حمایت مالی چیست؟

حمایت مالی به منابع سرمایه اطلاق می‌شود که افراد یا سازمان‌ها برای شروع یا رشد کسب‌وکار خود دریافت می‌کنند. هدف حمایت مالی از یک کسب‌وکار توسعه کسب‌وکار و توانمندسازی افراد یا سازمان‌هایی است که دست‌یابی به اهداف گوناگون را در برنامه بلند مدت خود دارند. برای پاسخ به این سوال که اسپانسری چیست و وظیفه اسپانسر چیست شما را به خواندن ادامه مقاله دعوت می‌کنیم.

اسپانسر یا حامی مالی چه کسی است

اسپانسر یا حامی مالی فرد یا گروهی است که امکانات مالی مورد نیاز را برای طرف قراردادش تامین می‌کند در واقع حامی مالی یا اسپانسر به افراد یا نهادهایی اشاره دارد که از اهداف و مقاصد فرد یا سازمان دیگری حمایت می‌کنند. حامیان مالی معمولاً، در شرکت‌های خصوصی یا استارتاپ‌های مستعد سرمایه‌گذاری می‌کنند.

حمایت مالی چیست و چگونه باید آن را فعال کنم؟

حمایت مالی از یک رویداد یا کسب‌وکار، با توجه به دید سرمایه‌گذاران یا مدیران سازمان صورت می‌پذیرد. انتخاب روش مناسب برای تامین مالی، نقش زیادی در موفقیت و پیشرفت کسب‌وکارها دارد، بنابراین کارآفرینان و صاحبان کسب‌وکارها قبل از تصمیم‌گیری در رابطه با حمایت مالی باید اسپانسری مجموعه‌را بپذیرند که در نهایت به ارتقا جایگاه برندشان کمک کند.

روش‌های طلایی تامین مالی برای کسب‌وکارهای کوچک

حمایت مالی برای کسب‌وکارهای کوچک اهمیت بیشتری نسبت به نسخه‌های موفق و بزرگ این مجموعه‌ها دارد. راه‌های مختلفی برای حمایت مالی از یک کسب‌وکار وجود دارد که گاهی انتخاب درست موارد از بین آن‌ها را دشوار است. این روش‌ها شامل:

  • استفاده از سرمایه‌گذار شخصی،
  • استفاده از سرمایه‌ی دوستان،
  • شراکت کردن با دیگران،
  • استفاده کردن از وام بانکی،
  • صندوق سرمایه‌گذاری یا پلتفرم‌های تامین مالی جمعی

 سرعت، پیچیدگی، هزینه و مقدار دسترسی سرمایه‌پذیران به هر کدام از این روش‌ها متفاوت است.

حمایت مالی چگونه انجام می‌شود؟

تامین مالی برای شرکت‌ها، به فرآیندی می‌گویند که بر اساس آن، سرمایه مورد نیاز برای توسعه دادن فعالیت‌‌های شرکت فراهم می‌شود. این سرمایه‌ها از دو منبع داخل و خارج از شرکت، قابل تامین هستند. تامین مالی از منابع خارج از شرکت به دو دسته تامین مالی از داخل و خارج از کشور تقسیم‌بندی می‌شود که هر کدام، روش و شرایط متفاوتی دارد. افراد یا نهادهایی که از کسب‌وکار شما حمایت می‌کنند، قطعا پس از پاسخ به این سوال که سود اسپانسر چیست، نسبت به کسب‌وکارتان جذب شده‌اند. نکات جذب حمایت مالی به شما این قدرت را می‌دهد که در جایگاه انتخاب اسپانسر بهتر قرار بگیرید.

حمایت مالی توسط چه کسانی انجام می‌شود؟

کسب‌وکارهای موفق به ویژه استارتاپ‌های امروزی، شرایط مناسبی برای جذب سرمایه‌گذار دارند. میزان موفقیت کسب‌وکارها مشخص می‌کند که چقدر سرمایه و از طرف کدام اسپانسرها جذب خواهد شد. معمولا حامیان مالی افرادی سرمایه‌گذار هستند که با هدف جذب سود و گسترش فعالیت وارد بازار یا دنیای کسب‌وکار شما می‌شوند.

اهمیت تامین مالی

تامین مالی (فاینانس) به فرآیند فراهم آوردن منابع مالی برای ایجاد یا گسترش فعالیت‌های تجاری، سرمایه‌‎گذاری گفته می‌شود. استفاده از ابزارهای تامین مالی در هر سیستم اقتصادی بسیار دارای اهمیت است. بنگاه‌های اقتصادی و کسب‌وکارها برای تولید پول و ثروت نیاز به منابع مالی دارند.

اهمیت توازن بین منافع مالی و غیرمالی در کسب‌وکار

در کسب‌وکارها، دست‌یابی به تعادل بین منافع مالی و غیرمالی امری مهم است. کسانی که فقط بر روی سودهای مالی کوتاه مدت تمرکز می‌کنند، ممکن است اطلاعات دقیقی درمورد اهمیت منافع غیرمالی برای رشد بلندمدت و دوام کسب‌وکارها نداشته باشند. سودهای مالی به صورت کوتاه مدت می‌توانند به مواردی مثل افزایش درآمد، کاهش هزینه‌ها و افزایش سود بیشتر کمک کنند. اما نادیده گرفتن منافع غیرمالی می‌تواند مشکلاتی مثل از بین رفتن شهرت شرکت، کاهش روحیه کارکنان و کاهش نوآوری را در پی داشته باشد. منافع غیرمالی کسب‌وکار شامل نکات مهمی راجع به برند شما می‌شود. در حقیقت کسب‌وکاری موفق، نتایج شگفت‌انگیزی برای حامی مالی و کسب‌وکار شما خواهد داشت.

نکاتی‌ ‌که‌ ‌کارآفرین‌ها‌ ‌درباره‌ ‌جذب‌ ‌حمایت‌ ‌مالی‌ ‌باید‌ ‌بدانند‌ ‌

کارآفرینان برای تعیین بهترین روش برای تامین مالی، لازم است که شرایط خود را در نظر بگیرند و به ویژگی‌ها و خصوصیات هر یک از روش‌ها توجه کنند و از نکات جذب حمایت مالی اطلاعات کافی داشته باشند. در نهایت با انتخاب سازگارترین روش تامین مالی با شرایط و ترجیحات خود، می‌توانند درست‌ترین انتخاب را داشته باشند. در حقیقت انتخاب اشتباه حامی مالی، یعنی عدم تامین خواسته آن و در نتیجه، شکست کسب‌وکاری که شما تاسیس کرده‌اید.

حمایت از کسب‌وکار

هنگامی که کسب‌وکار جدید راه‌اندازی می‌کنید، از مدل کسب‌وکار گرفته تا محصول یا خدمات ارائه به بازار هدف، شامل مواردی هستند که معمولاً کارآفرینان به آن‌ها توجه زیادی میکنند. تامین مالی اغلب یکی از اولین چیزهایی است که کارآفرینان را به خود مشغول می‌کند. بنابراین باید دقت کنید که توسعه کسب‌‌‌وکار قطعا نیازمند حمایت مالی افراد سرمایه‌گذار خواهد بود.

بیشتر بدانید: افراد سرمایه‌گذار ایرانی – شراکت و سرمایه‌گذاری در کارخانه – آشنایی با انواع سرمایه‌گذاری خارجی – معرفی افراد سرمایه‌گذار

مدیریت مالی چیست

مدیریت مالی که امروزه رشته دانشگاهی معتبری نیز به حساب می‌آید، در دنیای اقتصاد به کسب‌وکارها کمک می‌کند تا سرمایه و نقدینگی خود را به درستی مدیریت کنند. با مدیریت مالی می‌توان سود را به حداکثر و هزینه‌ها را به کم‌ترین‌ مقدار رساند. مدیریت مالی به کسب‌وکارها کمک خواهد کرد تا سرمایه و نقدینگی را در بازارهای امروزی مدیریت کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مقاله زیر بر روی آن کلیک کنید.

هر‌ آن‌چه درباره طرح مالی کسب‌وکار باید بدانید

به‌عنوان صاحب کسب‌وکار، انتخاب مسیری که کسب‌وکار شما با طی کردن آن در طول ماه‏ها یا سال‏های آینده به سوددهی و توسعه‏‌ی پایدار می‏رساند، امری مهم است. در واقع طرح مالی کسب‌وکار سندی ا‏ست که نشان می‏دهد ایده‌ عملیاتی با منابع مالی پیش‏بینی شده هم‌خوانی دارد و قابلیت اجرایی دارد.

حمایت مالی از کسب‌وکارها

حمایت مالی از یک کسب‌وکار می‌تواند در جهت رونق بخشیدن یا حفظ آن باشد. اگرچه گزینه‌های متعددی برای حمایت مالی وجود دارد، با این حال انتخاب بهترین گزینه حمایت مالی برای کسب‌وکارها به عوامل مختلفی بستگی دارد. با توجه به نیاز، هدف، حجم کسب‌وکارها، توانایی بازپرداخت و پیش‌بینی‌های آینده کسب‌وکار می‌توانید بهترین انتخاب را در حوزه حمایت مالی از کسب‌وکارتان انتخاب کنید.

حمایت مالی در کسب‌وکار چه اهمیتی دارد؟   

کسب‌وکارها در هر سطح و اندازه‌ای که هسباشندتند، برای عملکردهای روزانه و رشد بلند مدت به حمایت مالی نیاز دارند. حمایت مالی برای کسب‌وکارها به نوع صنف یا صنعت، مقدار بودجه مورد نیاز، چارچوب زمانی، هدف و اندازه کسب‌وکار متغیر می‌باشند. برای اطلاع از پاسخ‌های احتمالی این سوال که حمایت مالی در کسب‌وکار چه اهمیتی دارد؟  به قسمت مقالات وب‌سایت فنکام مراجعه کنید تا بتوانیم در آن قسمت بهتر شما را در این زمینه راهنمایی کنیم.

بیشتر بدانید: قرارداد جذب سرمایه‌گذار – جذب نخبگان – سرمایه‌گذار شخصی

جمع‌بندی

حمایت مالی یا اسپانسری امروزه در کسب‌وکارهای روز دنیا تبدیل به یک روش مرسوم شده است. مثال امروزی این اتفاق را می‌توان در تیم‌های ورزشی به ویژه فوتبال دید. حمایت مالی یک برند از تیم ورزشی، علاوه‌بر تامین سرمایه برای تیم ورزشی، چهره برند حامی را نیز ارتقا می‌دهد و سود را نصیب آن می‌کند. اگر حمایت مالی درست انجام شود، هر دو طرف این معامله سود خواهند برد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *