همایش سالانه شرکت پخش ستایش در تهران برگزار شد

همایش شرکت پخش نیک آوا ستایش، زیرمجموعه گروه فنکام، با حضور جناب آقای مهندس محسن امینی‌نیک، نایب رئیس هیات مدیره گروه فنکام و رئیس هیات مدیره شرکت نیک آوا ستایش، جناب آقای مهندس مهرتاش شاملی، مدیرعامل و جمعی از مدیران، سرپرستان و فروشندگان برتر این شرکت، روز جمعه 31 فروردین‌ماه در محل هتل سیمرغ تهران برگزار شد.

این همایش سازمانی به‌منظور بررسی عملکرد شرکت ستایش در سال 1402 و با نگاهی به رویکردها و اهداف این سازمان در سال 1403 برگزار شد. در ابتدای این نشست، جناب آقای مهندس نوروزی، مدیر توسعه شعب، دکتر زنگانه، مدیر بازاریابی و جناب آقای فضلی، مدیر برنامه‌ریزی شرکت پخش نیک آوا ستایش حضور داشتند.

ارائه گزارش عملکرد شرکت ستایش در سال 1402

بخش اصلی این همایش به ارائه گزارش عملکرد شرکت نیک آوا ستایش در سال 1402 و بررسی رویه‌های موجود در این شرکت، همزمان با بررسی استانداردهای به‌روز شرکت‌های پخش مطرح کشور اختصاص پیدا کرد. در این بخش شاخص‌های مهم کسب‌وکار نیز بررسی و تحلیل شدند.

مهندس شاملی، مدیرعامل شرکت ستایش: به سمت استانداردها حرکت خواهیم کرد

مهندس مهرتاش شاملی، مدیرعامل شرکت پخش نیک آوا ستایش، در همایش سالانه این شرکت نسبت به وضعیت کنونی استانداردهای مطرح در شرکت پخش گفت: در بحث پوشش مشتری ما ظرفیت‌های زیادی در شهرهای مختلف کشور داریم. تعداد ویزیت مثبت استاندارد در شرکت‌های صنعت پخش، اکنون تعداد 12 تا 15 ویزیت مثبت روزانه است. ما  در شرکت ستایش، به‌عنوان سازمان درحال رشد، باید انتظار تغییر برنامه را داشته باشیم اما امید داریم که شرایط این شرکت تا اواسط امسال، بسیار بهتر شود. در این مسیر ما به‌صورت گام به گام به سمت استانداردها حرکت می‌کنیم. همکاران عزیز توجه داشته باشند که استاندارد ابطالی در صنعت پخش زیر 4 درصد است. در همین زمینه باید اعلام کنم که امروزه استاندارد مرجوعی کالا در صنعت پخش، 1 درصد است. پس شعبه‌ها باید شرایط مرجوعی خود را مدام زیر نظر داشته باشند.

در ادامه، مدیرعامل شرکت پخش ستایش بیان کرد: در صنعت پخش ریزش استاندارد منابع انسانی در طول سال 20 الی 25 درصد است. با وجود این ریزش در شرکت‌های پخش، اکنون ما در مجموعه ستایش درنظر داریم تعداد افراد تیم فروش را افزایش دهیم. رشد ما اگر بیشتر شود، قطعا افزایش نیروی انسانی نیز خواهیم داشت. در مورد دوره وصول نیز بدانید استاندارد دوره وصول زیر 20 روز است. این را هم بدانید که دوره وصول می‌تواند به شما در نقدینگی کمک کند. ما باید در شعب مختلف، استاندارد نسبت هزینه به فروش خالص را به 13 درصد برسانیم. به شما اطمینان می‌دهم که این اعداد به راحتی قابل اصلاح هستند.

مهندس امینی‌نیک، رئیس هیات مدیره ستایش: حمایت ما از ستایش قطعی خواهد بود

جناب آقای مهندس محسن امینی‌نیک، رئیس هیات مدیره شرکت، در همایش سالانه این مجموعه مطرح کرد: ضمن تقدیر و تشکر از همه همکاران عزیز در مجموعه پرتلاش ستایش و جناب آقای مهندس شاملی، بسیار خوشحالم که امروز در کنار شما همکاران عزیز حضور دارم. نخستین صحبت من، اهمیت توجه شما عزیزان نسبت به کسب شناخت از مجموعه ستایش و گروه فنکام است. شرکت ستایش کوچک است اما در مسیر رشد قدم برمی‌دارد. امروزه ترکیب افراد بسیار با سابقه و البته با دانش تخصصی و دلسوز، مزیت رقابتی ویژه‌ای را برای ما در صنعت فراهم آورده است. کسانی که در ابتدای حرکت با ستایش هم مسیر ما بودند، هم اکنون عضو خانواده گروه و کاندید سهامداری هستند، لذا در صورت ارائه درخواست، این مهم عملیاتی خواهد شد. این را با اطمینان عرض کنم که حمایت گروه فنکام از شما قطعی خواهد بود. من به مسیر کنونی ستایش بسیار امیدوار هستم و یکی از مهم‌ترین امیدواری‌های من، حضور جناب آقای مهندس شاملی در این شرکت است؛ ایشان خدا را شکر تجربه اعداد بزرگ را دارند.

مهندس امینی‌نیک ادامه داد: ما بسیاری از امکانات را از طریق هلدینگ فنکام به شما ارائه می‌دهیم که شرکت پخش دیگری در کشور، آن مزیت‌ها را در اختیار ندارد. به‌عنوان مثال برند الیو برندی است که ما کاملاً بر روی آن تمرکز داریم. این برند اگر موفق شود، توسعه همکاری ما با شرکت طبیعت زنده نیز بیشتر خواهد شد و این حرکت مشترک ما، یک حرکت نوین و جدید در کشور بوده است. در زمینه کمپین‌ها، ما از ظرفیت بسیار خوب مجموعه خانومی استفاده کرده‌ایم تا کمپین بسیار پرقدرتی را آغاز کنیم. خواهشی که دارم این است؛ به برندهای خود گروه بیشتر تمرکز کنید. تقویت برند گروه برای شما آورده خواهد داشت. مجموعه ستایش و گروه فنکام را برای خود بدانید و خواهشی دارم بیشتر تلاش کنید. در مورد این مجموعه اضافه کنم که توسعه شعب نیز در دستور کار ما قرار دارد. البته توسعه به معنای افزایش تعداد نیست، بلکه می‌تواند بهتر شدن عملکرد شعب باشد. ذات گروه فنکام، تولید محصولات با کیفیت و سطح بالا است، یعنی بازار هدف ما گاهی مشتریان VIP هستند که 3 هزار مورد آن نیز در صنعت و کشور شناسایی شده است. شما در این حوزه می‌توانید کالاهایی با کیفیتی مثل الیو را بفروشید. در زمینه استانداردسازی انبارها نیز ما بسیار جدی هستیم تا این موضوع را به سرانجام برسانیم.

در ادامه این نشست، حاضران همایش فرصت داشتند سوالات و نظرات خود را با مدیران ارشد گروه فنکام و مدیریت عامل شرکت پخش ستایش مطرح سازند. همچنین تقدیر از همکاران فعال، مدیران، سرپرستان و فروشندگان برتر شرکت ستایش نیز حسن ختام این همایش سالانه در هتل سیمرغ تهران بود که ظهر روز جمعه، 31 فروردین ماه سال 1403 به پایان رسید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *