همکاری با متخصصان خارج از کشور

موفق شدن در صنایع گوناگون امروزه علاوه‌بر نگاه به فرصت‌های داخلی، نیازمند استفاده و همکاری با متخصصان خارج از کشور است تا بتوان ظرفیت‌های را گسترش داد. به این ترتیب توجه به متخصصان خارج از کشور باید مطابق فرآیند و شرایط مشخصی صورت پذیرد.

یکی از مهم‌ترین قدم‌های اجرای هر پروژه، توجه به فرصت‌ها و تهدیدهای موجود در مسیر است. بسیاری از افراد کارآفرین که می‌خواهند برنامه‌ریزی پروژه‌ها را انجام دهند، با ریسک کردن برای رسیدن سود، به دنبال راه‌هایی برای تولید ارزش اقتصادی خود ضمن همکاری با متخصصان خارج از کشور هستند. انگیزه افرادی که قصد راه‌اندازی کسب‌وکار خود را دارند، ممکن است گاهی تمایل به کار مستقل دارند.

اگرچه بسیاری از کارآفرینان در سراسر جهان سالانه میلیون­‌ها شرکت تأسیس می­‌کنند، اشتباه نیست اگر بگوییم که تنها بخش کوچکی از این مشاغل موفق هستند. ممکن است دلایل زیادی در شکست ایده­‌های تجاری وجود داشته باشد. عواملی مانند مدل‌های کسب‌وکار که نمی‌توانند با روندهای فعلی سازگار شوند، کمبود سرمایه و ناتوانی در کسب مزیت رقابتی را می‌توان به عنوان نمونه‌هایی از این دلایل ذکر کرد. اگر می‌خواهید سرمایه‌گذاری پایدار و سودآور انجام دهید، می‌توانید اطلاعات دقیقی درباره ایده‌های نویدبخش راه‌اندازی کسب‌وکار در ادامه مقاله ما پیدا کنید.

برای شروع کسب‌وکار باید از کجا شروع کنیم؟

کسانی که می­‌خواهند کسب‌­وکار خود را راه‌­اندازی کنند، ممکن است ندانند که باید از کجا شروع کنند، حتی اگر روحیه کارآفرینی و سرمایه کافی داشته باشند. ممکن است به‌عنوان کارآفرین بخواهید کسب­‌وکار خود را در زمینه‌­ای موازی با مهارت­‌های خود یا در بخشی متفاوت راه‌­اندازی کنید. هنگام تعیین کاری که پس­انداز و زمان خود را به آن اختصاص می‌­دهید، عوامل دیگری نیز وجود دارد که باید به آن­‌ها توجه کنید. با یک رویکرد آینده­‌نگر، بررسی روندهای تجاری محبوب در زمان­‌های اخیر، تجزیه و تحلیل میزان موفقیت و بررسی کامل بخش­‌های در حال توسعه مفید خواهد بود.

بسیاری از کارآفرینانی که تصمیم به راه­‌اندازی کسب‌وکار گرفته‌اند، قبل از اقدام و شروع فرآیند ایجاد کسب­‌وکار خود، باید استراتژی طراحی کنند که آن‌ها را در نهایت به موفقیت برساند. در این مرحله، یکی از رایج‌­ترین اشتباهات، تلاش برای اجرای یک ایده کمیاب است. اگرچه اکثر شرکت‌­های موفق مدل کسب­‌وکار یکدیگر را تکرار می­‌کنند، اما کسب‌­وکارهایی هستند که مشتریان خود را دارند و سود می­‌برند. بنابراین، پیروی از ایده‌­های تجاری موفق و آزمایش شده به جای ساختن یک استراتژی بر اساس ایده‌­‌ای که وجود ندارد، سودمندتر خواهد بود.

آیا راه‌­اندازی کسب­‌وکار دشوار است؟

کارآفرینی فرآیندی ریسک‌پذیر و نیازمند شجاعت و فداکاری است. علاوه­‌بر این، یافتن راهی برای موفقیت بدون مواجهه با هیچ مشکلی، تقریبا غیرممکن است. در هنگام اجرای طرح کسب­‌وکار خود، برای رشد و موفقیت باید در مواجهه با مشکلات باید صبور باشید.

اگر هدف خود را کسب درآمد زیاد در مدت زمان کوتاه قرار دهید، احتمالاً خسته می‌­شوید و با مشکلاتی جدی روبرو می­‌شوید. علاوه‌­بر این، زمانی که در مسیر با موانعی روبرو می‌­شوید، انگیزه ادامه راه دشوار می‌­شود. وقتی با اشتیاق و انگیزه برای موفقیت در کسب‌­وکار خود اقدام می­‌کنید، ممکن است در مواقع سخت احساس قدرت بیشتری کنید. اگر با تعیین اهداف دقیق و قابل اندازه­‌گیری با اراده به جلو بروید، راه‌­اندازی کسب‌­وکار لذت‌­بخش خواهد بود.

هنگام تاسیس شرکت چه نکاتی را باید در نظر بگیرید؟

برنامه‌ریزی، مهم­‌ترین نکته­‌ای است که در هنگام مشاوره دادن به کسانی که می­‌خواهند کسب‌­وکار راه‌‍­اندازی کنند باید به آن اشاره کرد.

راه اجرای یک ابتکار جدید از طریق عمل به برنامه خوب است. اگر مراحل برنامه‌­ریزی و تحقیق را با دقت انجام دهید، ایجاد یک مدل کسب­‌وکار موفق آسان است. در این مقاله، نکاتی را گردآوری کردیم که می‌تواند مسیر شما را برای راه‌اندازی کسب‌وکارتان راهنمایی کند، در مورد مواردی که هنگام راه‌اندازی کسب‌وکار باید در نظر بگیرید صحبت کردیم.

تهیه طرح کسب­‌وکار

هنگام راه‌اندازی یک کسب‌وکار جدید، تعیین یک نقشه راه که متناسب با توانایی‌ها، توان مالی و اهداف شما باشد، بسیار مهم است. طرح کسب‌­وکار گزارشی است که در مورد چگونگی انجام مراحل تاسیس یک شرکت تهیه می‌شود. در طرح فرآیند تاسیس کسب‌­وکار، اهداف آتی با در نظر گرفتن عواملی مانند محصولات، خدمات و منابع مالی تعیین می‌­شود. همچنین می‌توانید مشکلات احتمالی را که ممکن است در فرآیند راه‌اندازی کسب‌وکار خود با آن‌ها مواجه شوید، ارزیابی کنید و در طرح کسب‌وکار راه‌حل‌هایی برای آن‌ها پیشنهاد دهید. هنگام تهیه طرح تجاری برای سرمایه­‌گذاری خود، می‌توانید موارد زیر را در نظر بگیرید:

  • مدام در مورد نیازمندی‌های تاسیس شرکت مطالعه و یادگیری پیوسته داشته باشید
  • مجموعه‌ای را تاسیس کنید که الزامات صنعت شما را برآورده کند.
  • محصولات و خدمات نیز باید در طرح تجاری گنجانده شوند.
  • طرح کسب‌­وکار شما باید شامل تجزیه و تحلیل رقبا نیز باشد.

در این مرحله می‌توانید تصمیم بگیرید که از کدام حساب‌های رسانه اجتماعی برای دستیابی به مخاطبان هدف خود استفاده کنید.

فرآیندهای تجاری و احتمال بحران نیز باید مشخص شود

هنگام طراحی ایده­‌های راه‌­اندازی کسب­‌وکار پایدار، می‌­توان اهداف کسب­‌وکار را به طور مداوم تعیین کرد و فرآیندها را بطور موثر در راستای این اهداف با طرح تجاری مدیریت کرد. هنگام تهیه طرح تجاری، باید اهداف واقع بینانه را انتخاب و روش‌های مناسبی را تعیین کنید که به شما در رسیدن به این اهداف کمک می­‌کنند. وقتی با یک استراتژی خوب اقدام کنید، می‌توانید با پایبندی به برنامه‌تان مزیتی به دست آورید، مهم نیست که بخشی که در آن فعالیت خواهید کرد چقدر رقابتی است.

قدرت مالی

اولین چیزی که برای شروع یک کسب­‌وکار جدید لازم است، داشتن سرمای کافی است. اگر اهداف بالایی دارید، ممکن است لازم باشد راه‌­هایی برای به دست آوردن سرمایه پیدا کنید. حتی اگر ایده بلند پروازانه‌­ای دارید، هنگام تبدیل طرح خود به یک شرکت، کفایت مالی ضروری است. اگر قدرت مالی کافی برای تحقق ایده­‌های تجاری خود دارید، می­‌توانید در چند سال پس از تاسیس شرکت گام­‌های محکمی به جلو بردارید

کارآفرینانی که می‌خواهند کسب‌­وکار خود را راه­‌اندازی کنند، می‌­توانند گزینه دریافت وام از بانک­‌ها را در نظر بگیرند. بسته به ایده­‌های راه‌­اندازی کسب­‌وکار شما، ملاقات با سرمایه‌گذاران یا دریافت سرمایه برای راه‌­اندازی کسب­‌وکار  شما نیز گزینه­‌های دیگر هستند

تحقیقات بخش و بازار

تحقیقات صنعت و بازار اساس یک طرح تجاری پایدار را تشکیل می‌­دهد. با این تحقیق می‌­توانید مشکلات احتمالی کسب­‌وکارتان را در آینده مشخص کنید و متوجه شوید چه اقداماتی برای افزایش فروش باید انجام دهید. برای ایجاد استراتژی خود بر روی اهداف قابل اندازه‌گیری، باید داده­‌های ثابتی در مورد رقابت صنعت، اندازه بازار و تجزیه و تحلیل رقبا داشته باشید.

هنگام تحقیق در مورد صنعت، تمرکز اصلی شما محدود به وضعیت فعلی بازار نیست. هم‌چنین باید آینده بازار و استراتژی­‌های شرکت­‌های رقیب را بطور دقیق تحلیل کنید. با توجه به داده­‌های مربوط به این سه عامل، می‌­توانید احتمال رشد بلند مدت خود را تعیین کنید و ایده‌­های تجاری خود را به موفقیت برسانید.

انتخاب شریک و مشارکت

شما می­‌توانید با تاسیس یک شرکت مشارکتی، به اهداف خود مانند مدیریت سرمایه و سازماندهی کسب­‌وکار دست یابید. سرمایه­‌گذاران حمایت مالی را در اختیار کارآفرینانی قرار می­‌دهند که ایده­‌های تجاری کافی برای رشد و توسعه دارند. این امکان وجود دارد که شرکت­‌ها، به‌ویژه آن­‌هایی که ریسک و پتانسیل رشد بالایی دارند، با حمایتی که از سرمایه‌­گذاران در مراحل اولیه تأسیس خود دریافت می­‌کنند، توسعه پیدا خواهند کرد. در این حالت امکان ایجاد مشارکت مالی با سرمایه‌­گذاران وجود دارد.

بیشتر بدانید:استخدام نخبگان برای جذب سرمایهانواع سرمایه‌گذاری خارجی در ایرانبرنامه‌ی همکاری با متخصصان و کارآفرینان

ممکن است به تنهایی امکان تحقق تمام ایده­‌های راه‌­اندازی کسب­‌وکار شما وجود نداشته باشد. ممکن است برای اداره کسب­‌وکار خود به‌صورت برنامه­‌ریزی شده به یک شریک نیاز داشته باشید. انواع مشارکت برای کارآفرینان به دو دسته عادی و تجاری تقسیم می‌­شود. چنین مشارکت­‌هایی اساساً به‌منظور تحقق منافع اقتصادی ایجاد می­‌شود. توصیه می­‌کنیم هنگام انتخاب شریک تجاری، معیارهای زیر را در نظر بگیرید:

  • شریکی را انتخاب کنید که به اخلاق تجاری او اعتماد دارید.
  • شما می­‌توانید با شریکی که تخصص دارد و شما را قادر می­‌سازد تا ایده‌­های تجاری خود را تحقق بخشید، به اهداف خود برسید.
  • کسب­‌وکار شما باید آنقدر بزرگ باشد که نیاز به مشارکت داشته باشد.
  • شریک شما باید مسئولیت مدیریت سرمایه را بر عهده بگیرد.

اهمیت مشارکت در رشد و پایداری سرمایه‌­گذاری­ه‌ای جدید را نمی‌­توان انکار کرد. شما می­‌توانید روابط شراکتی خود را به روش­‌های مختلف با مشتریان، تامین‌­کنندگان و سرمایه­‌گذاران موجود برقرار کنید. هم‌چنین ممکن است در یک تجارت شریک شوید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مقاله زیر بر روی آن کلیک کنید.

دریافت خدمات مشاوره

برای تبدیل ایده­‌های تجاری سودآور به سرمایه­‌گذاری موفق، می­‌توانید از تجربیات متخصصان در زمینه­‌های خود بهره‌­مند شوید. تخصص موردنظر به جای افرادی که تجربه راه‌­اندازی یک کسب­‌و­کار و کارآفرینی را دارند، در اختیار متخصصانی است که در مورد بخشی که در آن فعالیت خواهید کرد آگاه هستند. همان‌طور که هنگام راه‌­اندازی کسب­‌و­کار خود به یک حسابدار برای مدیریت مالی نیاز دارید، می‌توانید در بسیاری از نقاط، از افراد با تخصص‌­های مختلف پشتیبانی دریافت کنید. دریافت خدمات مشاوره، به ویژه بسته به سطح دشواری و پیچیدگی ایده­‌های راه‌­اندازی کسب­‌و­کار  که انتخاب می­‌کنید، سودمند خواهد بود.

ایجاد یک استراتژی بازاریابی

پس از انجام مراحلی مانند تعیین سرمایه، طرح تجاری و انتخاب مشارکت، می­‌توانید حرفه تجاری خود را شروع کنید. هنگامی که شرکت خود را پس از کار دقیق تأسیس می­‌کنید، یکی از مهم­‌ترین مسائلی که باید با آن مقابله کنید، فروش است. برای یافتن مشتریان و افزایش فروش خود باید یک استراتژی بازاریابی خوب ایجاد کنید. شما باید نقشه راهی که ایجاد کرده‌­اید را مرحله به مرحله پیاده سازی کنید.

برخی از عناصر وجود دارد که باید هنگام تعیین استراتژی­‌های بازاریابی خود به آن­‌ها توجه کنید. روش­‌هایی که در راستای تجزیه و تحلیل بودجه، سود و هزینه به کار می‌­گیرید، کسب­‌و­کار  شما را به مخاطبان هدف می‌­رساند. ایجاد یک استراتژی بازاریابی قوی با کانال‌های بازاریابی دیجیتال امکان‌پذیر است.

بیشتر بدانید:جذب سرمایه‌گذار برای ایده در تهرانجذب کارآفرینجذب سرمایه‌گذار خارجی برای ایده

ایده­‌های محبوب تجاری چیست؟

ممکن است هر روز با روندهای جدیدی در موضوعاتی مانند ایده­‌های کارآفرینی و راه‌­اندازی کسب­‌وکار مواجه شوید. تبدیل ایده‌­های تجاری به واقعیت تنها زمانی امکان‌پذیر می­‌شود که مرحله تحقیق و برنامه‌­ریزی با موفقیت به پایان برسد. ایده‌­های تجاری متشکل از اهداف پایدار و قابل اندازه‌­گیری شما را قادر می­‌سازد تا تجربه کارآفرینی خود را به یک موفقیت تجاری موفق تبدیل کنید. برخی از ایده­‌های تجاری وجود دارند که بسته به پیشرفت­‌های تکنولوژیکی و تغییر عادات مصرف، محبوبیت روزافزونی پیدا می‌­کنند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *