ریسک و افزایش شانس دستیابی به اهداف بلند مدت از طریق تحلیل دقیق هستند. هر ایده تجاری، به خصوص هنگام نیاز به سرمایه، ابتدا چندین مرحله ارزیابی پروژه سرمایه‌گذاری را طی می‌کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مقاله و آشنایی بیشتر با جذب سرمایه برای پروژه با سود بالا به مطالعه این مطالب ادامه دهید.

مرحله 1: تحلیل اولیه پروژه

در جریان تحلیل اولیه پروژه، اکثر سرمایه‌گذاران به موارد زیر توجه ویژه‌ای دارند:

 • تیم: شایستگی کارکنان، تجربه در اجرای پروژه‌های تجاری بزرگ
 • تحلیل بازار صنعت، در چارچوب استراتژی پروژه سرمایه‌گذاری پیشنهادی
 • مدل، ویژگی‌ها، مزایا، خطرات و محدودیت‌های کسب‌وکار
 • ارزیابی اولیه از یک محصول یا خدمات خاص
 • نیازهای مالی پروژه و برنامه زمان‌بندی

در مرحله مقدماتی، سرمایه‌گذاران می‌خواهند تا حد امکان اطلاعات عینی و دقیقی از پروژه و شرکت موردنظرشان به دست آورند. هر چه دریافت اطلاعات بیشتری داشته باشند، پروژه بهتر ارزیابی می‌شود.

مرحله 2: تجزیه و تحلیل دقیق مدل مالی و طرح کسب‌وکار

اگر اطلاعات ارائه‌شده مثبت برآورد شود و توسط شرکا تأیید شود، سرمایه‌گذاران مایلند درباره آن کسب‌وکار بیشتر بدانند، از جمله اطلاعات و موارد زیر هستند:

 • روش‌های استفاده شده برای محاسبه بودجه مورد نیاز
 • برآورد بازده سرمایه‌گذاری بر اساس ارزش فعلی
 • بازگشت سرمایه مورد انتظار و دوره بازگشت سرمایه
 • شرح پروژه در قالب طرح کسب‌وکار حرفه‌ای

در این مرحله، کارآفرینان باید تا حد امکان داده‌های مرتبط را به‌منظور دانش آغازگر از کسب‌وکار دریافت کنند و رویکرد کامل آن‌ها را برای افزایش سرمایه منعکس کنند. شایان ذکر است که برنامه‌های کسب‌وکار موجود که یک پروژه بزرگ را شروع می‌کند، به طور قابل توجهی متفاوت است.

الگوی طرح تجاری برای شرکت یا پروژه سرمایه‌گذاری باید شامل موارد زیر باشد:

 • شرح مختصری از محیط کسب‌وکار شرکت، شامل شرح صنعت، چشم‌انداز توسعه و رقابت
 • ارائه اطلاعات اولیه در مورد موضوعات فعالیت از جمله کالاها یا خدمات ارائه شده، حقوق و دارایی
 • شرح مفصلی از روش برآورد هزینه سرمایه مورد نیاز با در نظر گرفتن اهداف مورد نظر برای استفاده از آن در پروژه
 • مدل کسب‌وکار باید مفهوم پیشنهادی ایجاد ارزش برای شرکت کنندگان و مزایای آن‌ها از پروژه توسعه یافته را توجیه کند

در این مرحله از ارزیابی یک پروژه سرمایه‌گذاری، کارشناسان مالی عنصری را ذکر می‌کنند که طرح تجاری را خلاصه کرده و نقش مهمی در تصمیم‌گیری نهایی سرمایه‌گذار دارد. این پیش‌بینی میان مدت تا بلند مدت، بر اساس مدل مالی مربوطه انجام می‌شود.

سرمایه‌گذاران باتجربه قبل از رفتن به مرحله بعدی فرآیند سرمایه‌گذاری، بررسی دقیق‌تری از اطلاعات ارائه شده در طرح تجاری انجام می‌دهند. این مرحله شامل تجزیه و تحلیل کسب‌وکار، حسابرسی مالی و حقوقی، تجزیه و تحلیل سازمانی و گاهی نیز تجزیه و تحلیل فناوری‌های پیشنهادی محیطی آن‌ها است. بدیهی است که چنین سطح بالایی از تعامل با سرمایه‌گذاران، مستلزم افشای حجم زیادی از اطلاعات تجاری و همچنین مشاوره‌های فشرده با افرادی است که شرکت‌ها را مدیریت می‌کنند و تصمیمات مهم و اثرگذار می‌گیرند. باید درک کرد که نکات یا اطلاعات مبهم در مورد پروژه، برای سرمایه‌گذاران جالب نیست.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مقاله و آشنایی بیشتر با جذب سرمایه برای پروژه با سود بالا به مطالعه این مطالب ادامه دهید.

مرحله 3: ارزیابی و مشارکت کردن سرمایه‌گذار در پروژه

ارزیابی مشارکت سرمایه‌گذار در یک پروژه خاص، به تعیین تعداد سهامی که سرمایه‌گذار می‌تواند برای یک سهم خاص دریافت کند خلاصه می‌شود. تعیین ارزش سهام عرضه شده به سرمایه‌گذار، بر اساس استفاده از مدل‌ها و روش‌های ضربی مختلف برای ارزیابی جریان مالی است.

مراحل اصلی جذب منابع مالی برای پروژه سرمایه‌گذاری

برای در نظر گرفتن یک پروژه بزرگ، سرمایه‌گذاران ممکن است به تجزیه و تحلیل بازار، تجزیه و تحلیل مالی دقیق و تجزیه و تحلیل حساسیت پروژه سرمایه‌گذاری نیز نیاز داشته باشند.

مرحله 4: تعیین برنامه و مراحل تامین مالی

در این مرحله از ارزیابی پروژه سرمایه‌گذاری، شرکت‌ها گام‌های برنامه‌ریزی شده برای اجرای موفقیت آمیز پروژه را ترسیم می‌کنند و نقاط عطف پروژه را برای تامین منابع مالی در چند مرحله تعیین می‌کنند.

با داشتن درک روشنی از مراحل کلیدی در اجرای یک پروژه خاص، تحلیلگران با تجربه می‌توانند به طور نسبی برنامه تامین مالی را تعیین کنند. هر بخش با یک نقطه عطف خاص یا مجموعه‌ای از وظایف انجام شده در پروژه مطابقت دارد.

تعیین نقاط عطف نه تنها در دوره برنامه‌ریزی، بلکه در اجرای برنامه‌ها نیز مهم است. پس از اتمام هر مرحله، اثربخشی پروژه و صحت پیش‌بینی‌ها مورد ارزیابی قرار می‌گیرد. ایجاد پارامترهای روشن برای تامین مالی (نتایج مورد انتظار پس از هر مرحله از پروژه) یکی از اشکال محدود کردن ریسک سرمایه‌گذاری است.

بیشتر بدانید:جذب کارآفرین در تولیدجذب سرمایه‌گذارجذب سرمایه‌گذار در تهران

مرحله 5: پیشنهاد، مذاکره و امضای قرارداد سرمایه‌گذاری

آخرین مرحله قبل از دریافت سرمایه از سرمایه‌گذار، مذاکره در مورد شرایط قرارداد سرمایه‌گذاری توسط هر دو طرف است.

قرارداد سرمایه‌گذاری، شرایط تامین مالی مهم زیر را مشخص میکند:

 • نقش سرمایه‌گذار در پروژه
 • حقوق و تعهدات هر یک از طرفین معامله
 • افراد مسئول اجرای طرح‌ها
 • قیمت خرید یک سهم شرکت توسط سرمایه‌گذار
 • اعضای هیأت نظارت و فهرستی از اختیارات آن‌ها
 • شرایط و روش‌های خروج سرمایه‌گذار از این پروژه

در عصر عدم قطعیت، سرمایه‌گذاران به دنبال پروژه‌ها و تیم‌هایی هستند که با هدایت یک طرح تجاری حرفه‌ای و با استفاده از پیش‌بینی‌ها و مدل‌های مالی قابل اعتماد، بتوانند کسب‌وکار خود را در شرایط دشوار رشد دهند. هر چه پروژه ارائه شده قوی‌تر باشد، شانس دریافت بودجه بیشتر است.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مقاله زیر بر روی آن کلیک کنید.

سرمایه‌گذاران در کسب‌وکار به دنبال چه چیزی هستند؟

جذب سرمایه‌گذار خصوصی کار دشواری است. سرمایه‌گذاران پیش از انجام هرکاری، عوامل مهمی را پیگیری می‌کنند؛ از جمله آماده‌سازی برنامه، خلاصه اجرایی، طرح تجاری اثبات شده و پیش‌بینی‌های مالی برای حداقل سه تا چهار سال دیگر هستند.

با این حال، برخی از سرمایه‌گذاران بر روی مهارت‌های بنیان‌گذار شرط‌بندی می‌کنند. آن‌ها شایستگی، پتانسیل و عزم بنیان‌گذار را ارزیابی می‌کنند که به موفقیت کسب‌وکار کمک می‌کند. بنابراین تمرکز و کار روی خود به اندازه شروع یک کسب‌وکار حیاتی است.

موارد زیر عوامل اساسی هستند که سرمایه‌گذار خصوصی قبل از هرکاری در هر کسب‌وکار به دنبال آن‌ها است:

ایده یا محصول: سرمایه‌گذاران بررسی می‌کنند که آیا ایده تجاری یا محصول کار منحصربه‌فرد است یا خیر. آن‌ها به دنبال ویژگی‌های متمایزی هستند که در بازار فروش برای مشتریان جذاب به نظر ‌برسد.

طرح کسب‌وکار: سرمایه‌گذاران طرح کسب‌وکار، تحلیل بازاریابی و اجرای محصول را نیز ررسی می‌کنند.

تیم مدیریت: وجود تیم توانمند عنصری ضروری برای اجرای موفقیت‌آمیز تجارت است. سرمایه‌گذاران به دنبال پاسخ به این موضوع هستند که آیا تیم، مدیریت تحصیلات و تجربه لازم را برای رسیدن به هدف دارد یا خیر.

جریان نقدی: افراد در شرکتی سرمایه‌گذاری نمی‌کنند که به سختی سود ایجاد می‌کند. هنگام ارزیابی شرکت، آن‌ها به دنبال سود قبل از بهره، مالیات، استهلاک هستند.

نقدینگی: اگر شرکتی دارایی نقدی نداشته باشد، ممکن است گزینه مناسبی برای سرمایه‌گذاری با سود بالا نباشد. بنابراین، سرمایه‌گذاران قبل از سرمایه‌گذاری در یک شرکت، نیاز به کسب اطمینان دارند. آن‌ها اطمینان می‌دهند که شرکت در قرارداد نقدینگی باقی می‌ماند.

هزینه‌ها: هزینه‌های زیاد می‌تواند یک شرکت را با مشکل روبه‌رو کند. سرمایه‌گذاران نیاز دارند مطمئن شوند که شرکت روش مناسبی برای کنترل هزینه‌های غیرضروری دارد.

بیشتر بدانید:سرمایه‌گذاری برای کارآفرینیجذب سرمایه‌گذار برای پروژهبرنامه همکاری با متخصصان و کارآفرینان ایرانی

معیارها: معیار تجاری، فاکتوری قابل سنجش است که برای ردیابی، نظارت و ارزیابی موفقیت یا شکست استفاده می‌شود. هیچ مقیاسی برای ارزیابی تمامی عوامل وجود ندارد. شرکت‌های مختلف از شاخص ‌های متفاوتی برای سنجش موفقیت خود استفاده می‌کنند. سرمایه‌گذاران خصوصی می‌خواهند به این شاخص‌ها نگاه کنند تا به راحتی عملکرد مجموعه‌ها را در بازار ارزیابی کنند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *