Skip to main content

استارت آپ  چیست؟

استارت آپ یک کسب و کار جدید است که قصد دارد ارزش آفرین باشد، هنوز در شرایط ابهام و ابتدای تولد باشد و همچنین پتانسیل رشد بالایی برای آن پیش بینی شود. این کسب و کار می‌تواند در حوزه تکنولوژی باشد یا نباشد، الزامی به انتخاب حوزه خاصی ندارد.

برخلاف تصور رایج عموم مردم استارت آپ الزاما نباید در حوزه تکنولوژی باشد و شامل همه کسب و کارهای نوپا که شرایط بالا را داشته باشند می شود. دامنه مشاغل استارتاپی بسیار گسترده است.

معمولاً شتابدهنده ها در مراحل اولیه عمر شتاب دهنده ها به آن‌ها کمک می‌کنند.

بسیاری از استارتآپ هایی که با شتاب دهنده ها همکاری داشته اند ، هنوز هم بزرگ یا موفق محسوب نمی‌شوند. اما نکته حائز اهمیت این است که شتابدهنده‌ها به استارت آپ‌های تحت حمایت خود در قالب یک پورتفولیو نگاه می‌کنند، بنابراین تمامی تلاش خود را برای به مقصور رسانیدن آنها انجام خواهند داد.

به عبارتی، ریسک شکست بسیاری از آنها را در مقابل احتمال موفقیت جدی تعداد کمی از آنها می‌پذیرند و در این میان، یک سبد سرمایه گذاری سودده ایجاد می‌کنند.

شتاب دهی کسب و کارها

اما گاهی یک کسب و کار شکل رفته، در مرحله فروش کالا یا خدمات قرار دارد و در حال طی مسیر رشد خود است، با اینحال سرعت رشد یا برندسازی آن بسیار ضعیف است و مالکان تمایل دارند، بخشی از مسیر رشد را با سرعت بیشتری پیش بگیرند یا برندسازی قوی تری انجام دهند و در اکثر موارد نیاز به یافتن سرمایه گذار جدید ندارند، در این مرحله می‌توانند از خدمات شتابدهنده ها استفاده کنند و از تخصص و نیروی انسانی آنها بهره ببرند.

امروزه استفاده بهینه از بودجه در کمترین زمان بسیار بااهمیت تر از پیش است، به همین دلیل همکاری با شتاب دهنده ها محدود به استارت آپ ها نیست و هر کسب و کاری می‌تواند برای تسریع کار و تخصصی سازی فرآیندها از تیم‌های شتاب دهنده  در بخش‌هایی همچون مارکتینگ، برنامه ریزی فروش، مالی، لجستیک، پخش و…. کمک بگیرد.

ارسال پاسخ