اِلیو، برگرفته از طبیعت

 به گزارش واحد روابط عمومی گروه فنکام، طی همکاری سه جانبه مابین شرکت‌های کیا کام فارمد و دنیای نوین عناصر کیان از زیر مجموعه‌های گروه فنکام با شرکت طبیعت زنده، برند جدید «اِلیوElio » با تولید و عرضه اولین بخش از محصولات خود به بازار آرایشی و بهداشتی ایران معرفی شد. ویژگی شاخص محصولات برند اِلیو با شعار «از مزرعه تا محصول»، استفاده از عصاره های طبیعی گیاهان کاشته شده در مزارع شرکت طبیعت زنده در جریان تولید، بوده که با محوریت محافظت از طبیعت، اکنون  به بازار مصرف داخل کشور عرضه گردیده و چشم انداز فتح بازارهای صادراتی را هم دارد.

آقای مهندس امیرحسین ذوالفقاری، مدیرعامل شرکت کیاکام فارمد، ضمن تاکید بر اهمیت و ارزشمندی این همکاری سه جانبه، گفت: با همکاری مناسب بین سه مجموعه کیاکام فارمد، دنیای نوین عناصر کیان و طبیعت زنده، توانستیم محصولاتی با کیفیت و بسته‌بندی منحصربه‌فرد را خلق کنیم. این محصولات با کیفیت، با توجه به نیاز بازار کشور و همچنین نگاه بلند مدت صادراتی تولید و طراحی شده‌اند. اطمینان دارم در کمتر از یکسال، برند اِلیو به‌عنوان یکی از برندهای مطرح بازار محصولات آرایشی و بهداشتی کشور معرفی و شناخته خواهد شد.

وی ادامه داد: به‌صورت کلی برند اِلیو با الهام از زیبایی طبیعت و استفاده از ترکیبات طبیعی با بالاترین کیفیت از عصاره‌های گیاهی تولید شده که طی سال‌ها، خواص مغذی و اثربخش آنها برای سلامت و زیبایی پوست و مو بررسی و تایید شده است. هدف ما در برند اِلیو استفاده از ترکیبات طبیعی و سالم بوده، ضمن اینکه نگرش محافظت از طبیعت نیز در تمام مسیر تولید محصولات این برند همواره درنظر ما بوده است.
مدیرعامل کیاکام فارمد در این باره توضیح داد: در حقیقت ما خود را متعهد به حفظ و مراقبت از طبیعت می‌دانیم و برای این منظور متعهدیم از گیاهانی که کشت و برداشت آن‌ها به محیط زیست آسیب نمی‌رساند، استفاده کنیم و از گیاهانی محافظت کنیم که در معرض خطر انقراض هستند و بهره برداری از آنها به محیط زیست آسیب می‌رساند. برند اِلیو توسط تیمی متعهد متشکل از کشاورزان، گیاه شناسان، داروسازها، شیمی‌دان‌ها و محققان این حوزه طراحی شده است تا محصولاتی با حداکثر کیفیت و با محوریت عصاره‌های مغذی گیاهی را ارائه دهد. بهره‌گیری از تکنولوژی نوین در تولید و بسته بندی، فرمولاسیون اختصاصی و استفاده از مواد اولیه مرغوب از ویژگی های بارز محصولات برند اِلیو است که تضمین کننده رضایت مشتریان خواهد بود.

همچنین آقای مهندس سعید نیکخواه، مدیر عامل شرکت دنیای نوین عناصر کیان و مدیر پروژه تولید محصولات اِلیو، نسبت به آینده محصولات این برند در بازار کنونی آرایشی و بهداشتی ایران ابراز امیدواری کرد و در این باره گفت: همکاری مشترک دو شرکت از زیرمجموعه‌های گروه فنکام و طبیعت زنده، در خلق، تولید و عرضه برند اِلیو به بازار مصرف، تجربه‌ای نو در همکاری‌های مشترک و استراتژیک فضای کسب‌وکاری ایران به شمار می‌رود. این کار با الگوبرداری از آخرین ایده‌های مطرح در حوزه M&A در سطح تجارت جهانی و با بهره‌گیری از آخرین نظریه‌های آکادمیک، مطرح و منجر به تجربه‌ای موفق در زیست بوم تجاری ایران شد.

در ادامه آقای سعید نیکخواه مطرح کرد: موفقیت این همکاری بدون ایجاد شخصیت حقوقی جدید و بدون درگیر شدن در فرآیندهای طولانی مدت و بسیار سخت ادغام، می‌تواند در آینده الگوی مناسبی برای شرکت‌ها و صنایع دیگر باشد. در پروژه اِلیو واحدها و فرآیندهای مختلف در هر دو شرکت در قالب کمیته‌های کاری مشترک شامل کمیته راهبری، کمیته خلق محصول و R&D، کمیته زنجیره تامین، کمیته‌ مالی و حقوقی و کمیته مارکتینگ کاملا به‌صورت مستقل اما هماهنگ با کنترل و برنامه‌ریزی دقیق به نحوی عمل کردند که در کمترین زمان ممکن، فرآیند طراحی تا عرضه به بازار مصرف اجرایی شد. همکاری‌های تخصصی، دقیق و دلسوزانه‌ای که در این مسیر بین همکاران دو مجموعه بزرگ فنکام و طبیعت زنده صورت گرفت، یک نمونه موفق و شاهد زنده‌ای است که ما در کشور عزیزمان ایران، می‌توانیم کار تیمی خوب و هدفمندی را با بهترین کیفیت به نتیجه برسانیم.

سعید نیکخواه در خصوص آخرین وضعیت پیشرفت این پروژه اضافه کرد: جریان تولید این پروژه در شهریورماه امسال و با گروه محصولات مام رول در شرکت دنیای نوین عناصر کیان آغاز شده و در ادامه، با محصولات شامپو و نرم کننده در شرکت طبیعت زنده توسعه یافته است. عرضه هماهنگ محصولات از مهرماه امسال آغاز شده و  امیدواریم با تلاش تمامی همکاران عزیزمان در دو گروه فنکام و طبیعت زنده، تا ابتدای فصل زمستان تولید و عرضه محصولات فاز یک انجام شود؛ محصولاتی که  مشتمل بر 31 نوع محصول شامل گروه مام رول، شامپو سر، شامپو بدن، نرم کننده، کرم دست و صورت، ماسک مو و ژل شستشوی صورت می‌شوند.

همچنین مطابق با اهداف تعریف شده، گسترش محصولات این برند در فاز 2 با معرفی و تولید بیش از 10 نوع محصول دیگر در سه گروه خوشبو کننده‌های بدن، ضد آفتاب‌ها و کرم‌های آبرسان هم در حال طی مراحل اجرایی است و به زودی شاهد تنوع و گستردگی بیشتر محصولات این برند خواهیم بود.

سعید نیکخواه در انتها از اهداف صادراتی پروژه اِلیو خبر داد و اعلام کرد که با توجه به ظرفیت‌های بسیار خوب دو مجموعه در امر صادرات، کارگروه مشترک صادراتی در این پروژه نیز تشکیل و در حال ایجاد زیر ساخت‌های لازم برای صادرات فراگیر و پایدار محصولات اِلیو به بازارهای هدف است.

به این ترتیب انتظار می‌رود برند اِلیو به‌عنوان محصول مشترک دو شرکت دنیای نوین عناصر کیان و کیا کام فارمد از گروه فنکام در همکاری با شرکت طبیعت زنده، زمستان امسال به خوبی در بازار صنعت آرایشی و بهداشتی بدرخشد و سهم بازار خوبی از این صنعت را به خود اختصاص دهد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *