جشن 10 سالگی و دومین رویداد سالانه خانومی برگزار شد

دومین رویداد سالانه و جشن 10 سالگی خانومی، زیرمجموعه گروه فنکام، با حضور ۱۰۰ شرکت‌ فعال آرایشی و بهداشتی، تولیدکنندگان، متخصصان و کارشناسان این حوزه، روز یکشنبه 23 اردیبهشت‌ماه در هتل اسپیناس تهران برگزار شد. در این رویداد جناب آقای دکتر علیرضا کیانی، رئیس هیات مدیره گروه فنکام و مدیران عامل شرکت‌های زیرمجموعه این هلدینگ حضور داشتند.

در این مراسم آخرین تحولات داخلی و بین‌المللی بازار صنعت بیوتی، آخرین تغییرات فروش برندها و محصولات و همچنین سهم برندهای مختلف در فروش مجموعه خانومی، طی 10 سال اخیر ارائه شد. جناب آقای مهندس شاهمرادی، مدیرعامل و بنیان‌گذار مجموعه، ضمن ارائه گزارش سالانه خانومی، در این رویداد برای نخستین بار از کمپین 10 سالگی خانومی رونمایی کردند. ایشان در ابتدای صحبت خود بیان کرد: «ما خانومی را با رویای ساخت جهانی برای توجه بیشتر به زنان شروع کردیم، رویایی برای تبدیل شدن به بازوی رشد در صنعت زیبایی کشور.»

مدیرعامل خانومی ضمن اشاره به ترندهای روز دنیا در صنعت آرایشی و بهداشتی، بیان کرد: سه اتفاق مهم در بازار جهانی بیوتی رخ خواهد داد. اولین آن‌ها، ورود 600 میلیون مصرف کننده جدید به بازار جهانی صنعت بیوتی است. دومین موضوع بحث مربوط به محصولات ویژه آقایان خواهد بود که یکی از موضوعات جدی بازار جهانی است. 8.6 رشد متوسط رشد تعداد مشتریان آقا در بازار جهانی است و تا سال 2030، بازار مصرف کننده آقا در دنیا به 286 میلیارد دلار خواهد رسید. دومین موضوع مربوط به محصولات Skin care می‌شود. 120 میلیارد دلار از رشد صنعت، سهم Skin care خواهد بود، یعنی 50 درصد رشد را این حوزه در سراسر جهان ایجاد می‌کند. سومین موضوع این است: بازارهای منطقه ای تغییرات بسیار گسترده را تجربه می‌کنند. بزرگترین بازار رو به رشد جهان، منطقه خاورمیانه خواهد بود. یعنی از آن 600 میلیون مصرف کننده جدید، بیش از نیمی از آن، مربوط به منطقه خاورمیانه خواهد بود. متوسط رشد بازار جهانی این صنعت به گزارش مکنزی 6.8 درصد است، اما متوسط رشد خاورمیانه 12 درصد خواهد بود و باید بدانیم که این بازار نزدیک شما صنعتگران عزیز است. شما بزرگترین گروه تولید کننده در نزدیکی این بازار هستید. پیش‌بینی ما از سال 1403 سالی است که رهبری بازار داخل در دست تولیدکنندگان داخلی خواهد بود. بیش از 50 درصد بازار به دست تولیدکنندگان داخل تامین می‌شود.

مهندس شاهمرادی، بنیانگذار خانومی در مورد استراتژی‌های این مجموعه در سال جدید گفت: ما 2 استراتژی در سال جدید داریم، در ابتدا برای امسال درنظر داریم که این بازار را بیش از پیش، به سمت آنلاین شدن پیش ببریم و در این مسیر حتما طبق ترندهای جهانی پیش می‌رویم. از طرفی موضوع پایدارسازی در کسب‌وکار ما موضوعی جدی است که سعی می‌کنیم درنظر بگیریم. در گرفتن بازار، امسال ما یک سویه عمل نخواهیم کرد، در واقع در یک مثلث که بیزینس لاین‌های خانومی خواهند بود، ایجاد خواهیم کرد. به نحوی برنامه‌ریزی کرده‌ایم که به رشد صنعت در کنار شما کمک کنیم و بتوانیم به علاقه‌مندان رشد در این صنعت، کمک کنیم تا بازیگر بهتری در این حوزه باشند.

در ادامه جناب آقای محمدعلی جوهرچی، مدیر فروش خانومی، گزارشی از وضعیت بازار بیوتی در جهان و سهم خانومی در بازار بیوتی ایران ارائه کردند. همچنین جوهرچی در ادامه این گزارش اشاره‌ای به 10 برند پرفروش در خانومی در سال گذشته داشتند و آخرین تغییرات این حوزه را برای حاضرین توضیح دادند. اندازه بازار بیوتی ایران، بیشترین جستجو گوگل در حوزه صنعت بیوتی، ترندها و رشد گروه محصولات در سال گذشته، تعداد کاربران فعال خانومی، تعداد سفارشات ثبت شده در این پلتفرم آنلاین، رونمایی از زیرساخت خانومی و… از جمله سرفصل‎های صحبت مدیر فروش این مجموعه در جشن 10 سالگی خانومی بود.

سرکارخانم آفاق تاجی، مدیر توسعه مشارکت خانومی، سخنران بعدی رویداد سالانه بودند که اشاره به چشم‌اندازهای خانومی و معرفی کمپین جدید این مجموعه داشتند. این کمپین از 1 الی 31 خرداد سال 1403 برگزار خواهد شد. پیش‌بینی میزان فروش خانومی در دسته‌بندی‌های مختلف آرایشی بهداشتی و فازهای متفاوت این کمپین، از جمله موضوعات صحبت‌های مدیر توسعه مشارکت خانومی بود.

همچنین جناب آقای محمد مومنی، مدیر بیزینس لاین بیوتی ادز، دیگر سخنران این رویداد بودند. مومنی در این مراسم ضمن معرفی رسانه‌ها و ظرفیت‌های مختلف «خانومی مدیا»، خلاصه‌ای از اهداف راه‌اندازی «بیوتی ادز» و سرویس‌های مختلف این سامانه ارائه دادند.

دومین همایش سالانه خانومی روز یکشنبه 23 اردیبهشت‌ماه در هتل اسپیناس پالاس تهران به پایان رسید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *