فراخوان نخبگان برای جذب سرمایه

برنامه نخبگان به شرکت‌های نوآوری و فناوری با پتانسیل رشد قوی کمک می‌کند تا تجارت خود را گسترش دهند.

انواع سرمایه‌گذارای برای پروژه‌های بزرگ

امروزه انتخاب منابع تامین مالی کسب‌وکار به اندازه کافی گسترده است. این افراد می‌توانند شامل سرمایه‌گذاران خصوصی و شرکتی، صندوق‌های سرمایه‌گذاری، بانک‌های تجاری و دولتی یا حتی سازمان‌های مالی بین‌المللی باشند. سرمایه‌گذاری در سهام می‌تواند جایگزین جالبی برای شرکت‌هایی باشد که به دنبال جذب سرمایه برای تامین مالی پروژه‌های سرمایه‌گذاری هستند. این نوع شامل دسترسی به سرمایه برای سرمایه‌گذاران در صنعت، صندوق‌های سرمایه‌گذاری در ازای سهام یک پروژه سرمایه‌گذاری است. سرمایه‌گذاری‌ها را می‌توان بسته به نوع شرکت به چند دسته تقسیم‌بندی کرد. سرمایه‌گذاران نهادی و مالی می‌توانند سهام متفاوتی در سرمایه شرکت‌ها داشته باشند و اهداف متفاوتی را دنبال کنند.

مطالعه این مقاله به شما کمک می‌کند تا در رابطه با فراخوان نخبگان برای جذب سرمایه بیشتر بدانید.

صندوق‌های سرمایه‌گذاری و سرمایه‌گذاری اولیه

صندوق‌های اولیه وجوهی را از سرمایه‌گذاران (فردی، شرکتی و نهادی) جمع‌آوری می‌کنند تا بر اساس استراتژی تدوین‌شده توسط متخصصان صندوق، در پروژه‌ها سرمایه‌گذاری کنند. هر کدام از سرمایه‌گذاران سود خود را در پروژه در حال انجام دریافت می‌کنند. در صورت شکست در پروژه، زیان از طریق سود حاصل از سرمایه‌گذاری‌های دیگر جبران می‌شود. برخلاف سرمایه‌گذاران خصوصی، صندوق‌های اولیه در معرض تجزیه و تحلیل عمیق‌تر پروژه‌ها هستند. در هر مرحله از ارزیابی پروژه سرمایه‌گذاری، کارشناسان ریسک‌ها و فرصت‌ها را در یک افق زمانی مشخص ارزیابی می‌کنند.

این روش تامین مالی نه تنها جذب سرمایه، بلکه کمک و حمایت حرفه‌ای از سرمایه‌گذاران مجرب با دانش گسترده و ارتباطات تجاری است. صندوق‌های اولیه عمدتاً با پروژه‌های پرریسک کار می‌کنند، اما انتظار می‌رود نرخ بازگشت سرمایه در صورت موفقیت، بسیار بالا باشد. به عنوان یک قاعده، چنین صندوق‌هایی قبل از ایجاد رسمی در پروژه‌ها و شرکت‌ها سرمایه‌گذاری می‌کنند و فعالیت‌های خود را بر تأمین مالی تحقیقات و انتقال ایده تجاری به مرحله تجاری‌سازی (تاسیس شرکت و شروع واقعی کسب‌وکار) متمرکز می‌سازند.

صندوق‌های سرمایه‌گذاری بر تامین مالی پروژه‌ها در مراحل اولیه توسعه متمرکز می‌شوند. سرمایه‌گذاری از این نوع با افق زمانی میان مدت و بلند مدت در پروژه‌هایی با پتانسیل رشد بالاتر از متوسط مشخص می‌شود.

وجوه دریافتی از این طریق برای تامین هزینه‌های زیر درنظر گرفته شده است:

 • ایجاد محصولات و فناوری‌های جدید
 • افزایش سرمایه در گردش
 • افزایش ظرفیت تولید
 • تقویت تراز مالی
 • ورود به بازارهای جدید
 • گسترش کانال‌های توزیع

هم در صندوق‌های اولیه و هم در صندوق‌های سرمایه‌گذاری، ریسک بالای سرمایه‌گذاری که در اوایل توسعه یک شرکت ایجاد می‌شود، با نرخ بازده بالای مورد انتظار سرمایه‌گذار جبران خواهد شد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مقاله و آشنایی بیشتر با فراخوان نخبگان برای جذب سرمایه به مطالعه این مطالب ادامه دهید.

چگونه ارائه صحیح پروژه را برای جذب سرمایه‌گذار آماده کنیم؟

اغلب چنین سرمایه‌گذارانی سرمایه خود را در پروژه‌ها برای دوره 3 تا 10 ساله در نظر گرفته و انتظار دارند نرخ بازده سرمایه سرمایه‌گذاری شده بالایی داشته باشند. آن‌ها می‌توانند در طرح‌های مختلف همراه با شرکت‌های مالی در پروژه‌ها شرکت کنند.

سرمایه‌گذار کسب‌وکار شریک ارزشمندی برای توسعه کسب‌وکار در شرایطی است که تجربه یا تماس‌هایی با صنعتی دارد که در آن کارآفرین جوان می‌خواهد ایده خود را ارائه دهد.

از دیدگاه کارآفرین مشتاق، جذب سرمایه از سرمایه‌گذاران تجاری مزایای متعددی را به همراه دارد. یک مزیت مهم، مشارکت مستقیم در موفقیت است که به ویژه زمانی مهم است که سرمایه‌گذار تجاری یک فرد شناخته شده در صنعت باشد.

هر گونه خبری در رسانه‌ها مبنی‌بر مشارکت چنین کارشناسانی، علاقه به این پروژه را برمی‌انگیزد و اعتبار آن را نزد مشتریان، پیمانکاران و سرمایه‌گذاران در آینده افزایش می‌دهد.

عواملی که سرمایه‌گذاران صنعت را به جذب سرمایه برای پروژه‌های جدید تشویق می کنند، شامل موارد زیر می‌شود:

 • صرفه‌جویی در مقیاس برای کسب‌وکار اصلی با کاهش هزینه‌ها و افزایش سودآوری شرکت از طریق توسعه
 • اثر هم‌افزایی که منجر به گسترش مقیاس فعالیت‌ها و تقویت موقعیت بازار هر دو شرکت می‌شود.
 • بهینه سازی مالیات در پرتو مفاد قوانین مالیاتی

سرمایه‌گذاران صنعت علاوه‌بر سرمایه و هم‌افزایی، دانش و تجربه عملی پروژه را در بخش خاصی از اقتصاد به ارمغان می‌آورند. این به سرمایه‌گذار با تجربه اجازه می‌دهد تا بطور جامع کسب‌وکار را ارزیابی کند و خطرات و فرصت‌های تجاری را کشف کند.

جذابیت فعالیت شما در حمایت سرمایه‌گذاری چه تاثیری دارد؟

بسیاری از کارآفرینان پروژه‌های امیدوارکننده‌ای را ارائه می‌دهند، اما همه آن‌ها با موفقیت تمام مراحل ارزیابی پروژه سرمایه‌گذاری را به‌منظور دریافت منابع مالی با شرایط مناسب پشت سر نمی‌گذارند.

اگر ایده تجاری به شیوه‌ای غیرجذاب ارائه شود، شانس موفقیت به شدت کاهش می‌یابد.

سرمایه‌گذاران جدی برای زمان ارزش قائل هستند که استفاده موثر از آن برای کسب درآمد مهم است. آن‌ها همچنین در مورد مطالعه امکان سنجی و ارزیابی ریسک پروژه دقیق هستند. این و دلایل دیگر نیاز به آماده‌سازی ارائه حرفه‌ای دارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مقاله و آشنایی بیشتر با فراخوان نخبگان برای جذب سرمایه به مطالعه این مطالب ادامه دهید.

چگونه می‌توان سرمایه‌گذار مناسب را انتخاب کرد؟

انتخاب صحیح سرمایه‌گذار بسیار سخت اما مهم است تا هر دو طرف به اختلاف نظر نرسند یا در صورت ادامه همکاری، مشکلی نداشته باشند. شما نمی‌خواهید با فردی ارتباط برقرار کنید که در نهایت برای کسب‌وکار شما و همچنین زندگی شما اشتباه می‌کند. برای حفظ امنیت، در اینجا مواردی وجود دارد که باید در نظر داشته باشید:

بیشتر بدانید: سرمایه‌گذاری با سود تضمینی – پرسود ترین سرمایه‌گذاری در ایران – جذب سرمایه

آنچه شما قبل از یافتن سرمایه‌گذار نیاز دارید

با در گرفتن هزینه سرمایه‌گذاری، مسئولیت شما بزرگ‌تر می‌شود. این مسئولیت به همه افراد شرکت شما منتقل می‌شود. اطمینان حاصل کنید که همه افراد درگیر، به‌ویژه تیم رهبری ارشد شما، متوجه شده‌اند که مسئولیت امانت‌داری برای برآورده کردن اعداد و ارائه نرخ بازدهی به سرمایه‌گذاران وجود دارد. در همین راستا به این موارد حتما توجه بفرمایید:

 1. دقت نظر: قبل از امضای قرارداد با سرمایه‌گذار، به همان اندازه که آن‌ها برای انتخاب شما بررسی شما انجام می‌دهند، شما سابقه فعالیت او را نیز بررسی کنید. درباره تاریخچه سرمایه‌گذاری آن‌ها تحقیق کنید. با کارآفرینان دیگری که با آن‌ها کار کرده‌اند مصاحبه کنید. هنگامی که سرمایه را قبول می‌کنید، سرمایه‌گذار شما بخشی از شرکت شما می‌شود. مراقب باشید که بدانید چه کسی با شما کار خواهد کرد.
 2. اعتماد: سناریوهای فرضی را با سرمایه‌گذار خود تنظیم کنید تا مشخص شود که هر دوی شما چگونه عمل می‌کنید. با صراحت درباره آنچه از یکدیگر در صورت بروز بحران انتظار دارید، صحبت کنید. توضیح دهید که چرا به فرصتی که ارائه می‌دهید اعتقاد دارید. سرمایه‌گذار را تحت تأثیر قرار دهید که چرا شما فرد مناسبی برای رهبری هستید و چرا اکنون زمان مناسبی برای مشارکت آن‌ها است.
 3. برنامه سرمایه‌گذاری و عملکرد: بهترین راه برای حفظ کنترل شرکت شما از طریق عملکرد ثابت است. وقتی نوبت به برآورده کردن انتظارات سرمایه‌گذاران می‌رسد، وعده کمتر را ارائه دهید.
برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مقاله و آشنایی بیشتر با فراخوان نخبگان برای جذب سرمایه به مطالعه این مطالب ادامه دهید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مقاله زیر بر روی آن کلیک کنید.

5 راه برای یافتن سرمایه‌گذار برای کسب‌وکار شما

قبل از اینکه سرمایه‌گذار مناسب برای ایده کسب‌وکار خود را پیدا کنید، ممکن است مجبور شوید با صدها سرمایه‌گذار صحبت و مذاکره کنید.

مزایای مشارکت با سرمایه‌گذار

مانند هر مورد دیگری، همیشه چند مزایا و معایب مرتبط با سرمایه‌گذاری خصوصی وجود دارد. شما باید این موارد را هنگام تعیین اینکه آیا قرار دادن سرمایه‌گذار کسب‌وکار برای شما مناسب است یا خیر، بررسی کنید.

چندین مزیت شامل موارد زیر است:

همکاری با سرمایه‌گذار خصوصی به شما این امکان را می‌دهد که برای انتخاب، دست کاملا باز داشته باشید.

این سرمایه‌گذاران به دلیل آگاهی از خطرات، اغلب انعطاف‌پذیری بیشتری برای وام دادن دارند. اگر نمی‌توانید شرایط سخت یک موسسه وام‌دهی بزرگ را برآورده کنید – شاید سابقه اعتباری طولانی نداشته باشید – ممکن است سرمایه‌گذار خصوصی مایل باشد که چنین نگرانی‌هایی را نادیده بگیرد. با وجود تعداد زیادی از سرمایه‌گذاران خصوصی، به‌ویژه آن‌هایی که به دنبال سرمایه‌گذاری هستند، در حین رشد کسب‌وکار، دیگر نگران پرداخت هیچ بدهی نخواهید بود.

بیشتر بدانید: همکاری با سرمایه‌گذاران کشور –سرمایه گذاری مطمئن با سود بالا – دعوت به همکاری کارآفرینان

چگونه سرمایه‌گذاران را پیدا کنیم

سرمایه‌گذاران ابتدا می‌خواهند پیش از سرمایه‌گذاری، پتانسیل رشد، برنامه‌ای منظم و وضعیت مالی سالم را ببینند. از این رو، برای یافتن سرمایه‌گذار خصوصی خوب، به آمادگی دقیق نیاز است. یک طرح تجاری ایجاد کنید که توضیح دهد با پول چه کاری انجام خواهید داد، شامل پیش‌بینی‌های فروش و استراتژی‌های دقیقی است که رشد بلندمدت را منعکس می‌کند.

برخی از سرمایه‌گذاران می‌خواهند پول خود را روی بنیان‌گذار کسب‌وکار شرط‌بندی کنند. آن‌ها توانایی، پتانسیل و کاریزما و توانایی انجام را به خوبی ارزیابی می‌کنند. نتیجه این است که کار روی خودتان، حتی مهم‌تر از ایجاد یک کسب‌وکار است.

بر اساس میزان پولی که نیاز دارید، طرح را در یک ارائه مطرح بفرمایید. به خوبی آماده باشید تا بتوانید به راحتی با سرمایه‌گذاران  صحبت و آن‌ها را متقاعد کنید که کسب‌وکار شما را تامین مالی کنند. سرمایه‌گذاران  خصوصی را می توان از طریق کارگزاران سرمایه نیز جستجو کرد که طرح کسب‌وکار  شما را ارزیابی می‌کنند، روابط سرمایه‌گذار ایجاد کرده و بهترین راه حل‌ها را با شما مطابقت می‌دهند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *