فرمولاسیون محصولات آرایشی بهداشتی

صنعت آرایشی بهداشتی در ایران و تقریبا تمامی کشورهای دنیا به دلیل ارتباط مستقیم با سلامت و بهداشت افراد، اهمیت بسیار بالایی دارد. این صنعت با تکیه بر تخصص و دانش متخصصان و پزشکان، به تولید و ارائه محصولاتی می‌پردازد که سلامت انسان را به ویژه در حوزه پوست و مو تا حد زیادی تضمین می‌کند. در این بین بسیار مهم است که فرمولاسیون محصولات آرایشی بهداشتی مطابق با فناوری روز دنیا باشند و استانداردهای ملی و بین‌المللی را رعایت کنند. متخصصان علم شیمی و داروسازی در این زمینه تلاش کرده‌اند محصولات مورد اطمینان و با کیفیتی را به ویژه برای خانم‌ها تولید کنند.

گروه فنکام، به‌عنوان هلدینگ آرایشی بهداشتی ایران، با تمرکز بر تولید لوازم آرایشی با کیفیت و استاندارد این حوزه، امروزه توانسته است چرخه تولید و توزیع این محصولات را تکمیل کند. در ادامه با ما همراه باشید تا به‌صورت تخصصی، بیشتر با ابعاد فرمولاسیون محصولات آرایشی بهداشتی آشنا شویم.

دوره فرمولاسیون دارویی

برخی از محصولات موجود در دسته‌بندی آرایشی بهداشتی، زیرمجموعه محصولات دارویی نیز قرار می‌گیرند. در همین زمینه انتظار می‌رود مواد اولیه با کیفیت، با دانش متخصصان داروسازی و شیمی، فرمول‌نویسی شده و مراحل تولید را پشت سر بگذارند. در دوره‌های فرمولاسیون دارویی، محصولات از نظر ارائه خدمات درمانی بررسی و ارزیابی خواهند شد. برخی از مراکز معتبر امروزه در ایران دوره‌های فرمولاسیون دارویی را برای متخصصان و پزشکان این عرصه برگزار می‌کنند.

تولید محصولات آرایشی بهداشتی

امروزه گروه فنکام در شرکت‌های زیرمجموعه نظیر دنیای نوین عناصر کیان و کیا کام فارمد، در حال تولید محصولات آرایشی بهداشتی در بالاترین سطح کیفی است. کیفیت محصول و شهرت برند دو موردی است که در صنعت آرایشی بهداشتی کشور از اهمیت برخوردار است. کیفیت محصول عنصر کلیدی است که در گروه فنکام سرلوحه تولید قرار می‌گیرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مقاله زیر بر روی آن کلیک کنید.

بهترین مسواک

مشاوره فرمولاسیون محصولات آرایشی بهداشتی

فرمولاسیون محصولات آرایشی  بهداشتی باید دارای قوانین زیر باشد:

فرمول مشخص؛ ترکیب کمی‌ و کیفی محصول آرایشی، از جمله هویت شیمی‌ایی محصول آرایشی  و عملکردهای مورد نظر آن‌ها اشاره دارد.

مقادیر کمی‌ نباید به عنوان محدوده ارائه شود مگر این‌که در فرمولاسیون توجیه شده باشد. برای مقادیر غلظت داده شده به عنوان محدوده، هم ارزیابی‌ها و محاسبات نظارتی و هم سم شناسی باید بر اساس حداکثر مقدار انجام شود. برای ارزیابی صحیح، مهم است که ترکیبات مخلوط‌های مورد استفاده در فرمول را مشخص کنید.

موارد منع مصرف: فهرست موادی که محصولات آرایشی و بهداشتی نباید حاوی آن‌ها باشدمواد اولیه ای هستند که نباید در فرمولاسیون گنجانده شوند و وجود هر یک از آن‌ها برای ناامن بودن محصول کافی است.

محدودیت‌ها و شرایط: فهرست موادی که محصولات آرایشی و بهداشتی نباید حاوی آن‌ها باشد، به استثنای محدودیت‌ها و شرایط

تا زمانی که مواد اولیه موجود در این ضمی‌مه دارای محدودیت‌ها و شرایط مشخص شده باشد، گنجاندن آن‌ها در فرمولاسیون محصول ضرری ندارد. ماده خام باید با تمام الزامات داده شده، چه از نظر غلظت، نوع محصول یا سایر محدودیت‌های مشخص شده مطابقت داشته باشد.

موارد مجاز: فهرست مواد رنگرزی مجاز برای استفاده در محصولات آرایشی و بهداشتی

رنگ‌های آرایشی در این لیست با شماره شاخص رنگ یا نام در فرهنگ لغت ترکیبات رایج فهرست شده اند. رنگ‌های مورد استفاده در فرمولاسیون باید با تمام محدودیت‌های داده شده مانند مواد خام فهرست شده در پیوست سوم مطابقت داشته باشد.

مواد نگهدارنده‌ای: مواد نگهدارنده‌ای که ممکن است محصولات آرایشی و بهداشتی حاوی آنها باشد

مواد خام مورد استفاده برای اهداف “نگهدارنده” در فرمولاسیون محصول در این لیست گنجانده شده است. نگهدارنده‌های مورد استفاده در فرمولاسیون باید با شرایط مندرج در این پیوست آیین نامه مطابقت داشته باشند.

رشته شیمی‌ آرایشی بهداشتی

یکی از الزامات صنعت آرایشی بهداشتی، حضور متخصصان و پزشکان مختلف در جریان خط تولید محصولات این صنعت است. وجود یک متخصص در رشته مهندسی شیمی‌ برای تولیدات محصولات آرایشی و بهداشتی ضروری است. رشته شیمی‌ در فرمولاسیون محصولات آرایشی بهداشتی جایگاه ویژه ای دارد. امروزه واحدهای تحقیق و توسعه نقش مهمی در گسترش سبد محصولات سازمان‌ها دارند و در صنعت آرایشی بهداشتی، افراد این واحد باید با رشته مهندسی شیمی آشنایی داشته باشند.

مشاوره فرمولاسیون آرایشی بهداشتی

با توجه به موارد مشاوره ای که در موارد بالا ذکر کردیم اگر تمامی‌ شرایط رعایت شود یک محصول با کیفیت خواهیم داشت.

گروه فنکام در شرکت‌های زیرمجموعه آمادگی کامل دارد تا علاوه‌بر واردات مواد اولیه با کیفیت و تولید آن در شرکت دنیای نوین عناصر کیان، در زمینه فرمولاسیون محصولات آرایشی بهداشتی نیز به شرکت‌ها مشاوره دهد. در این زمینه می‌توانید به صفحات شرکت‌های زیرمجموعه گروه فنکام در سایت ما مراجعه بفرمایید و با ما در ارتباط باشید.

بهترین تولیدکنندگان آرایشی بهداشتی در ایران

تولید محصولات فرموله شده در صنعت لوازم آرایشی و مراقبت شخصی با دشواری‌های مختلف مواجه شده است. این صنعت به دلیل تقاضای بالای بازار، بسیار رقابتی شده و اکنون در حال پیشرفت و گسترش است. یک محصول یا نام تجاری می‌‌تواند ناگهان به جایگاه خاصی برسد و به همان سرعت از دستور کار خارج شود. علاوه بر محصولاتی که روی پوست اعمال می‌ شود، تولید محصولات با فرمولاسیون‌های مصرفی مانند ویتامی‌ن‌ها و مکمل‌های غذایی نیز خطرات خاص خود را دارد.

امروزه شرکت‌های زیرمجموعه گروه فنکام به جرات در جمع بهترین تولیدکنندگان آرایشی بهداشتی در ایران قرار می‌گیرند زیرا مدیران با تجربه این صنعت با استانداردها و فناوری روز دنیا در حال تولید محصول هستند.

خط تولید لوازم آرایشی در ایران

فرمولاسیون در خط تولید لوازم آرایشی، یکی از حیاتی ترین عناصر توسعه محصولات آرایشی و بهداشتی و مراقبت شخصی است. به لطف دستگاه‌های روز دنیا، فرمولاسیون، ویژگی‌های ایمنی، کیفیت، انطباق با مقررات و نظارت بر مواد خام در یک مکان جمع آوری شده است. این داده‌های حیاتی به شرکت‌های ایرانی لوازم آرایشی و مراقبت شخصی این قدرت را می‌‌دهد که فرمول‌بندی‌ها را بهینه کرده، انواع محصولات پرفروش را ارائه کنند و محصولات ایمن را با روند و کیفیت مطلوب به سرعت وارد بازار کنند.

معرفی شرکت کیا کام فارمد

شرکت کیا کام فارمد یکی از تولیدکنندگان موفق در محصولات آرایشی بهداشتی است که با استفاده از مواد اولیه باکیفیت و نیز فناوری بروز دنیا در زیر گروه مجموعه فنکام مشغول فعالیت است.

کیاکام فارمد، در حال حاضر با برندهای معروف زیر شناخته شده است:

معرفی شرکت دنیای نوین عناصر کیان

شرکت دنیای نوین عناصر کیان (زیر مجموعه گروه فنکام) مزیت‌های برتر فرمول نویسی محصولات آرایشی را در موارد زیر بیان می‌‌کند:

  1. ایمنی و انطباق با قانون را تضمین می‌ کند.
  2. بهبود مدیریت کیفیت
  3. دقت و اعتبار اطلاعات مشخص شده روی برچسب محصول را افزایش می‌ دهد.
  4. مدیریت موارد اولیه سبد محصولات پیچیده را فعال می‌ کند.
  5. نوآوری را به شدت افزایش می‌ دهد.

این شرکت در زمینه تولید، واردات و … محصولات و مواد اولیه محصولات آرایشی بهداشتی فعالیت دارد.

جمع‌بندی

فرمول‌نویسی مهم‌ترین و حساس‌ترین قسمت از تولید محصولات آرایشی بهداشتی است. این صنعت با توجه به ارتباط مستقیم با سلامت و بهداشت اشخاص، تحت نظارت شدیدی قرار دارد تا کاملا ایمن در اختیار شهروندان قرار بگیرد. تنوع و بازار صنعت آرایشی بهداشتی امروزه گسترش یافته و مورد استقبال عموم قرار گرفته است. گروه فنکام در شرکت‌های زیرمجموعه به‌خوبی در زمینه فرمولاسیون موفق شده است که استانداردهایی در حد بین‌الملل را رعایت کند و محصولات با کیفیت را در اختیار شهروندان قرار دهد. شرکت‌های کیا کام فارمد، دنیای نوین عناصر کیان و … در زمینه فرمولاسیون محصولات این حوزه آمادگی دارند با دیگر شرکت‌ها مشارکت داشته باشند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *