کالاهای تند مصرف یا FMCG چیست؟

برای پرداختن به موضوع کالاهای تند مصرف، ابتدا لازم است نگاهی به مفهوم و تعریف “کالاهای مصرفی” بیندازیم. کالاهای مصرفی کالاهای تکمیل شده‌ای هستند که به مصرف کنندگان فروخته می‌شوند و توسط آن‌ها استفاده می‌شود. کالاهای مورد نیاز و مصرف انسان، مانند پوشاک، غذا و لوازم الکترونیکی، کالاهای مصرفی هستند. به طور خلاصه، آن‌ها کالاهایی هستند که به طور مستقیم نیازهای انسان را برآورده می‌کنند.

کالای تند مصرف (صنعت Fmcg) که کالاهای بسته بندی شده مصرفی (CPG) نیز نامیده می‌شود، به محصولاتی اطلاق می‌شود که تقاضای بالایی دارند، سریع به فروش می‌رسند و مقرون به صرفه هستند. چنین محصولاتی “سریع الاثر، فاسد شدنی و کوتاه مدت” در نظر گرفته می‌شوند زیرا به سرعت قفسه‌های فروشگاه یا سوپرمارکت را ترک می‌کنند زیرا مصرف کنندگان به طور منظم از آن‌ها استفاده می‌کنند.

گروه فنکام نیز با در اختیار داشتن شرکت آریان تجارت کیان امید، در صنعت کالاهای تند مصرف فعالیت دارد و توانسته عملکرد بسیار خوبی در این صنعت از خود به جای بگذارد.

معرفی شرکت آریان تجارت کیان امید

شرکت آتکو (آریان تجارت کیان امید) یک شرکت بازرگانی در صنعت Fmcg (کالاهای تند مصرف)، با طیف متنوعی از برندهاست که مبتنی‌بر تولید بدون کارخانه تولید می‌شوند.

آتکو با توجه به استراتژی برندها و گروه محصولات صنعت تند مصرف خود، در کنار تولیدکنندگان فعال در زمینه تولید محصولات تند مصرف قرار می‌گیرد تا بتواند با ترکیب دانش بازاریابی و فروش خود و هم‌چنین استانداردهای جهانی به نتیجه‌ای تاثیرگذار در سطح خاورمیانه برسد.

شما می‌توانید برای خرید محصولات تند مصرف متنوع شرکت آتکو نگاهی به سایت خانومی داشته‌باشید.

تولید کننده کالاهای تند مصرف

صنعت تند مصرف چند میلیون دلاری FMCG خلاقانه و نوآورانه است. شرکت‌های تولیدکننده همیشه به دنبال محصولات مصرفی هستند که هم مقرون به صرفه و هم در دسترس باشند. محصولات FMCG توسط اکثر مردم هر روز استفاده می‌شود.

ویژگی محصولات تند مصرف

مشخصات کلی محصولات بخش صنعت Fmcg با توجه به مشتری و تولید کننده به شرح زیر است.

وقتی از دیدگاه مشتری به محصولات صنعت Fmcg نگاه می‌کنیم:

 • اغلب خیلی زود خریداری می‌شود.
 • به راحتی قابل دسترسی است.
 • با قیمت پایین به فروش می‌رسند.
 • ماندگاری کوتاهی دارد.
 • آماده مصرف فوری می‌باشد.

وقتی از دیدگاه سازنده و توزیع کننده به آن نگاه می‌کنیم:

 • تولید با حجم بالا،
 • حاشیه سهم کم،
 • توزیع بالا،
 • نرخ گردش سهام بالایی دارد.

محصولات تند مصرف آتکو

حوضه فعایت شرکت آتکو در موارد زیر خلاصه می‌شود:

 • پلیمری
 • صنایع غذایی
 • آرایشی و بهداشتی

خرید محصولات آتکو

آتکو در نظر دارد در تولید و صادرات محصولات خود پیشرو باشد. همچنین این شرکت در نظر دارد که محصولات خود را مطابق با سلیقه گروه‌های سنی مختلف و هماهنگ با استانداردهای روز دنیا تولید و عرضه نماید تا پاسخی مناسب برای نیازهای جامعه‌ی هدف باشد. شما می‌توانید برای خرید محصولات تند مصرف متنوع شرکت آتکو نگاهی به سایت این شرکت بندازید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مقاله زیر بر روی آن کلیک کنید.

خرید محصولات پرسیکا

پرسیکا برند در حال رشد در زمینه‌ی کالای تند مصرف است که به دنبال ایجاد آینده‌ای سالم‌تر برای نسل‌های آینده است. پرسیکا بر این است که لبخند، تاثیرگذار بوده و انسآن‌های تاثیرگذار برای جهان لازم هستند، بنابراین تمامی‌افراد لایق لبخندی درخشان با محصولات تند مصرف دهان و دندان پرسیکا می‌باشند.

معرفی محصولات تند مصرف

تعریف FMCG بسیار گسترده است. تمامی‌محصولات آماده مصرف فوری با قیمت پایین را می‌توان در این سبد گنجاند. بسیاری از محصولات موجود در سوپرمارکت محلی شما در FMCG گنجانده شده است. به جز خودرو، وسایل برقی و کالاهای بادوام که کمتر فروخته می‌شوند و برای مدت طولانی‌تری مورد استفاده قرار می‌گیرند، با نرخ بالاتر و قیمت ارزان به فروش می‌رسند.

پخش کالای تند مصرف

همانطور که از نام آن پیداست، کالاهای بخش FMCG (کالای تند مصرف) عموماً ظرف یک روز، یک ماه یا یک سال مصرف می‌شوند. بسیاری از محصولاتی که در قفسه‌های بازار می‌بینیم، محصولات FMCG هستند. غذاهای آماده، نوشیدنی‌ها، مواد بهداشتی و مراقبتی را می‌توان به عنوان مثال ذکر کرد. پخش کالاهای تند مصرف نیاز است که توسط شرکت پخش‌های با سابقه و حرفه‌ای صورت بگیرد. به‌عنوان مثال شرکت پخش نیک آوا ستایش، زیرمجموعه گروه فنکام، در زمینه پخش کالای تند مصرف فعالیت دارد که می‌توانید از ظرفیت‌های آن استفاده کنید.

هلدینگ محصولات تند مصرف

مانند سایر نقاط جهان، بخش FMCG (کالای تند مصرف) در ایران جایگاه بسیار بزرگ و مهمی‌در اقتصاد این کشور دارد.

سهم بخش FMCG در فروشگاه‌های فیزیکی و بخش تجارت الکترونیک در ایزان، به‌ویژه پس از دوره سخت همه‌گیری که جهان تجربه کرده است، به سرعت افزایش یافته است و از میانگین اروپا فراتر رفته است.

شرکت آرین تجارت کیان امید امروزه با دارا بودن تعداد زیادی از محصولات صنعت FMCG در ایران، به عنوان زیر مجموعه‌های گروه فنکام در حال فعالیت و کسب موفقیت‌های روز افزون در این زمینه است.

جمع بندی:

کالای تند مصرف در صنعت FMCG، در مقایسه با بسیاری از بخش‌های دیگر، حجم تولید و مصرف بسیار بالایی دارد. طبق تحقیقات، بخش FMCG از نظر سرمایه گذاری نیز بسیار سودآور است و بازده سود ان در طول سال بسیار بالاست. بخش FMCG تا زمانی وجود خواهد داشت که افرادی وجود داشته باشند که بخواهند محصولات را سریع و سالم مصرف کنند.

گروه فنکام بر این باور است که تجارت الکترونیک و خرید آنلاین در کشور ما به سرعت در حال توسعه است. با افزایش عادت خرید آنلاین، مدل‌های تجاری برندهای این بخش باید با این پیشرفت همراه شوند. همانطور که فناوری در حال حاضر اهمیت پیدا کرده است، به بخش بسیار مهمی‌از آینده نیز تبدیل خواهد شد. می‌توان گفت شرکت‌هایی که خود را با فناوری تطبیق می‌دهند و به درستی از آن استفاده می‌کنند می‌توانند به موفقیت خود ادامه دهند. در این زمینه شرکت آتکو در گروه فنکام توانسته است عملکرد خوبی را در صنعت FMCG رقم بزند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *